Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Konopie mogą okazać się lepsze niż grafen


Macky

Recommended Posts

yoXwg6qNUJpb2pWRmtDv.jpeg

 

Doktor David Mitlin, z Uniwersytetu Clarksona i jego zespół badawczy od lat zajmują się poszukiwaniem tańszych alternatyw dla obecnych technologii z wykorzystaniem biomasy. Tym razem trafili w dziesiątkę.
 
Konopie to nie tylko "trawka" stosowana w medycynie i jako rekreacyjna używka. Zanim uprawa tych roślin została zakazana, odgrywały one znaczną rolę w przemyśle. Już niedługo może okazać się, że znów staną się ogromnie użyteczne. Albo nawet super-użyteczne, gdyż jak udowodnił to zespół Mitlina, w swojej publikacji w ACS Nano, z włókien konopii, które do tej pory uznawane były za odpady, można wyprodukować superprzewodniki, które swoimi właściwościami dorównują grafenowi.
 
Mitlin opracował metodę, dzięki której za pomocą hydrotermalnej syntezy usuwa się z konopnych włókien ligninę i hemicelulozy, dzięki czemu z włókien konopii tworzy się dwuwymiarowa nanostruktura, która składa się z pozostałych po syntezie atomów węgla. Brzmi znajomo? Opis rzeczywiście pasuje do grafenu. Zaletą tworzenia superprzewodników z włókien konopii, dzięki której mogą stać się one popularniejsze od grafenu jest koszt ich produkcji. Mitlin twierdzi, że jest on kilkaset razy mniejszy w porównaniu do kosztu produkcji grafenu. Moda na konopie hodowane przemysłowo może już niebawem powrócić...
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+