Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uwaga na Kleszcze


alimko

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie przyjmuje się antybiotyków zapobiegawczo!!!. Zabijają one całą mikrofaunę (czy jak to się nazywa) organizmu i są cholernie niezdrowe m.in. dla serca. Po prostu jedne działają na to, inne na tamto. Ten mój to jakieś wielozakresowe coś, o które poprosiłem przed ostatnim wyjazdem w świat szeroki (akurat z listy zastosowań zapamiętałem te choroby :lol: ).

Po ukąszeniu kleszcza idziemy do lekarza, on wie co jest najwłaściwszym antybiotykiem.

Z założenia wykańczamy rozwijające się wirusy boreliozy (dopiero się rozmnażają więc jeszcze można. Na stadium dojrzałe nie ma lekarstwa oprócz przyjmowania dużych ilości antybiotyku przez długi okres czasu w celu zmniejszenia ich populacji).

Do tego dochodzą objawy w stylu rumienia oraz w późniejszym stadium bóle wywołane (o ile dobrze pamiętam) zaatakowaniem nerwów czuciowych --->nerwobóle.

Słuchajcie. Bo to nie jest materiał na żarty. 48 godzin po ukąszeniu szansa zachorowania drastycznie rośnie = wirus zdążył się zadomowić.

Z drugiej strony. Tylko kilka czy kilkanaście procent populacji kleszczy przenosi wirusa boreliozy, a co dopiero zapalenia mózgu. Twój to niekoniecznie nosiciel więc bez paranoi.

Warto jednak popytać się doktorka co występuje na waszym terenie. Może warto się zaszczepić (na boreliozę nie ma szczepionki, na OZM tak).

uważajcie na siebie. Jeszcze żaden twardziel nie wygrał z wirusami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+