Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150W | AK, BB, Mazar, Critical


Recommended Posts

Jak na moje oko to nie jest rada tylko oskarzanie mojej osoby o wprowadzanie ludzi w blad. Co nie jest prawda !

Pozdrawiam :big-joint:  

 

To jesli jest tak jak piszesz to jesli je nie pali to blad ze cale te rosliny przy samej zarowie zaslaniaja swiatlo z czego swiatlo slabo sie rozprasza i penetruje slabiej inne partie roslin a te sie wyciagaja.Dostales range growera za ukonczony jeden gl i popelniasz nadal bledy nie chce cie tu obrazic tylko podpowiedziec lub doradzic a ty stawiasz sie okoniem powiem tak rob to co robisz a zobaczysz na koniec jaki bedzie efekt.Zycze wielkich tlustych pal :)

 

Dobre rady zawsze biore do siebie. I napewno takze ta wezme bo jak juz wyzej pisalem cenie sobie rady doswiadczonych growerow ale napewno nie bede tolerowal oskarzen o klamstwo.

Dzieki za rade ;)

 

Jeżeli chodzi o wyciąganie się bocznych odrostów to takie było zamierzenie żeby dorównały głównej palce gdyż w boxie jest 8 roślinek i jest lekki ścisk. Każdy zawsze pisze ze im więcej lumenów tym lepiej wiec wyszedłem z założenia ze im lampa niżej tym lepiej. Moja teoria jest taka: podczas gdy odbłyśnik był przy samych głównych szczytach ciągnął w gore odrosty spowalniając wyciąganie się głównych a powodując ich rozwijanie się. Może moja teoria jest błędna ale polece tak do końca a przy następnej uprawie będę trzymał co najmniej 20 cm od szczytów i wtedy będziemy mieli porównanie :)

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rady radami , ale ja jestem za tym żeby początkujacy grower sam "patentował" swoje sposoby. To jest najlepszy sposób na zbieranie doświadczenia. I nawet jeśli myśli błędnie to wyciągnięte wnioski zaowocują na przyszłość  :)

 

U mnie było podobnie , słuchałem rad. Ale nie zawsze się do nich stosowałem. Czasem kończyło się lipą....a czasem wręcz przeciwnie. Poza tym nigdy nie będzie sytuacji , że stało się tak czy srak bo ktoś mi doradził  :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dzien 44 [28flo]

 

Siemka.

 

Ciężko ostatnio z czasem ale udało się wrzucić parę fotek :)

 

 

Box:                  60x60x160

Lampa:             150W HPS 
Wentylacja:      Ssący+filtr weglowy 185m3/h + mieszajacy komputerowy
Nawozy:           Biobizz trypak
Doniczki:          Docelowe 20x25 (7l)
Ziemia:              Atami Light-mix
Nasiona:           3xAK,3xBB,2xMazar,1xCritical

Temp:                27C dzien , 16C noc

Wilgotnosc:     od 50-70%

 
BB1

BB1

BB1

BB1

BB2

BB2

BB2

BB2

BB3

BB3

BB3

BB3

Mazar1

Mazar1

Mazar1

Mazar1

Mazar2

Mazar2

Mazar2

Mazar2

Ak1

Ak1

Ak1

Ak1

Ak2

Ak2

Ak2

Ak2

Ak3

Ak3

Ak3

Ak3

Wszystkie razem :)

20150413 144144

20150413 144212

20150413 144220

20150413 144243

20150413 144414

20150413 144452

 
 
Dziś pousuwałem liście które rośliny już praktycznie same zrzucały.
Zastanawiam się czy pousuwać odrosty dolnych partii z których nic nie będzie czy jeszcze poczekać co myślicie ? Czy może  zostawić tak jak jest ? 
 
Pozdro ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko,

Ładnie zaczyna wyģlądać ,temp. możesz podnieść do 20 w nocy bo 16 to troszku za mało.

Mam pytanie ile sortów zrobiłeś na tej żarówce i jakiej firmy jest?

Pozdro.

 

 

3 napewno a czy coś jeszcze to nie wiem bo sprzęt mam używany. A czemu pytasz?  Temp była taka niska bo nie bylo mnie tydzień w domu ale już wszystko w normie. Jak je zobaczyłem po tygodniu bylem w  szoku :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+