Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

On 26/06/2017 at 9:01 PM, Miś said:

Pierwsza fota piękna :) 

Widać kicia wie co dobre, byle wszystkiego nie zjadła :laugh: Pazury raczej do normalnego stanu już nie wrócą.  Takie jaśniejsze szczyty mogą się również robić od lampy/temperatury.

 

 

Licze, ze i tym razem moglby sie conajmniej oszronic tak jak ostatnio.

Co do pazurow, to tego sie obawialem, mam nadzieje, ze te liście funkcjonuja lepiej niz wygladaja.

Te przejasnione szczyty nie podobaja mi sie, mlodsza roslina jest bardziej przyglebiona, a starsza, ktora jest blizej lampy takiego problemu nie ma. Zauwazylem dzis jedna ciemna plamke na jednym z lisci, wiec deficyt postepuje. Polalem dzisiaj:

1,5ml/l BioBloom

1,5ml/l BioGrow

2.5ml/l ActiVera

1.5ml/l TopMax

Glownie 50% zalecanej dawki dla 9-tego tygodnia. Nie wiem czy nie nazbyt zachowawczo, ale zobaczymy czy cos pomoze.

Starsza dostala:

1ml/l Grow

2ml/l Bloom

2ml/ Top

0.33ml/l CalMg

Obie panny troche na boki rozciagnalem i usunalem wyssane liscie. Aromacik bardzo slodki, trochę swierkowy, ciekawie, bo poprzednie byly bardziej pieprzowe. Podoba mi sie.

Na dniach jade na wycieczke, nie bedzie mnie pare dni. Licze, ze nic mnie nie zaskoczy po powrocie.

Temps +-27.5*C

RH 40-45%

Strzaleczka!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czesc. Postepuje deficyt siarki u młodszej - jasniejace szczyty. Wszystkie pragna top maxa którego nie da się przedawkować,a który pomoze przerobić to co jest w glebie.Bio grow pogarsza sprawę bo idzie w liscie. Sol Epson i dolomit wyciąga z tych klopotow, ten CalMg w tedy nie potrzebny. Masz czym zmierzyć PH i EC? Widac ze Masz zapal i wstawiles pod 400 dwa krzaczki? Czekam na Twój  większy projekt, będzie na co popatrzeć :) 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czesc, w koncu jakas konstruktywna uwaga, dzieki.

11 hours ago, Rower85 said:

Czesc. Postepuje deficyt siarki u młodszej - jasniejace szczyty. Wszystkie pragna top maxa którego nie da się przedawkować,a który pomoze przerobić to co jest w glebie.Bio grow pogarsza sprawę bo idzie w liscie. Sol Epson i dolomit wyciąga z tych klopotow, ten CalMg w tedy nie potrzebny. Masz czym zmierzyć PH i EC? Widac ze Masz zapal i wstawiles pod 400 dwa krzaczki? Czekam na Twój  większy projekt, będzie na co popatrzeć :) 

 

Troche sie tego obawialem, ze siarka, bo to element, ktorego brakuje w moim menu. ActiVera to koktail prawie wszystkich microelementow i skoro terapia raczej nie dziala, bedziesz mial tutaj racje, trzeba uruchomic Epsom, dzis sie w nia zaopatrze. Podlewac moge dopiero jutro najwczesniej, wiec chyba zaryzykuje z opryskiem. 

Tutaj poprosilbym o rade, bo mam zle wspomnienia z odzywianiem przez liscie, ( nie jestem debilem i NIE pryskalem roslin miodem, :Facepalm:, pozdro dla kumatych, ale dla niekumatych tez :zab: ) jednak popalilem im troche..

Powinien byc roztwor 2%, jak pamietam z chemii, to 2g soli i 98ml wody robi robote, he? Jednak czytalem, ze ludzie najpierw  ludzie rozpuszczaja sol w pewnej ilosci wody i dopiero z takiego plynnego koncentratu przygotowuja docelowy srodek. HILFE!

Apropos miernikow, nie posiadam, w razie potrzeby uzywam test kropelkowy GHE, ph jest w normie,zalozmy w przedziale 6.2-6.8.

 

11 hours ago, Pasjonista said:

Ja tez czekam , zapal do pracy jest, to trzeba wiecej pracy, a wiecej pracy to wiecej roslin, wiecej roslin- wiecej dobrego . Dobro jest wazne  :-) pozdro

Zapal mam do rzeczy, ktore robic lubie i kocham, w pierwszym poscie jest opisane co i dlaczego. Mialo byc, co najmniej 9panien, ale spie*dolilem robote uzywajac po raz pierwszy krazkow Jiffy.

Po tej relacji bede mial krotka przerwe z uprawa, ale poprzednia mam jakos udokumentowana, moze cos tam w miedzyczasie wyjdzie ;) Pozniej mam w planie nieco zredukowac zuzycie energii i przestrzeni o polowe. Moze CFL's albo LED jesli bedzie mnie stac. Jednak bede pracowal z sezonowkami i SCROGiem. Bedzie zabawa.

