Skocz do zawartości
thc-thc

grower

[LED 100W, FullSpectrum] AutoMazar - Pierwszy GL Nowego


Recommended Posts

Następnym razem polecam użyć kopuły airdome albo zbudować coś na wzór, popatrz jak ona wygląda, chodzi o to że tworzy puste miejsce na korzenie, później cała ta kopuła jest wypełniona korzeniami. Może zdążysz zbudować coś na patencie zanim posadzisz do docelowej :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Patrzylem, wydaje mi się, że czas potrzebny na zbudowanie tego wynalazku i materiał jest więcej wart niż samo ustrojstwo. Raczej kupię, ale już do następnego projektu, który powoli kompletuje. Tam też wykorzystam patent, który podesłał mi Pomidorek. 

Na razie skupie się na tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na dworze upały,  w domu gorąco, w boxie piekarnik. Wilgotność bardzo niska. Wstawiłem słoiki z wodą. 

Obawiam się, że będzie porażka a nawet dobrze się nie zaczęło. 

 

Po za tym chciałem przygotować nawozy i nie wiem czy rozróżnić wszystko w 5l czy każdy z osobna w mniejszym pojemniku.

hesi-ziemia.png

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zawieś tam kawałek materiału nad jakimś pojemnikiem z wodą (np po lodach; może być też ten słoik), tak żeby nasiąkał od dołu. Chodzi o większą powierzchnię parowania. Tylko uważaj, żeby po bokach nie skapywało. Jak jeden kawałek nie wystarczy to daj 2 albo więcej. Jeśli nie masz nawilżacza to to się sprawdza najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam ten sam problem z wysoka Temperatura i niska wilgotnoscia, pomimo nawilzacza, ale przestalem sie tym przejmowac. Rosliny rosna zdrowo, choc jak wracam do domu to wilgotnosc ponizej 20 a temp 35+. W nocy podkskauje do 50% a temp spada do ok. 28. Narazie nie zauwazylem zeby im zle bylo w takich warunkach wiec nie ma sensu na sile kombinowac, jak twoje wygladaja??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dałem bez szmaty, wrócę z roboty to poprawię.

No właśnie temperatura 35 czasem więcej i wilgotność około 23% była jak z domu wychodziłem. Sprawdzę co będzie jak wrócę. 

Wyciąg chodzi na maxa, pasywne wloty miały zasłonę, żeby światło nie wychodziło , ale odsłonilem. 

U mnie dopiero sadzonka, nawet nie weg jeszcze. Więc powód do zmartwień jest.

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

14 godzin temu, Nowy84 napisał:

Więc powód do zmartwień jest.

 

21 godzin temu, Nowy84 napisał:

Obawiam się, że będzie porażka a nawet dobrze się nie zaczęło. 

pi******z stefan :D nie martw się, będzie dobrze.

 

 

 

21 godzin temu, Nowy84 napisał:

Po za tym chciałem przygotować nawozy i nie wiem czy rozróżnić wszystko w 5l czy każdy z osobna w mniejszym pojemniku.

nawozy rozrabiaj tuż przed podlaniem, wszystkie tak jak w tabelce można ze sobą łączyć. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

200ml ? nie... Rozrabiaj minimum na 1L bo nie dasz rady tego dawkować, to co zostanie z litra po podlaniu możesz dać kwiatkom lub wylej. 

Wiesz jakie masz pH i EC wody ? Dobry sprzęt kosztuje, na pierwszy grow możesz zaopatrzyć się w kropelkowy tester pH wody. Kiedyś Hesi dawało w gratisie do zestawu, nie wiem jak teraz...

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie ma gratisu. ;(

Mam kropelki, paski i elektroniczny (chińczyk jakiś).

Zrobiłem pomiary.

Odstana woda - pH 6,75

Odstana woda + Hesi - pH 6,4

Odstana woda + Hesi + GHE pH Down (0,1 ml) - pH 6,1.

Partia testowa 1l. 

 

W boxie 37st., wilgotność 20% ?

DSC_0028.JPG

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+