Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

Co sądzicie o tym neutralizator zapachów Vaportek MAXI z membraną zapachowa nr.4  neutralizatorze zapachów. Czy zniweluje on w całości zapach?

Kolego nic nie zniweluje zapachu w 100 %, zainwestuj w filtr węglowy mozna dostac taki np: w growshopach i do tego jakies odmiany które mało śmierdzą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok wiec oto moj Box po przerobkach

(...)

Wymiary: 35x35x40

Oswietlenie: 2xswietlowki czyli ok.3000lm

(...)

Komentujcie ;)

Z takim światłem niewiele zbierzesz. Twoja powierzchnia to 0.1225 m2. Musiałbyś mieć tak minimum 4500lm. Optymalnie 6500lm. Szkoda nasion dla takiego światla. Dokup Poluxa 55W albo HPS 70W, lub jakies mniejsze swietlowki ze 2.

A co do tej wysokiej temperatury: mogło sie zdarzyc ze kielki przeschly, poniewaz przy 30 'C woda szybko odparowuje z ziemii. Nalezy czesto nawadniac ziemie i intensywnie, szczegolnie jesli kielek jest mlody i wsadzamy prosto do gleby.

To jest tylko jedna z teorii. Kielki mogły byc takze za gleboko posadzone lub mogły sie zlamac.

Badz cierpliwy i pilnuj by ziemia nie wyschla, rosliny powinny wyjsc.

PS; kielek to korzen, ale pewnie wiesz. Powodzenia i cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki wielkie, chociaz jeden odpisal ;D

Ale to dlatego mi nic nie rosnie bo mam za malo lm?

Kielek mogł zostac za gleboko zakopnay, zbyt ubita ziemia, mogl zgnic (za duzo wody), lub go poprostu przesuszyles. Przy tej temperaturze jest to prawdopodobne. Mogles tez uszodzic kielek. Jak czesto podlewasz? wilgoc powinna byc caly czs utrzymywana,poniewaz kielek jest wrazliwy na to. Pozniej jak juz wyjdzie roslina mozna zadziej podlewac.

To ze nic nie rosnie nie jest spowodowane swiatlem. Chociaż ja bym zmontowal lepsze oswietlenie jak roslina by wyszla.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam!

Planuje budowę box'a szer50cm, dł70cm, wys70cm, są to wymiary wewnętrzne boxu, drewniany, planuje go oświetlić hps 150w,17500lumelów, wyłożyć Mylarem, wstawić wiatraczki od kompa 4xwlot u dołu, 4xwylot góra, wstawie tam siatke.

Box będzie stał na poddaszu, nieocieplanym, pod blachodachówką i tu pojawia się kilka moich pytań:

1. Czy w zimie hps będzie dawał odpowiednią temperature, czy wstawiać jakiś grzejnik albo ocieplenie? Praca 2xwiatraki wlot, 2xwiatraki wylot.

2.W lecie jest tam zajebiście gorąco, czy przy pracy 4xwlot i 4xwylot + jeden wiatrak wewnątrz mieszający+ wstawienie szyby, da rade? Tam naprawde dochodzi do 45C.

Jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi i sugestie, byleby tanie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam :elo: Buduje własnie box wymiary jak na zdjęciu,wysokość nie może być większa. Buduje z płyty OSB 2,5 mm. Moje pytanie jest następujące. 1.Jakie oświetlenie potrzebne -jedni mówią o 100W hps , :eek: drudzy mówią że 100W to zrobie piekarnie plantą,wiec jaką ?? 2. Chciałem posadzić Lemon Skun Auto. lub Lowryder 2 wiec co jeszcze polecacie do takiego boxa ?? :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam mały problem i lekkie obawy.

Mam boxa o wymiarach 38dł/28sze/60wys. KArton.

Odbłyśnik z 5 żarówkami 1200lm.

I otóż problem jest taki. Temperatura w boxie wynosi 45stopni... Zamontowane 3 wiatraczki 120x120 i 2x80/80

Czy jeżeli zamontuje szybę to temperatura aż tak gwałtownie sie obniży żeby mieć te upragnione max 30 stopni? Czy może coś jeszcze tam wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+