Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jak przygotować podłoże uprawowe - co do uprawy na outdoor by joker


Guest joker

Recommended Posts

Guest joker

Alternatywa 1

 

 

Jeżeli ziemia na wybranym przez ciebie miejscu nadaje się czyli znajduje się gdzieś na polu czy skraju lasu gdzie rośnie bujna trawa lub chwasty ziemię wystarczy odpowiednio przygotować.
Przekopać ziemię na głębokość 30-40cm głębokości, szerokość zależy po ile roślin chcesz sadzić w jednym dołku.
Ziemia która masz na miejscówce na pewno jest za kwaśna, ma nie odpowiednie pH które powinno być w granicach 6-7 więc należy zasypać 1 metr kwadratowy ziemi 5 szklankami dolomitu lub 2 łyżki stołowe na litr ziemi i dobrze wymieszać. Dolomit wyrównuje i utrzymuje ph na poziomie 7 więc do naszych celów jest doskonały można go kupic w sklepie ogrodniczym w cenie 4 zł za worek 5 litrowy.
Do ziemi dodajemy jeszcze krowiego obornika 3 pokruszone krowie kupy na 1m2, jest to najlepsze rozwiązanie gdyż nawozy organiczne powoli się rozkładają i nie psują smaku suszu w przeciwieństwie do nawozów mineralnych. Dla wygodnych pozostaje udanie się do sklepu ogrodniczego i zakup nawozu mineralnego o nazwie azofoska. Stosujemy go według zaleceń na opakowaniu. Z własnego doświadczenia sypię na oko z 2 sowite garści na dołek 40x40x30. Załatwi to brak azotu w glebie, rośliny beda ładne, zielone i nie będą tracić liści od dołu w późniejszej fazie wzrostu. Z azofoską nie należy jednak przesadzać gdyż zioło na koniec może mieć paskudny smak przez azot lub co gorsza możemy popalić rosliny.
Do wszytkiego można dosypać jeszcze torfu odkwaszonego lub nie odkwaszonego gdyż dolomit i tak go odkwasi wystarczy wtedy tylko dosypać go więcej. Torf dodajemy w proporcjach 1:3 [10 litrów torfu na 30 litrów ziemi z miejscówki ]
Dla bogatych pozostaje jeszcze opcja zmieszania ziemi na miejscówce z glebą ze sklepu ogrodniczego co może znacząco poprawić efekt końcowy.

 

 

gallery_40556_459_36932.jpg

 

 

 

gallery_40556_459_4066.jpg

 

 

 

gallery_40556_459_132304.jpg

 

 

 

 

Alternatywa 2

 

 

 

 

Całą ziemie na miejscówce wymieniamy na kupioną w sklepie ogrodniczym o ph od 6 do 7. Mamy różne opcje do wyboru aby zasadzić nasze rośliny. Możemy je sadzić w rzędach po 4-5 sztuk lub pojedyńczo czy w parach. Poniżej dwa przykłady.
30cm szerokości na 1 metr długości i 40cm głębokości, zasadzamy z 5-7 roślin.
dołek o szerokości i głębokości wiadra 20/30 litrów wysadzamy 1,2 czy 3 rośliny
Pamiętajcie że jeżeli macie nasiona regularne szanse na uzyskanie kobiet są 50% na 50% więc połowy roślin będziecie musieli się pozbyć.
Jeżeli ziemia nam miejscówce jest podmokła, rośliny należy wysadzać w wiadrach lub workach plastikowych aby ich korzenie nie z gniły od nadmiaru wody, pamiętajcie o zrobieniu dziur na dnie. Ziemię można kupić trochę taniej w większych 50 litrowych workach cena ok. 10-14zł. Na dno takich dołków/ wiader/ worków warto nasypać troche kamieni lub keramzytu z 5 centymetrów, dzięki czemu zyskamy lepszy drenaż który zabezpieczy rośliny przed przelaniem i gniciem korzeni.

 

 

 

gallery_40556_459_11831.jpeg

 

 

 

 

gallery_40556_459_16713.jpg

 

 

 

 

 

pozdro

jok

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+