Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Marihuana, haszysz i "narkociastka". Dostaną 10 lat?


Macky

Recommended Posts

Dzierżoniowscy policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków, zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli sprzęt do jej przetwarzania. Zatrzymano dwie osoby związane z tym procederem. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

bddb7c3cc27c4fb3ad3184a2e4cbbc44aa7eabbf

 

8 sierpnia 2014 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili, że w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych na terenie miasta mogą znajdować się spore ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Podczas przeszukania piwnicy i mieszkania funkcjonariusze ujawnili ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 7 tysięcy handlowych porcji. Policjanci znaleźli także 90 ciastek nasączonych wywarem uzyskanym z przetwarzania tego narkotyku oraz blisko 24 gramy haszyszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód jednego z zatrzymanych oraz pieniądze - 3000 złotych pochodzące ze sprzedaży narkotyków. 
 
Okazało się, że ujawniona marihuana pochodzi z uprawy prowadzonej przez jednego z zatrzymanych na nieużytku rolnym w okolicach miasta. Policjanci zabezpieczyli na tej plantacji 30 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, a także sprzęt do podlewania. 
 
Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty dotyczące przetwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków, dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut uprawy konopi. Wobec niego Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec drugiego mężczyzny zastosowano dozór Policji i poręczenie majątkowe. 
 
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+