Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uwaga na Kleszcze


alimko

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość kosiarz

wczoraj bylem u lekarza i mi to ogarnal :D Gdyby ten kleszcz byl w innym miejscu to by nie bylo problemu z wyciagnieciem ale tam akurat :shock: wogole skad on mogl sie tam wziasc jak nie mieszkam w lesie ani nie chodze do lasu :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość marco86
no dokładnie, akurat kleszcz w tym miejscu to nei przelewki. Ale jak sie wstydzisz to złap mocno paznokciami i wyrwij, (kleszcza

nie wiem dlaczego w tym miejscu ma byc groźniejszy niż w innym??? I chyba wyrwać tez go łatwiej niż np z pod kolana czy szyji.

Ja miałem na ch... i wyrwałem bez większych problemów.

Albo one tam wpadaja jak sie ktos odlewa w lesie, albo po prostu sobie wpełzaja pod ubrania spacerujac po ciele

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no ja miałem też ostatnio na ręce, po drugiej stronie łokcia. wyrwałem, przemyłem spirolem i jest ok ;) tylko swędziało dwa dni jak po komarze.

edit:

poprawka, jeden na plecach w okolicy pasa, 2 pod pachą lewej ręki, i jeden jeszcze pod pachą prawej ręki. masakra! aż strasz iść sprzęta podlać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Nie bójcie się tak panicznie tych kleszczy :) Ja już w tym roku wyrwałem z siebie 11, z czego 4 wbite w jaja i co roku tak mam, że łapię ich cholernie dużo, po około 20 tracę rachubę i niechce mi się dalej ich liczyć. Akurat jaja to nie problem, bo to okolice dobrze ukrwione i tam mi się najszybciej goi, a tak ogólnie jak znajdę wbitego to nie pieprzę się z nim tylko wyrywam od razu paznokciami, ukąszenie swędzi około tygodnia potem przechodzi. Jeszcze nigdy nie miałem żadnej infekcji z tego powodu, żadnych powikłań i nigdy nie byłem z kleszczem u lekarza! Chociaż może jakbym wiedział, że będzie jakaś fajna lekarka, to z takim wbitym w jajca to bym się zgłosił, a wcześniej zjarał, hehe :zbakany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kleszczy jest od zaje#ania, szczególnie jeśli mamy spota w jakichś krzakach. Zauważyłem, że kleszcze najczęściej są w trawach i łapią się na nogawki od spodni. Można jednak uniknąć kleszczy wbitych w cialo w dość prosty sposób - od razu po wyjściu ze spota oglądamy dokładnie ubranie i ciałko zdejmująć z nich kleszcze. Potem jak przyjedziemy do domu, rozbieramy się i ta sama procedura - centymetr po centymetrze oglądamy ciało i ubranie a ewentualne kleszcze do umywalki i z wodą puszczamy w kanał ;) W ten sposób nie złapałem żadnego kleszcza odkąd zacząłem tak robić, za każdym razem jednak zrzucam ich sporo z ubrań i głównie nóg - ostatnio było ich 11, ale żaden nie zdążył się wbić w ciało : )

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+