Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Planowanie


tabakook

Recommended Posts

mam zamiar zaprojektować boxa 50x50x??

i tu nasuwa się pytanie na jaką wysokość? myślałem o 1.5-1.6m

mam zamiar stosować SCROG & LST na około 3 roślinach

do tego HPS 100w wentylacja jedna wtłaczająca na dole i drugą naprzeciw na górze wyciągająca.

obicie koc ratunkowy od wewnątrz.

1)więc jak myślicie jaka wysokość była by najlepsza.

2)3czy 4 roślinki?

3)ogólnie jak wygląda zamysł?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1- jak największa 1.6m powinno wystarczyć

2- 4 af spokojnie zmieścisz, Jak normalne to proponuje 2

3- a ogólnie to kilka zmian bym wprowadził.

koc sobie odpuść, lepiej farbe kupić (pieniądze te same) lub mylar.

wiem, że się powtarzam już w n-tym temacie, ale widać nie dotarłes do takich info. nie wiem po jaka cholere ludzie montują wentyle na wlot. Naprawde lepiej dać 2 wentyle wyciągające a wlot pozostawić pasywny. Do tego dodaj koniecznie jakiś wentyl mały do mieszania.

No i ostry trening w małym boksie to podstawa. jakbys nie trenował, to kicha by wyszła z 4 roslin.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

masz 2 wentylatory o wydajności powiedzmy 100m3/h czyli w sumie 200m3/h. (wartości podałem dla równego rachunku)

jak zamontujesz na górze jeden i na dole jeden, to przepływ powietrza będzie wynosił 100m3/h, bo tyle co jeden wywali z boksa, drugi wepchnie.

jak zamontujesz obydwa na górze, to wypychając powietrze, stworzą one podciśnienie wewnątrz boksa. To podciśnienie będzie wyrównywane przez wlot pasywny i bedzie przepływ 200m3/h.

Gwarantuje Ci, że taka pasywna dziura będzie zasysała zdecydowanie więcej powietrza niż jeden wentyl. A jak chcesz, żeby powietrze wpadało do boksa silnym strumieniem, to wystarczy ten wlot czymś przesłonić. Mniejszy wlot= silniejszy strumień.

a mieszający wentyl zawsze i w każdej konfiguracji uważam za coś niezbędnego

rób jak chcesz. Ale podstawowym zadaniem wentyli jest usunięcie gorącego powietrza z boksa, a nie dostarczenie świeżego. Bo swieże powietrze i tak się tam dostanie siłą ciągu.

co do obicia ścian. Koc ratunkowy lub jak kto woli folia NRC została wymyślona i stworzona po to, żeby odbijać jak najwięcej ciepła (czyli jeszcze cieplej w boksie), a nie światła. To, że się fajnie błyszczy o niczym nie świadczy. Folia aluminiowa też wydawałoby się fajnie odbija światło, a mimo to się nie nadaje do uprawy. zdecydowanie biała matowa farba to minimum.

jeśli już koniecznie ktoś chce stosować koc, to taki koc musi być niemal idealnie równo położony na ściankach. nie ma mowy o zagięciach itp. Jak będzie nierówno, to porobi sie coś na styl zwierciadła i hotspoty gotowe. A jak wiemy, hotspot to jeden z większych wrogów growera. także jeśli chodzi o czas i ilość pracy, wydaje mi się, że dokładne obklejenie kocem zajmie tyle samo czasu co malowanie. Ale malowanie napewno jest łatwiejsze.

A tak generalnie, kup mylar. Na box tych rozmiarów wystarczą Ci 2 metry. bo sprzedają je najczęściej cięte z belki o szerokości 1.2-1.3 metra. także z 2 metrów miałbyś 4 prostokąty 1.2x0.5. tak, 1.2m wystarczy, bo dół boksa (poniżej górnej krawędzi doniczek) nie musi być obity, tak samo przestrzeń nad lampą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1,6 metra na automaty to troche za wysoko, wiec mozna znacznie zmniejszyc objetosc, a zarazem widocznosc przez osoby trzecie boksa lecac po wysokosci.

ogólnie to nie zamierzam bawić się w automaty...

jakiegoś przyjemnego indoora femi planuje 2x chyba że wcisnę 3szt xD dobry trening i do przodu.