Dziekuje za feedback, jestesmy na laczach, jak to sie dzisiaj pisze - z fartem koledzy i kolezanki!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam towarzystwo po krotkiej przerwie,

wrocilem z wypoczynku, a podczas mojej nieobecnosci moje panny byly traktowane tylko woda. Byla tutaj kolejna fala upalow i nie chce wiedziec co sie dzialo w namiocie, gdy mnie nie bylo. 

 

Zanim wyjechalem, mlodsza roslina (dzien 66)byla traktowana 2% roztworem siarczanu magnezu w oprysku podczas dwoch dni, tuz przed wyjazdem polalem TopMax 3ml/L, Activera 2ml/L, BioBloom 2ml/L. Juz wtedy widzialem, ze cos sie swieci, bo zaczelo palic koncowki. Po powrocie, zastalem nieco smutny widok popalonych lisci, wiec mozliwe ze jednak jestem debilem i lepiej jak z odzywianiem dolistnym bede sie w najblizszej przyszlosci wstrzymywal. W polaczeniu z temperaturami 32+ nie moglo byc inaczej. Niemniej, nowy przyrost jest zielony, a w ciagu tygodnia roslina znacznie przytyla, wiec cierpliwie czekamy, bo jakos ostatecznie dojdzie.

large.DSC_0177.JPG.486a5d2100b87279e17335535316dbf4.JPG

 

large.DSC_0193.JPG.08cae30fffecef4a5cc7ce80602feb2a.JPG

 

large.DSC_0179.JPG.e39b37fda89d8c902064910838a80eb1.JPG

 

Starsza roslina (dzien 73)wykorzystala nadmiar papu w lisciach, bo zbladla konkretnie, wyciagnela sporo lisci do cna, defoliacja w tym przypadku idzie samoistnie, jedynie lekko porusze lisciem i odpada.  Magnez i PK przy kolejnym podlewaniu, bo na plukanie to jeszcze za wczesnie, dolne partie potrzebuja doswietlenia.

large.DSC_0167.JPG.486ba11f4f3df3952f88e86cb74cd50c.JPG

 

large.DSC_0170.JPG.b0a1f6836d21fb6160172ba5828d91da.JPG

 

large.DSC_0164.JPG.aaa735ee08402015fc6ac44f5de73a35.JPG

 

large.DSC_0163.JPG.9ab20d65d9e239c6a0d56814d97dbdbe.JPG

 

large.DSC_0176.JPG.c86261a62c79f7c8b3cd5a2dc26c9b6c.JPG

 

large.DSC_0188.JPG.9b498828487303dc20180478aeac8dee.JPG

 

Na malym fuck-upie, ale lecimy dalej. Dwa tygodnie dla starszej, 3 dla mlodszej, co sadzicie?

Lo-Five!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema! Na tym etapie jesień w boxie to normalka,za bardzo bym się tym nie martwił. Jak chcesz ciąć za 2 i 3 tygodnie to na podanie nawozów jest to ostatni gwizdek. Sprawdzaj trichomy bo to one Ci powiedzą kiedy ciąć, też zależy co chcesz uzyskać a jest kilka opcji.

Rośliny wyglądają całkiem spoko. Do kosy powinny nabrać jeszcze torchę masy. Wszystko jak najbardziej w porządku.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam rozbojnicy,

tak przy okazji zajrze sobie we wlasny temat coby atencji trochę zgarnac, a co!

Dziewczyny pozdrawiaja i maja sie lepiej. 

Starsza roslina najprawdopodobniej dostala swoje ostatnie wspomagacze, zdaje sie, ze piersze podlanie zlozylo sie podczas pelni ksiezyca, wiec mogla nieco wiecej przyswoic. Dwa dni pozniej jeszcze jedno, wiec wysoce mozliwe, ze plukanko nadchodzi wielkimi krokami. Z koncem przyszlego tygodnia przewiduje kose, ale to różnie bywa. Sporo mglistych trichomow, mleczne maja przewage.

 

Zawodniczka mlodsza wykaraskala sie deficytu i puchnie, cos tam z niej będzie, choc wiechy takie troche przyjebane, ale to zobaczycie w nastepnym odcinku. Sporo wiatrakow stracila po tym tygodniu na samej wodzie, moze to ja calkiem spowolnic. Dostala wiecej BioBloom, TopMax i ActiVery. Jakis rezyn zaczal sie pojawiac, wiec nie ma tragedii.

O 8.07.2017 o 22:05, SmakMaroca999 napisał:

Po pierwszej roślinie widać że są spore braki fosforu (K) z tąd te schnięcie liści od krawędzi.Starsza prawie na finiszu więc ostatnia szansa na podanie papu.

Na to by wychodzilo, a ja dalem sie jej oszukac, bo sie pokrylo z deficytami drugorzednych skladnikow i makro. Smarter every day! Tylko panie Smaku fosfor-> phosphorus-> symbol chemiczny P

Wiem, zapewne miales na mysli Potas (K), bo objawy sie zgadzaja ino. Dopiero teraz mi to w oko sie rzucilo.

Piateczka i do niedzieli!

Edytowane przez Dr.Resin
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+