Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 46W | Jack Herer AF


Recommended Posts

W goglach znalazłem "autoflowering-cannabis-here-to-stay", i w akapicie "Autoflower Growing Tips":

 

 

Indoor Lighting – Auto’s can be flowered under 12 to 24 hours of daylight. In theory, the more light they receive, the greater the yield they produce – since the maturation is determined by age rather than light hours, you won’t really shorten the growth cycle significantly with more light, the plant will just photosynthesise more and produce more yield within the set amount of time.

(...)

The best advice is to experiment between 16-20 hours of light and see what results you get with the same strain.

 

Czyli tak jak mówisz, eksperymentujemy. Przy LEDach nie musimy się tak bardzo przejmować rachunkiem elektrycznym. Swoją drogą "grafmer" - fajny nick ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

PH trzymaj pomiędzy 6.0-6.5max, temperatura musi być niższa,jakieś 26-27 stopni dzień i 22 noc. Tak wysokie temperatury używa się jedynie gdy bawisz się z CO2.i trzeba było od razu donice 11ke dać. Podlewaj wodą która będzie miała 21-23 stopnie. Wilgotność pierwsze 4 tyg trzymaj na poziomie 70%, a później aż do harvestu na 50%.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Właściwie to jakos specialnie nie reguluje temperatury. Box jest niemaly, a Ledy bardzo nie grzeja. Zrobiłem otwór na dole, na gorze dalem wentylatorek od PC wyciagajacy powietrze. I w ciągu dnia jest 25-26 a w nocy temp. pokojowa 20-21. Zmotywowales mnie z pH, dzisiaj podlalem 6.6, od spodu donicy wyleciało 6.3, tez temperatura pokojowa - powinno być ok :) Jutro po 22:00 będzie up :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gfarmer, dzięki za info. Po tych moich i Waszych postach u mnie jest 20/4. Pilnie śledzę.  A na marginesie masz chyba najlepszy strain na poczatek. Herer to klasyka i silna, stabilna roślina (nie mówie o THC, chociaż tez wysokie).Trzymam kciuki i czekam na up.

Do moderatorów. Mili moi, śledze forum od paru lat od czasu do czasu z duza korzyscią dla siebie.Jest tu sporo indorów , ale dominują indory HPS. Może warto ze wzgledu na ciekawe efekty pod LEDami wydzielic indory HPS i indory LED.Naturalnie mówie o INDOOR , ale indory, to tak pieknie brzmi! :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@mariajanina80 - to nie ma sensu.Widać w nagłówku tematu wszystko co potrzeba.

Zrobi się niepotrzeby bałagan , którego nie brakuje na innych pseudo "konkurencyjnych" forach ;)

Sorry za off :) Wracając do tematu naświetlania automatów  , to 24h jest kompletnym bezsensem.

Poza tym również czytałem ten artykuł o rederalis'ach.Który jest w jakiejś książce o konopiach-chyba ją nawet mam  ;)

Tylko zwróć uwagę na ewidętną głupotę w tym tekście.

Bo jakim cudem jeśli ruderalis pochodzi z centralnej Rosji-bzdura , może tam być 22h światła ?

Z tego co się orientuję to bardziej Kaukaz /Tajga a to już raczej spooory wschód , mniejsza o to.

 

Gfarmer - dawaj upa , bo temat zmienia nurt ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Do moderatorów. Mili moi, śledze forum od paru lat od czasu do czasu z duza korzyscią dla siebie.Jest tu sporo indorów , ale dominują indory HPS. Może warto ze wzgledu na ciekawe efekty pod LEDami wydzielic indory HPS i indory LED.Naturalnie mówie o INDOOR , ale indory, to tak pieknie brzmi!

Na razie growlogów na ledach jest zbyt mało.

 

Roślinka ładna i zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Brawo. Solidna roślinka, zdrowa, będzie dobrze. Masz chyba dość sporo białego światła w LEDach , bo solidny pieniek i nieduże odległości miedzy piętrami. Wygląda na to to że ma wystarczająco dużo światła. Niewygledne LEDy , nieduża moc -  drżyjcie  HPS indory! Gfarmer - czy wiesz coś o PAR tych lamp ( Photosynthetically Active Radiation) tzn jakie i  ile mają LEDów?  Ladne zdjecie i dobry up.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@mariajanina80 - w tych żarówkach nie ma wogóle koloru białego.Tylko kolor czerwony i niebieski (ze znaczną przewagą czerwonego).

gfarmer - postanowił je kupić troszke za moją namową :) (wcześniej kupiłem te same)

Jednak porównywać te LEDy z HPS'em jest nie na miejscu ;) Są to chipy ledowe o mocy 0,1w na chip-w teorii , większość danych jest niedostępnych ponieważ producent "Shan Zeng Manufacturing" podaje sporo błędnych info na ten temat.

Na mocy począwszy i na wydajności skończywszy.

Testem dla nich będzie dopiero flo , wtedy gfarmer się przekona czy są coś warte-chociażby swojej śmiesznie niskiej ceny.

 

Tak na marginesie , sorry za "adwokature" gfarmer .......ale nie mogłem się powstrzymać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Diody są firmy Epistar. Długość fali świetlnej czerwonych to (podobno) 660nm, a niebieskich 460nm (450 jest idealnie). I tak jak napisał Scorp nie ma ani jednej białej - byłoby dziwne gdyby były, bo światło białe to całe spektrum, a z tego co wyczytałem do fotosyntezy potrzebne jest tylko niewielkie pasmo. Dowiemy się, czy są warte swojej śmiesznej ceny na końcu :P Będę mega szczęśliwy - przy mojej niewielkiej konsumpcji - z 20g. starczy na rok :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+