osoby 3 mnie nie przejmują w końcu to tylko pomidory i przyprawy

a akurat mam taką przestrzeń w pomieszczenie idealnie 50x50x160

lampa-sodowa-hps-100w

pytanie odnoście tego HPS'a

większość ludzi pisze że 100W ma ok 9000lm

tutaj podają że 10700lm

co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1,6 metra na automaty to troche za wysoko, wiec mozna znacznie zmniejszyc objetosc, a zarazem widocznosc przez osoby trzecie boksa lecac po wysokosci.

to jaka wysokość twoim zdaniem na automaty?

chłopie, słuchaj rady doświadczonego growera- buduj najwyższy boks jak tylko możesz (bez przesady)

w wysokim boksie utrzymanie temperatury jest dużo łatwiejsze niż w niskich boksach. To jest podstawowa różnica.

Poza tym jak zbudujesz niski box pod AF, to możesz tam sadzić tylko AF. W wysokim boksie masz pełną dowolnosć AF, może jakaś indyjka, może kush, haze i co ci tam tylko do głowy przyjdzie. A co za tym idzie, masz pełna dowolność wybory genów. W przypadku AF zawsze znajdziesz tam geny rudealisa.

Wracając do tematu.

na boksik 50x50 kup 150W hps. setka, to troche za mało. a różnica w cenie niewielka. No i 100 w połączeniu z tym nieszczęsnym kocem to porażka na starcie.

CO do tego linku,

nie chce gościowi robić żadnej antyreklamy, ale z tego co słyszałem, to czasami w wała potrafi zrobić- sprzedać używany sprzęt jako nowy itp.

Ale nie jestem pewien tych informacji i nie chce go bezpodstawnie oczerniać. możliwe, że mi się cos pojebało i chodziło o kogoś innego.

Najlepiej poszukać w necie cześci i samemy cos sklecic. Wyjdzie najtaniej, ale w zależności od umiejętności niekoniecznie bezpieczniej.

co do samych roślin, 2 sztuki to max. Jak chcesz tam zmieścic 3 donice na normalną odmianę?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

chyba przekonałeś mnie do farby :P chyba że bd lewe pieniądze na mylar.

Wiem, że lepsza by była 150W ale chce się zmieścić w ok 30zł na miecha za prąd a sądzę, że 100 będzie ok.

Np. w growshopie cena takiego zestawu wynosi ok 280zł tutaj na allegro ok 170zł to różnica jest.

A właśnie jakie znacie sklepy w których można zaopatrzyć się w taki części i samemu pobawić się w złożenie HPS'a.

Co do donic to najlepiej będzie wykonać je samemu aby maksymalnie wykorzystać powierzchnie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a ja dalej sądzę, że 100W to za mało. zdecydowanie za mało

przy 150W za prąd zapłacisz dosłownie kilka złotych więcej, a efekt będzie o niebo lepszy.

No i przy aktualnych cenach prądu w polsce, policzyłem, że w fotoperiodzie 18/6 (czyli tylko przez kilka pierwszych tygodni) koszt prądu w najdroższych godzinach wyniesie niecałe 30zł, także się wyrobisz.

Jako stawkę za 1kwh przyjałem 0.37zł, bo taką stawke podaje vatenfall. Oczywiście ktos może mieć drożej, ale to groszowe różnice.

A na flo cena prądu to 20zł miesięcznie.


na ceny w growshopach nie patrz, bo oni zdzierają jak mogą. Części poszukaj w necie. Jest cała masa hurtowni elektryczno-elektronicznych. albo szukaj na giełdzie na forum. Niedawno spoofy miał do sprzedania zasilanie hps 150W za 80zł, ale już chyba nie ma.

donice, może i lepiej samemu, ale zrób to z czegoś, co nie nasiąknie (bo jak zrobisz np z drewna, to mogą ci się grzyby i inne paskudztwa wdać) i koniecznie duuuże dziury wylotowe, no i doniczki wysokie na minimum 25cm. I będzie gitara.



wracając do ścian. Farba będzie kosztowała niewiele. Mylar też stosunkowo niedrogo, bo na twój boks wystarczę te 2 metry, a cena metra to od15 do 20zł. A efekt najlepszy z możliwych



edit: a właśnie zerknąłem i mylar za 11zł z metra

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+