Jump to content
Konkurs Seedstockers.com - Wygraj nasiona ! Read more... ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com grasspower.nl

Recommended Posts

Znów startuje z Indoorem. znów głośnik, zrobiłem troszkę fajniejszy.Nawet się pochwalę jak to wyszło, ale jutro bo dziś mam strasznie słąbe zdj.

Box 53x53x115

Nasiona: 3x AK Auto

Doniczki 11l

Ziemia:Light Mix+ nawozy(..)

swiatło: To co w ostatnim sezonie, panel led 3 płytki 24w razem około 75W, może dorzuce 35watowe swietlowki ciepłej barwy

wentylacja: zakupiłem wentylator 100fi, ale jest zdecydowanie za głośny, bo styka sie z elementami stałymi boxa, co powoduje dość głośne wibracje, dlatego wolę założyc  te co ostatnio silentium pc zypher 120mm, dadzą rade. dokupie jeden na obieg i bd git.

large.20171006_120238.jpg.9468a1e9d3165alarge.20171006_120250.jpg.c59b064dd7308alarge.20171008_134530.jpg.8a0a7a8e90400alarge.20171008_154330.jpg.277ddef9e0c7c1

nasiona pod lampą już leżą, dwa wyszły, jeden sie ociąga. muszę jeszcze założyć kabel i ładnie to tam ułożyć, estetyka i będzie gitara.

Dzięki Panowie za zainteresowanie :P

Filtr zrobię sam

sprzęt już mam, tylko wykonać, ale narazie mi się nie speszy, za jakies 3tygodnie zacznie pachnieć :P

Proszę nie wstawiaj takich linków tutaj, podobny temat jest u nas, nawet nie zajrzałem ale już Ci powiem że filtry kuchenne, samoróbki za 20zł itd. nie działają. A dlaczego ? Bo w normalnym filtrze nawet najmniejszym masz minimum 5/10 litrów węgla aktywnego który chłonie zapach + filtr wstępny który chroni węgiel przed syfem. Teraz policz ile kosztuje taki prawdziwy węgiel aktywny (do powietrza a nie do wody) za tyle litrów, mniej więcej litr węgla kosztuje 8zł. Filtr kupujesz raz, później wymieniasz tylko węgiel a wstępny pierzesz. 

Rozumiem że trzeba kombinować bo mało miejsca, brak kasy itd. ale...

najmniejszy filtr 100m3/h kosztuje około 100zł (nie wiem, strzelam, na pewno taniej da radę znaleźć)

teraz Twoje:

- kupisz sam węgiel ? ile ? licz po 8zł załóżmy że weźmiesz te 5L to już 40zł

- wentylatorek komputerowy nie da rady popchnąć nawet samoróbki więc i tak musisz kupić wentylator 

- teraz jakieś opakowanie na węgiel, coś za darmo wystrugasz... powiedzmy że na materiały wydasz 10zł

masz wentylacje która jest samoróbką czyli raczej nie będzie działać jak należy za 50zł i w przyszłości ją wyrzucisz... 

Wentylator 100m3/h łazienkowy kosztuje 25zł

Oszczędności itd... ale zapach = przypał, a na kwestii bezpieczeństwa bym nie oszczędzał...

Kurczę Vito przejrzałeś plan Carlosa. Mnie przekonałeś. Też chciałem taką skarpetę wykombinować jak była w linku, choć głównym powodem było to, że lubię sam coś dłubać ale faktycznie w tym przypadku sensu to nie ma. 

Jak trzeba to trzeba.  Na oponach i hamulcach też się nie oszczędza. 

@Vito, wiem, wiem, tylko u mnie głośnik jest z płyty drewnianej, jak zamontowałem wentylator to przenosi wibracje na deski i to słychać, dość dobrze...

jeślibym miał wentylator jakiś cichy to bym kupił normalny filtr, ale jak załozyłem to to srednio się prezentowało tym hałasem..

