Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uwaga na Kleszcze


alimko

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja miałem tą chorobe wywołana przez kleszcza (bolerioze) miałem kleszcza w ciele okolo 2 dni na poczatku pojawiło się coś a'la grypa, potem zacząłem brac antybiotyki i jezdzic co jakis czas na badani krwi i przeszło. jesli sie ogladacie dokladnie po powrocie to nie ma sie czego obawiac. kleszcze lubia ciepłe miejsca np. pod pachami i kolanami. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zapodaj fotę :) Ja mam często spotkania z wężami, ale zazwyczaj tak jest że wąż pierwszy mnie zauważy i charakterystycznie syczy, więc wiem że jest w pobliżu. Raz ścigałem dużego zaskrońca i uciekał przede mną, ale do czasu, w pewnym momencie zwinął się w kłębek i się postawił, wyczułem że dalej uciekał nie będzie tylko ugryzie, więc rozstałem się z nim w pokoju :joint: Żmije też często spotykam, przeważnie się wylegują na leśnych ścieżkach, raz przejechałem rowerem taką małą, no niefart miała.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ej : D ja teraz pracuję w lesie :happy:, trawa tam jest :( też ;/ jak się wbije kleszcz jakie są objawy po 2-3 dniach? swędzi chociaż? bo można śmiecia nie dojrzeć ; ( w karierze miałem 3x kleszcza którego od razu zauważyłem i usunąłem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Swędzi, nawet wcześniej niż po 2-3 dniach, jest też lekkie obrzmienie no i pośrodku wbity jego sprawca :twisted: Zazwyczaj nie dopuszczam żeby kleszcz pożerował sobie na mnie dłużej niż do następnego dnia, im szybciej się go usunie tym lepiej.

Na kleszcze akurat nie mam żadnego sposobu, żeby się mnie nie czepiały, ale mogę Wam podać sposób na komary :D Jak idziecie na spota to zerwijcie po drodze kilka liści wrotyczu lub piołunu, rozetrzyjcie je w dłoniach tak żeby puściły sok i przetrzyjcie nimi twarz, szyję i inne odkryte części ciała. Komary macie z głowy :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no szczepionka jest zapewne przeciw boleriozie, a nie przeciw kleszczom :P jak sie zaszczepisz to kleszcze i tak beda cie gryzły:P

@Focim

kleszcza zwykle łatwo dojżeć, czerwona krostka a w środku czarne. No i swędzi jak tylko sie to dotknie, (coś jak po komarze), jak nie jestes pewien czy to kleszcz to sie w tym miejscu ukłuj igłą, jak nie poczujesz ukucia tylko zaswędzi to napewno kleszcz.

Zwykle wędzi, jednak nie zawsze, raz miałem w podbrudku, a ze mam dosc potężny zarost to nie zauwazylem skubanca, dopiero jak dotknołem w tym miejscu to poczułem ze coś mi tam wyroslo. Ale trzeba bylo jechać na pogotowie, był z byt głęboko.

Miałem też kilka na rękach takich malutkich i wcale nie swędziało, nie było czerwone, zobaczyłem orzypadkiem, bo one sie tak błyszczą pod słońce.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jedno co mnie zastanawia to czy one kiedys same wylaza? czy siedza juz tak poki ich ktos nie wyrwie ?

nażre się na maxa to sobie pójdzie :D ale to ciężko jest nie zauważyć go, ponieważ kleszcze pompują się krwią aż osiągną spokojnie 1cm długości ciała

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+