Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Koniec z karaniem za narkotyki na własny użytek? - Koniec z karaniem za skręta


GanjaFarmerTrio

Recommended Posts

Co o tym sądzicie?

 

Koniec z karaniem za narkotyki na własny użytek?

Narkotyki będą nadal nielegalne, ale posiadanie niewielkich ilości - jeśli substancje będą przeznaczone na własny użytek - może ujść płazem. To nowe rozwiązania, które proponuje minister sprawiedliwości. Projekt Andrzeja Czumy przewiduje też podwyższenie kar dla dilerów.
To prokurator będzie miał możliwość umarzania narkotykowej sprawy, jeśli uzna, że znaleziona ilość narkotyków jest niewielka. Ustawa jednak nie precyzuje ile to jest niewielka ilość i co oznacza „ na własny użytek”. Jeżeli jest to posiadanie na imprezie masowej, czy szkole, ten przepis nie powinien być stosowany - mówił współautor ustawy Krzysztof Krajewski:
Bo wtedy narkotyki – według Krajewskiego – są już groźne nie tylko dla posiadacza. A minister Czuma twierdzi, że niekaranie osób, które po raz pierwszy zażyły narkotyki daje szanse na złamanie więzi z dilerem i skupieniu się na karaniu handlarzy, a nie odbiorców. Przed tą regulacją prokurator miał w ręku tylko kij. Teraz dajemy mu marchewkę. Po to, żeby mógł dobrać się do skóry rzeczywistym złoczyńcom - przekonuje Andrzej Czuma:
Resort Czumy chce podnieść kary dla dilerów do dwunastu lat więzienia. Nowa ustawa daje możliwość przerwania kary, jeśli osoba uzależniona podejmie leczenie.

 

 

Koniec z karaniem za skręta

Minister sprawiedli­wo­ści twierdzi, że to absurd. 
 
W kwietniu do parlamentu trafi projekt rządowej nowelizacji ustawy o zapobieganiu narkomanii. Kładziemy nacisk na leczenie, a nie na karanie - zapowiedział na antenie radia TOK FM minister sprawiedli­wo­ści Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
W ten sposób szef resortu sprawiedli­wo­ści odniósł się do dyskusji, jaka rozpętała się po wprowadzeniu w Czechach prawa do posiadania narkotyków na własny użytek.
 
Minister zapowiedział, że nowa ustawa będzie kładła przede wszystkim nacisk na leczenie osób uzależnionych, a nie na ściganie osób posiadających i zażywających narkotyki.
 
Karanie osoby, którą złapano z przysłowiowym skrętem jest absurdalne - stwierdził minister. - Państwo takiej osobie może pomóc, żeby ją uleczyć - dodał.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+