Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Mazowsze: zamieszkał w namiocie, by pilnować uprawy konopi indyjskich


Vito

Recommended Posts

Wyjątkowym "poświęceniem" wykazał się 23-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna zamieszkał w namiocie, by pilnować swojej… uprawy konopi indyjskich. Jego trud okazał się nadaremny – zatrzymali go policjanci, którzy zarekwirowali też jego plony.

 

9534d310be8f3085b5aa59530925de28.jpg

 

Funkcjonariusze z Mińska Mazowieckiego otrzymali informację, że w okolicach pobliskiej miejscowości Gamratka znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Pojechali to sprawdzić. Rzeczywiście, znaleźli uprawę tych zabronionych roślin, które mogą służyć do produkcji marihuany. Przy okazji natknęli się na coś jeszcze.

 

- Niedaleko tego miejsca policjanci zobaczyli coś, co przypominało szałas zrobiony z gałęzi, a w nim ukryty namiot. Kiedy podeszli bliżej, stwierdzili, że w środku ktoś śpi. Funkcjonariusze obudzili mężczyznę, który był bardzo zdziwiony wizytą stróżów prawa – relacjonuje komisarz Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.
 
Był to 23-letni mieszkaniec tego miasta. Okazało się, że to on jest właścicielem nielegalnej uprawy, którą zabezpieczyli funkcjonariusze. Mężczyzna przyznał się do tego. Wyjaśnił też, że od pewnego czasu mieszkał w namiocie, by sprawować nadzór nad swoją niewielką plantacją.
 
Mężczyzna został zatrzymany. Zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze. Już usłyszał zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy. Zgodnie z paragrafem 63, ust. 1, Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, „kto wytwarza, przetwarza lub przerabia środki odurzające (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” Natomiast w przypadku znacznych ich ilości – nawet do ośmiu lat więzienia.
 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

„kto wytwarza, przetwarza lub przerabia środki odurzające (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

 

Zanim jeszcze je ścioł i ususzył - nie przetwarzał środków odurzających. Surowe, niewysuszone i nieogrzane części konopi zawierają stosunkowo niewiele tetrahydrokannabinolu (THC) i kwas THC (THC-A), który nie ma właściwości psychoaktywnych. :zab:

 

Czemu więc zgodził się aby dobrowolnie poddać się karze?

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze policjanci go tak wmanewrowali. ze uwierzyl iz dobrowolne poddanie sie karze, to najlepsze rozwiazanie.

A swojan droga, to ciekawe rozwiazanie z tym namiotem, na to jeszcze chyba nigdy nie wpadlem a wielokrotnie po paleniu zastanawialem sie jak tu pilniowac swojego outa. Szkoda goscia, bo z tego co jest npisane byla to niewielka uprawa, takze nie robil tego nawet jakos szczegolnie komercyjnie. Niestety zawsze sie trafi ktos kto z 'dobrego serca' zadzwoni na 997...

Link to comment
Share on other sites

Nie ważne jest to jakiego czynu dokonał lub do czego się przyznał, każdy wie jak wygląda łapanka i cały system ... Tak nie powinno być.

 

I każdy wie iż przechodząc próg komisariatu nie ma się żadnych praw... i są w stanie zmusić do wszystkiego. 

Wymądrzać można się w sieci, ale gdy dochodzi do takiej sytuacji w życiu to wymądrzanie działa jak płachta na byka.

 

Nie bez powodu jest wspaniałe powiedzenie: "milczenie jest złotem".

:indiana:

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+