Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kaomil, siedziec za 0,2 nie pojdziecie :wink: Moze sie skonczyc tylko na pouczeniu za niska szkodliwosc czynu. Ale rownie dobrze moze skonczyc na kuratorze, ew. pracach spolecznych, lub jakiejs grzywnie.

Nic gorszego, tj zawiasy raczej Wam za taka ilosc nie przyjebia. Ale w Polsce roznie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam,

wczoraj będąc na parkingu idę z kumplem do auta i nagle podjeżdża policyjny Transit (?) wychodzi 2 popaprańców i wyskakują z tekstem

Policjant: "To Pana auto?"

Ja: Tak.

P: "Poproszę dokumenty, OC, prawo jazdy i wasze telefony"

Ja: "Panowie zaraz ale o co chodzi ? "

P: "Dostaliśmy zgłoszenie że może Pan być w posiadaniu nielegalnych przedmiotów"

Ja: " :shock: nie rozumiem?"

P: "Proszę otworzyć bagażnik"

No to otwieram, typ sprawdza wszystko ok. W tym momencie

Policjant2: "Proszę podać mi IMEI telefonu"

No to podaje IMEI myślę sobie spoko pewnie ktoś ukradł tel i poszkodowany podał informację ze była to osoba młoda a teraz policja przeszukuje osoby młode które mogłyby tego dokonać (btw ja wyglądam jak złodziej?, no bez kitu :shock: :zbakany: ) Nie kazali nawet opróżniać kieszeni, a w aucie tylko bagażnik sprawdzili i przednie drzwi czy w nich nic nie ma, nawet w schowek nie zajrzeli (?). Dalej:

P: "Proszę poczekać na nas w swoim aucie" i odchodzi z naszymi telefonami

Ja: "OK, ale proszę mi oddać kartę SIM"

P: "Nie"

Ja: "Nie ma Pan prawa zabierać mi karty SIM, proszę mi ją oddać"

P: "Potem się będziesz dochodził"

Myślę "co za skur****n" ale odpuszczam bo myślę sobie "nie mam na telefonie nic nielegalnego".

Po 15 minutach wracają i :

P: "Wszystko w porządku proszę dokumenty i telefon, sprawdź czy wszystko jest"

Ja "tak wszystko jest, ale o co chodziło z tym przeszukaniem ? Przypadkowe czy konkretnie o mnie chodziło?"

P: "Konkretnie o Pana, jeśli ma Pan coś na sumieniu to może Pan teraz powiedzieć"

Ja: "Każdy ma coś na sumieniu ale jeśli chodzi o prawo to nie" (niezła ściema :joint: )

P2: "Imię matki i ojca oraz nazwisko rodowe matki"

Podaje mu a on "Dziękujemy, do widzenia"

No i moje pytanie: WTF ????? O co chodziło ? Żyje w 100% zgodnie z prawem (oprócz mj i przekraczania prędkości :D), nie wierzę w to ze jakaś skarga była bo nie ma na co, czego mogli szukać ? Nie sądzę zęby była to MJ bo przecież kazaliby mi wyjąć wszystko z kieszeni a auto cale by przeszukali. Jeśli chodzi o telefon to był wyłączony ale nie mam zabezpieczenia PIN, a kartę SIM wyjmowali na pewno bo po włączeniu telefonu wyskoczyło "Włóż kartę SIM", czyli była "ruszana".

No i co oni robili przez tyle czasu w tym aucie ? Myślę, że mogli zdublować kartę SIM, chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne. Nie wiem nawet czy włączyli telefon oraz czy czytali smsy. Jeśli nawet to tamten MMS nie obciąża za bardzo bo to tylko zdjęcie które mogło być zrobione przypadkowo gdziekolwiek poza tym ze zdjęcia nie da się określić jednoznacznie co to za roślina, nie wspominając o tym czy to siewna czy normalna :)

No i teraz najważniejsze pytanie związane z prawem: Czy miałem rację że mam prawo odebrania karty SIM ? Czytałem temat: Klik! i wynika z tego że powinni mi oddać kartę SIM, w końcu jest coś takiego jak tajemnica korespondencji. Mało tego że nie oddał mi karty SIM to mnie spisali nie mam pojęcia dlaczego, żądnego raportu nie spisali przynajmniej przy mnie, do tego zabrali telefon i robili z nim nie wiadomo co bez mojej obecności. Odbieram to jako istne nadużycie prawa, żałuję tylko że o tym MMSie przypomniałem sobie po czasie i nie dochodziłem się z nimi wcześniej :(

Myślę o tym żeby zadzwonić do komendanta wydziału prewencyjnego i zapytać się co to miało znaczyć i dlaczego było to tak przeprowadzone :evil:

Wszystkie uwagi mile widziane, jeśli chodzi o uwagi związane z prawem proszę o uzasadnienie wypowiedzi a nie na zasadzie "tak mi się wydaje".

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+