Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 150W, LED 300W MarsHydro | BioBizz | White Widow, Heavyweight


Recommended Posts

O 28.10.2017 o 21:51, joka.menas napisał:

@Vito] @PasjonistaDzieki Pany, jak myslicie jak podniose swiatlo to czy one jeszcez sie troche wyciagna czy juz nie?

 

O 28.10.2017 o 21:56, Vito napisał:

Teraz na wyciąganie za późno, gdy roślina na głównym pędzie/łodydze robi już ładnego topa to mało co już urośnie... 

Czy dobrze rozumie, im lampa wyżej oddalana tym panny rosną szybciej do góry w strone swiatła ? Tak jest cały czas do kwitnięcia ?

Po co robić lst a pozniej chcieć wyciągać rośliny do góry ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@wovi01

1 pyt. Tak. Zobacz jak inni maja czasami 2  badz 1 slaba zarowke i maja powyciagane badyle. Im dalej od swiatla tym rozproszenie swiatla jest wieksze i mniej swiatla dociera do roslin.

2 pyt. W zazadzie tak. Przy przelaczaniu swiatla na 12/12 roslina idukuje (badz przechodzi indukcje, nie wiem jak brzmi bardziej gramatycznie) roslina podczas indukcji bardzo sie wyciaga, moze zwiekszyc swoja wysokosc dwu badz trzy krotnie. Ja podczas juz 2 tyg flo podnioslem jeszce lampe by sie troche wyciagnely i sie udalo.

3 pyt. LST robisz by zwiekszyc liczbe bocznych odrostow i prowadzic je wszystkie na tej samej wysokosci.  LST robisz gdy masz za malo miejsca w boxie, badz gdy chcesz sie pobawic troche z roslinami. LED byl za blisko (czyli rosliny mialo az tyle swiatla ze nie potrzebowaly rosnac w gore) wiec moje rosliny byly za niskie, karlowate. W tym GL zmagam sie z duza wilgotnoscia i nie chceialem oby te topy byly za bardzo zbite, chcielem je powyciagac dlatego podnosilem lampe.

Mam nadzieje ze chodz troche przyblizylem sie do satysfakcjonujacej Cie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Drugi Plan Dla Ciebie bo zastanawiasz sie co z wilgocia. Fotoperiod 12/12 #. Flo 22 i 15 dzien. DZisiaj dzien lania nawozow i pryskania leafcoat.

swiatlo sie wlacza- podlame i skonczylem wszystko w 30 min

 +30 min 22,5*C- 51% wlaczam osuszacz.

+30 min 24,4*C -46%

+30 min 25*C - 45% wylaczam osuszacz,

+30 min 24*C- 45%

+30 min 23,7*C- 46%. Oczywiscie do tego dochodzi nagrzewajace sie ledy z kazda minuta, wiec jak znajde czas to postaram sie tez zrobic takie pomiary w pozniejszych godz badz w nocy, jesli bedzie mi dane. 

EDIT. Srodek dnia

      21,9*C 49% wlaczam osuszacz

+15 min 23,2*C - 47% wylaczam

+15 min 22,2*C 46%

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Obecnie nie jest do timera podlaczony ale bede musial, zeby troche w dzien zbijal ta wilgoc i podnosil tempe, za zimno jest obecnie na zewnatrz a LEDy slabo sie grzeja.

Na allegro chodza po 115 i wgore, wydatek byl ale mi sie odwdziecza, robi robote. Poprzednie pomiary robilem w dzien podlania a teraz dzien po podlaniu wilgoc oscyluje 55% +/- 5%, od dzisiaj mam rowniez dodatkowy witrak zamontowany, nie moge sobie pozwolic na plesn, jestem perzewrazliwiony na tym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

38 minut temu, Shagyalonzo napisał:

A można te mieszające dać niżej pod skosem żeby dmuchało on spodu i do góry pchało

Jak to pomoze to nawet postaram sie ustawic wszystkie trzy w taki sposob, przynajmniej sprobuje.

EDIT.

Czy obecnia stacja pogoda jest w dobej pozycji do odczytu? Jezeli uda mi sie ustawic jeden wiatrak na jedna roslina pod katem, gdzie powinnam ustawic stacje?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+