Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Super Cropping - Czyli łamanie konopi


Macky

Recommended Posts

Super Cropping - Czyli łamanie konopi

Witajcie
Łamanie konopi jest proste, szybkie i super efektywne. Jedna z moich ulubionych metod trenowania krzaków konopi. 

Konopie łamiemy najlepiej w fazie wegetacji i początkowej fazie kwitnienia, gdy rośliny wręcz wystrzeliwują do góry. 
Po co łamać konopie ? Z braku miejsca, chęci wyrównania poziomem z innymi roślinami oraz lepszemu puchnięciu topa który jest na łamanej łodydze.  

Nadaje się do roślin pełnosezonowych jak i automatycznch/fotoobojętnych.

Jak łamać konopie ? 
1. Najlepiej zrobić to z samego rana gdy rośliny się budzą i są pełne energii. 
2. Dobrze je dzień wcześniej podlać, jeżeli nie ma czasu to po łamaniu od razu podlej. 
3. Ustalamy w którym kierunku ma zostać złamana tak by nie przeszkadzała innym i na jakim poziomie, najlepiej łamać na równi z innymi. 
4. Łamanie robimy po środku pięter liści/łodyg. 
5. Delikatnie ściskamy w miejscu łamania i ostrożnie przechylamy w danym kierunku. 
6. Łamiemy do kąta 90 stopni. 
7. Miejsce łamania może się rozerwać, nie panikuj, zrośnie się, ale wiadomo lepiej by się nie rozerwało. 
8. Jeżeli posiadasz preparat wspomagający typu BioTabs Boom Boom / Canna Cure / BioBizz Leaf Coat itp. można zrobić oprysk. 
9. Zostawiamy roślinę w spokoju na parę dni. 
10. W zależności od odmiany i warunków roślina powinna od paru godzin / do dwóch dni podnieść złamany szczyt, a w ciągu tygodnia całkowicie  zagoić miejsce łamania nawet jeżeli było mocno przerwane. 


Sam często stosuje, polecam :) 

Kilka fotek mojego łamania:

large.59f5f9e0dbcb1_SuperCropping-Czyliamaniekonopi(8).jpglarge.59f5f9dce103c_SuperCropping-Czyliamaniekonopi(7).jpglarge.59f5f9d6e691d_SuperCropping-Czyliamaniekonopi(6).JPGlarge.59f5f9d15bf2b_SuperCropping-Czyliamaniekonopi(5).JPG59f5fad7c016f_large.Super_Cropping_-_Czyli_amanie_konopi_(4).JPGlarge.59f5f9aac2a30_SuperCropping-Czyliamaniekonopi(3).JPGlarge.59f5f9a2e5ec5_SuperCropping-Czyliamaniekonopi(2).JPGlarge.59f5f99be1486_SuperCropping-Czyliamaniekonopi(1).JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do łamania czytałem ciekawe opracowania na ten temat i w SC nie chodzi tylko i wyłącznie o brak miejsca. Złamanie łodygi powoduje zniekształcenie łyka odgałęzienia, co z kolei powoduje że produkty fotosyntezy nie wędrują w dół rośliny, tylko w całości(lub prawie w całości) do topa który jest powyżej złamania. Dlatego ja zasadniczo traktuje łamanie jako trening wydajnościowy nie wysokościowy. Osobiście nigdy nie przeprowadzałem doświadczeń z grupą kontrolną, ale takowe widziałem również w zagranicznym internecie. Natomiast na odmianie która uprawiałem 2 lata na klonach zauważyłem że przeprowadzenie sc na wszystkich odrostach wydłuża nieznacznie kwitnienie na rzecz wzmożonej produkcji kwiatostanów między 2-4 tygodniem flo. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Judaista o widzisz... co kilka mądrych głów to nie jedna :) Widziałem po roślinach że ładne topy rosną po łamaniu (nawet na automatycznych) ale nie byłem pewien czy to zasługa łamania... Poprawię w pierwszym poście.

Ta najbardziej rozerwana to roślina automatyczna, specjalnie ją tak mocno rozerwałem dla doświadczenia i tego artykułu :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Super cropping plus umiejętna defoliacja potrafi zdziałać cuda. Ja dosłownie mam z rośliny małą garść odpadów. Wszystko idzie w topy.

Natomiast jeśli już potrzebuje przystopować roślinę, bo jakiś odrost za bardzo wystrzeli w górę często robie łamanie "na zakładkę".(zaraz wrzucę foteczke jak to wygląda)

Sprawdza się to szczególnie w małych boxach, albo z dużą ilością roślin, gdzie możesz nie mieć miejsca nie tylko w góre ale też na boki. Zachowujesz wtedy wszystkie plusy wynikające z SC, ale topy nadal są pionowe. Wszyscy którzy to widzieli łapią się za głowę, ale jeśli nie masz miejsca żeby położyć topy na płasko spokojnie możesz zrobić coś takiego i w niczym nie zaszkodzi to roślinie. 

 

large.IMG_20170701_145113.jpg.604b877cf0

Edytowane przez Judaista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+