Jump to content
Konkurs Seedstockers.com - Wygraj nasiona ! Read more... ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
bac-online.pl ganjafarmer.com.pl
Nowy84

[LED 100W, FullSpectrum] AutoMazar - Pierwszy GL Nowego

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy GL jak i pierwsza uprawa. Większość z rzeczy potrzebnych do uprawy roślin została skonstruowana samodzielnie.

Jako, że nie mam doświadczenia, będę się starał prowadzić GL systematycznie licząc na pomoc bardziej doświadczonych growerów (czyt. Waszą)

BOX: Wymiary zewnętrzne to 70x68x66h, Wewnątrz jest mniej więcej 62x63x62h - 0,39m2

b1.JPG.bc517233af9edbe816b2a245b6cedbda.JPGb2.JPG.87df2679875396f5390018894b713313.JPGb3.JPG.d72bd4debd00035b247932bbb8130506.JPGb4.JPG.ca353d981a1526daf74ddd87c94d4b29.JPG

Oświetlenie2 Panele LED DIY 50Watt FullSpectrum

l1.jpg.d84a34e92d6b53348de1eb35c6965dae.jpgl2.jpg.22e94a69108c98616ccd232e349fd78f.jpg

Fotoperiod: Aktualnie brak ;)
Podłoże: BioBizz LightMix

Donice: 3l (DIY)

D1.JPG.77fb6c623cb805bb372e00c7f7c46538.JPG

Nawozy: HESI

hesi.jpg.77f25a0b1625fdceaf60f76c35e0af38.jpg

Wentylacja:Airontek Aktivkohlefilter - 163m³/h - 25cm, Black Orchid Axial Flo Turbo - 153m³/h

Więcej na temat przygód z konstrukcja Boxa :

Wczoraj, tj. 26.07, wrzuciłem pestkę do wody. Dziś, po lekkim puknięciu jej palcem zatonęła.

Umieściłem ja we wcześniej przygotowanym krążku torfowym.

Wyciągając ja z wody (super ostrożnie), zauważyłem, że tak jakby się lekko otworzyła. Mam nadzieję, że to nic złego.

W razie nie wypali, mam jeszcze jedna pestkę w zapasie. :)

Teraz czekam cierpliwie na kiełka.

Światełko będzie 18/6

PS. Tak, kable w Boxie zostały uporządkowane

Edited by Nowy84

Super, przygotowanie . Małe poprawki. Kiełkuj wszystkie pestki , tam zmieścisz 4 panny , doniczki minimum 5 litrow. Z tej jednej w trzy litrówce to góra 15 gram będzie, chyba tyle za trzy miesiace nie oczekujesz ??

edit nazwy pestek to auto ( fotoperiod przez tydzień nawet 24/0 później ja bym dał 20/4)

Edited by Pasjonista
  • Like 1

Pestkę mogłeś wyjąć z wody i umieścić na ręczniku papierowym przykrytą i spryskać papier odstaną wodą w jakimś pojemniczku sterylnym znaczy wyparzonym z otworami w wieczku aż nie puści kiełka długości z 1 centymetr wtedy do gleby i masz 99% pewności że wyjdzie :D

Nawozy jak na start dobre sam na nich kiedyś leciałem i było ok  Z tą doniczką może i to będzie dobry pomysł tylko w dnie więcej dziur i to w najniższych punktach żeby woda tam nie stała

Higrometr zakupiony ?

Zasiadam kibicuję no i z fartem

@Pasjonista zdecydowałem się na tą, ponieważ ma tylko 12cm wysokości. Przy takim boxie każdy centymetr ważny.

@Dobry Człowiek zapamiętam ten patent na przyszłość. Hydrometr gdzieś mam od terrarium, analogowy. Poszukam. Mam za to paski, kropelki i elektroniczny miernik pH. 🙂 

25 minut temu, Nowy84 napisał:

Hydrometr gdzieś mam od terrarium, analogowy. Poszukam. Mam za to paski, kropelki i elektroniczny miernik pH. 🙂 

Higrometr Panie kolego lub stację pogody

Miernik ph napewno się przyda sprawdź odstaną wodę jakie ma PH  może trzeba będzie dokupić jakiś PH- albo PH +

No tak, chodziło mi właśnie o miernik wilgotności powietrza. pH odstanej wody wynosi około 7. Do zbijania mam zamiar używać octu. 

Edited by Nowy84
Literówki

1 minutę temu, Nowy84 napisał:

No tak, chodziło mi właśnie o miernik wilgotności powietrza. pH dostanej wody wynosi około 7. Do zmiania mam zamiar używać octu. 

Daruj sobie te octy i inne syfy zakup PH down coś takiego jak

https://www.growbox.pl/product-pol-3392-Growth-Technology-PH-DOWN-250ml.html 

bardzo silny bo 81% starczy ci na 10 lat a koszt znikomy  używam go i mogę polecić  na 5 l wody pewnie z 2 krople

Nie mieszkam w Pl. Ciężko mi było by to zamówić. 

U siebie znalazłem coś takiego:

Screenshot_20180727-185125.png

@Dobry Człowiek, nawozy które mam regulują trochę pH. Przygotuje jutro mieszankę i zobaczę jaki będzie efekt.

@Vito, pomogłeś mi sporo podczas konstrukcji boxa, nie ukrywam, że liczę na dalszą pomoc. :)

@Rysiu

chcę sprawdzić jak mi pójdzie z jednym krzakiem. Jak dadzą radę lampy. Jak ja sam dam sobie radę.

Edited by Nowy84

9 minut temu, Nowy84 napisał:

nawozy które mam regulują trochę pH. Przygotuje jutro mieszankę i zobaczę jaki będzie efekt.

One nie regulują tylko mają stabilizatory PH jak zrobisz papu to poprawny odczyt masz następnego dnia i nie licz ze nawozy zbiją ci ph z 8 do 6 to nie realne możesz lać początkowo takim PH ale w dalszym praniu gleba zmieni z neutralnego na zasadę  a co za tym idzie dalsze problemy Wytrącenie wapnia żelaza itd i przyswajalności miedzi cynku fosforanów i boru :D

41 minut temu, Dobry Człowiek napisał:

One nie regulują tylko mają stabilizatory PH

Według instrukcji TNT Complex, Blüth Complex i Phosphor Plus ma odczyn lekko kwaśny. Więc lekko zbijac musi. Mam Hesi do uprawy w ziemi. Może ten do Kokosa jest neutralny. Hesi do Hydro na pewno nie wpływa na pH.

1532726467480-263275474.jpg

Edit. 

Jednak Hydro też lekko kwaśny. 

1532726646815-1238229506.jpg

Edit 2. pH Down zamówiony. Nie ma co dążyć tematu. 

Edited by Nowy84