Aktualnie mam wentylator fi 120cm:

Przepływ powietrza [CFM]: 39.6

Prędkość obrotowa [obr./min.]: 1100

A chodzi mi o to też, by ta uprawa była cicha jak dotychczas, dlatego chyba ten komputerowy byłby najlepszym rozwiązaniem, jakieś rozwiązanie mi polecasz?

komputerowy ? ten przepływ powietrza jest bez obciążenia, nawet jak weźmiesz zwykły filtr wstępny jak od odkurzacza przyłożysz na dwa razy zgięty to pewnie jego moc spadnie o połowę jak nie lepiej :D 

Wentylator z filtrem podwiesić luźno na opaskach gumowych, kawałkiem rury flexi połączyć z otworem wylotowym, można jeszcze wentyl i rurę obłożyć jakimiś gąbkami, grubymi swetrami czy czymś co wygłuszy szum, i tak będzie szum z otworu. Pytanie czy to ma być niewykrywalne przez domowników czy jak ktoś przyjdzie ? bo jak tylko na wizyty to cały system wyłączasz i cisza.

Wylot można też ustawić na programatorze cyfrowym aby włączał się tylko na jakiś czas kilka razy dziennie... Kombinuj :D 

No własnie problem jest w tym, że próbowałem domowników oswoić ze swoim hobby, lecz nie każdemu to podeszło, dlatego chcę zrobić tak, by było niewykrywalne.

ciężko coś sensownego doradzić... i jeszcze te automaty... gdyby były normalne przestawił byś dzień z nocą (dzień dla roślin, noc dla człowieka) i box by chodził jak śpisz i się nie kręcą, a że to automaty to musisz świecić co najmniej 18/6...

Na pewno zrobił bym wloty pasywne... Kombinował bym z wyciszeniem wentylatora wyciągającego, i rury flexi bo widzę masz zwykłe aluminiowe które strasznie hałasują już same... 

Nie mam pojęcia jak Ci pomóc, pogadaj z domownikami że lepiej abyś sam sobie niż kupował h*j wie co...

wlot mam jeden 100fi, wentylator 120. Bo z tego co mi wiadomo pasywne to bez wentylatora. Mam jeden z wentylem i myślę, że daje radę spokojnie.

A jeślibym zrobił jakieś pudło, filtr, wypełnił kilkoma litrami węgla, na przód filtr wstępny, wszystko elegancko okleić taśmą, żeby był dobry ciąg, założył ten wentyl 120 na maxa, może by to jakoś szło. W zeszłym grow uzyłem jedynie tego filtra do okapów, 3 warstwy wsadziłem w rurę wylotową, troszkę zniwelowało zapach, ciąg też był i to w dodatku na bardzo niskich obrotach. Może by dało rade?

Guest

Z dwoch problemow bezpieczenstwa moim zdaniem wazniejszy jest zapach niz halas, jesli natomiast chcesz uprawiac zeby nie bylo przypalu to nie pozostaje nic innego niz kupno lepszego wentylatora. Za okolo 300/400 zl juz powinienes kupic taki wentylator ze prawie nie bedzie go slychac. Ja bym nie oszczedzal na Twoim miejscu jesli bym byl w takiej sytuacji. Pamietaj, ze Ty mozesz nie czuc, a inni czuja ziolo z daleka. Tez tak mam, jestem na tyle przyzwyczajony do tego zapachu, ze nie wyczuwam, a moja zona po minucie wie, ze bylem w boxie. W Twojej sytuacji nie ma miejsca na skroty, albo rybki albo akwarium.

I jestem.

szczerze mówiąć, susząc w boxie przez 2 dni nie czułem buszka, ani brat niepalący nie czuł. A pierwsze dni najintensywniej pachnie. A jest tylko filtr materiałowy 2 warstwyw róże, żeby światło nie prześwitywało przez kratki wentylacyjne, więc coś to chyba niweluje ten zapach.

A teraz przechodzę do upa.Do boxa może zrobie generator Co2 z drożdży i cukru.

Dzień 8(od kiełka)

large.20171016_155107.jpg.af6c42827a8ac5

large.20171016_143542.jpg.ca19bd7c48eab4

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+