Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uwaga na Kleszcze


alimko

Recommended Posts

A kleszcze cos przyciaga ? bo to jest wkurwiajace,ze jak chodze z kimkolwiek po lakach to zawsze ja mam po 5, a inni nic :shock:

Swoja droga rewolucja by bylo gdyby THC zapobiegalo temu co nosza kleszcze :D

 

 

Dobra Puszkaa, chodziło Ci chyba o to, jak cos to mnie popraw.

"Ich chemoreceptory (narządy zmysłu chemicznego za pomocą których znajdują ofiarę) reagują na wiele związków, w tym dwa szczególnie często występujące w organicznej przyrodzie - kwas mlekowy i kwas octowy. Kwas mlekowy jako produkt pracujących mięśni w warunkach beztlenowych, co zdarza się zwierzętom i ludziom, oraz kwas octowy, obecny m. in. w pocie. Zatem jedyne wytłumaczenie jakie nasuwa się to to, że ktoś się mniej poci. Ale nikt tego z pewnością nie udowodnił."

Czyli tak. Wyczuwają zmęczenie i pot. Na zmęczenie nic nie poradzimy, na pot i owszem, ale to niebezpieczne. Antyperspirant przy wysokiej temperaturze to prośba o udar. Po prostu się ugotujesz bez potu.

A teraz czas na reklamę :picture: .

Obroża Beaphar, produkcja NL. Zawieraz Diazinon, środek blablabla. Powoduje ciągłe pobudzanie neuronów a w efekcie porażenie pasożyta.

Dzialanie insektobójcze. Po prostu najpierw go doprowadza do nerwicy a potem wykańcza.

Myślalem, ze odstrasza nie zabija. No nic. Jutro odwiedzę znajomy sklep i pogadam z właścicielem, i tak miał dostać pestki :)

Zwykle spraye powodują, że kleszcz przestaje nas widzieć. Blokują jakieś tam receptory.

Deet = diethyltoluamide- to ta substancja, blokuje receptory , jest np w Off, Mugga i innych

KBR3023- np. w Autan podobne działanie.

Permetryna (np. preparat Muszka) , hmm, nie wiem. Piszą, że zabija.

Mnóstwo preparatów to pic na wodę, szkoda kasy. Jeśli ktoś znajdzie jeszcze jakieś ciekawe, działające substancje prosiłbym o dodanie. Stwórzmy jakieś kompendium wiedzy o gnojkach zanim nas załatwią. Co działa, co nie działa itd.

Pranie ubrań. Kąpiel podobno ich nie wykańcza jednak mimo wszystkie to struktura białkowa wiec temperatura 50`C powinna załatwić sprawę. 40 może być za mało, to temperatura ścinania białka a owady to twardsze sukinkoty od człowieka.

Poza tym przed wejściem do chaty można ubranie wytrzepać (co jest @#%, ekshibicjonisty nie widzieli ? :shock: )

ps. jeśli produkuję za dużo postów w jednym temacie dajcie znać, zbiję to w jeden. Po prostu temat się rozwija i jakoś tak się łączą wypowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie nie świrujmy tak z tymi kleszczami, jak chodzisz ciągle po krzakach czy lesie to na pewno coś złapiesz, dlatego trzeba wszytko obejrzeć gdy się kąpiesz, masz kleszcza to bierz pęsetę i go porostu wykręcaj jak śrubę (niedawno jeszcze się go porostu wyciągało), zobacz pod szkłem czy ma cały łeb i czy nic nie urwałeś podczas wykręcania, ranę posmaruj jakimś środkiem odkażającym, izopropanolem lub innym, jakbyś miał gorączkę i rozrastający się rumieniec wokół ugryzienia to obrazu bierz i pakuj się do lekarza, (ale jak szybko go usuniesz po ugryzieniu- za minim się napompuje twoją krwią to nic cie nie będzie ), a moja ulubioną metodą eliminacji tych wstrętnych hujków jest wzięcie go w pęsetę i przypalenie go przez 30 sekund zapalniczką :twisted: , mam w wtedy pewność że zdechł na dobre

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hehe oczywiście że chodziło mi o podsmażenie WYRWANEGO KLESZCZA nad zapalniczką - bo jest płaski i nie do końca może udać się rozdeptać dokładnie, a czy się wykręca czy wyciąga dla mnie jedna cholera chodzi oto aby wyrwać go całego jak najszybciej, pare lat temu miałem leszcza na jajach i do dzisiaj mam wszytko sprawne :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+