Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 600W | BioTabs | CBD Skunk Haze, CBD Indica Mix, CBD SharkShock


Recommended Posts

Może masz dobrą wodę. Na pewno nie może być takiej skali pH nawet przy organicznej bo by donice stopiło :). Bakterie i grzyby swoją drogą. Pierwiastki roślina potrzebuje te same czy to pochodzenia organicznego czy mineralnego. Blokada pierwiastków następuje przy złym pH. Stąd u mnie sceptycyzm w tym temacie.

"Spośród wszystkich czynników, które mają wpływ na sukces uprawy najważniejsze są : powietrze, światło i karmienia. Przy dokarmianiu poziom PH jest kluczem dla uzyskania optymalnych rezultatów. Mało plantatorów uprawia w 100% organicznie (mam na myśli, że używają gleby z lasu, używają drapieżników do walki ze szkodnikami i robią własny kompost wyłącznie z ekologicznej żywności) gdzie regulowanie pH roztworu do podlewania
powinno odbywać się wyłącznie za pomocą soku z cytryny w celu zmniejszenia wartości pH oraz wapnia do podniesienia pH."

Cytat z porad Śp. Franco z Green House Seeds Co.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem @Dzik i rozumiem Twoje podejscie. Ty uprawiasz wedlug starej szkoly dlatego masz watpliwosci, ale dla mnie Biotabs nie mialby sensu jak musialbym sie babrac z ph.

Ps. U mnie taka woda twarda, ze prawie lyzka staje przy mieszaniu haha! A i tak widze, ze BT daje rade choc nie ukrywam, ze tez mi czasem blokowalo rosliny, ale jaka tego przyczyna byla to tylko moge gdybac, bo pare dni i wszystko wracalo do normy. Jedno jest pewne co zauwazylem, ze na Biotabsach od 2 tyg flo brakuje wapnia i magnezu dlatego warto kontrolowac rosliny i zaopatrzyc sie w cos co posiada te pierwiastki :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć, zrobiłem jak pisaliście. Najpierw podlalem zwykła odstana dwa dni wodą z kranu (ph niebieskie). Piersze 4 rosliny miały żólte Ph a jedna jasno zielone. Sprawdziłem tez ta rosline od której zaczeły sie objawy i też zółte bez ruszania wody. Ogólnie tylko 3 rośliny miały zielonkawe kolory.

Teraz pytanie co w takim razie zrobić jeżeli nadal bedą występować takie objawy?

 

Zmieniłem drugi raz pore naświetlania według instrukcji Vita, teraz jest 13,5 ciemni i 10,5 h światła.

 

Troche się poustawiałem tak zeby w srodku były najmniejsze rośliny a na około najwieksze. Dzieki temu swiatło lepiej trafia do wszystkich. Te najwieksze maja ciut ciemniej (na zdjeciach wyglada to gorzej) ale nie jestem pewien czy podnosic wyzej lampe bo wtedy te niższe szybko podrosną a zostało mi małe pole do manewru.

 

Foto:

large.IMG_20180121_205607.jpg.3437b0bce4ddc348a3e3fa0536df11dd.jpglarge.IMG_20180121_205540.jpg.c18ff93cd475705d3c78ecb4092bea6f.jpglarge.IMG_20180121_205543.jpg.1e346c75c8cdc78a86c3263f6227717c.jpglarge.IMG_20180121_205547.jpg.c6429904621149f57d4d6a2e1fde4887.jpglarge.IMG_20180121_205559.jpg.0d8aed8b5b99c1127783e6d051c24b94.jpg

 

 

Czy cos zmienić?

Edytowane przez TesterCBD
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podlewałem wodą bez zmieniania Ph (Niebieskie wyszło z testu). Następnie sprawdzałem wodę która wylatywała od spodu doniczki i wychodziła różnie od zóltego Ph po jasno zielony. Czyli wychodziło by ze warto zmiejszać Ph przed podlaniem. Jutro porobie zdjecia i opisze ich wyglad i sytuacje!

Jeżeli wyjdą niedobory a pewnie tak to coś bedę musiał dokupować?

Pozdrawiam! Teraz dziku zrozumiale?

Edytowane przez TesterCBD
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+