Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

Uwaga sarna. Masz tutaj fotka roslinki która rosła w boxie pierwsze swoje 14 dni. Świeciła nad nią 1 żarówka 1500 lumenów. Zobacz wygląda ładnie ale zobacz jaka jest wyciągnieta do góry.Foto

Rosła sobie 1 cm nad żarówką zwykłą, bo jeśli masz hps to nie może być blisko.

Faktycznie mocno wyciągnięta ale 1500 lumenów to juz sporo za mało.

Z kalkulatora wynika ze na mój box potrzeba 4000 lumenów a ja bym tam zamontował 2 philipsy 23W po 1500 lm wiec nie brakuje za duzo ;] I tak sie zastanawiam czy na te pierwsze dni trzymac je tylko w boxie czy wystawiac na parapet na kilka godzin (poczatek maja) i doswietlac w boxie.

A i ponawiam pytanie o tą szybke czy jest sens ją montowac w takim tymczasowym mieszkanku dla plantów :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szyba sluzy do zbicia temp. Jak dasz 2 swietlowy to i tak wychlodzisz je chyba samym wiatrakiem bez szyby nie? No ale jc to mozesz dac szybe, bedziesz mogl blizej do lamp planty podstawic. Pozatym przez 2 tygodnie w boxie z mniejszym swiatlem niz zalecane da rade trzymac krzaki, pozniej na oucie zakopujesz lodyge. Przez te 2 tygodnie mozesz tez ustawic wiatrak mieszajacy na roslinki. Ale pomysl czy nie dasz rady wstawic scianki(ze styropianu lub kartek papieru) zeby zmniejszyc troche powierzchnie boxa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witajcie. Chciałem reaktywować swoje hobby , ale niestety coś stanęło mi na przeszkodzie. Podłączyłem boxa tak jak kiedyś (HPS + 2 świetlówki) i co? Bum korki wyjeb... No cóż próbuję jeszcze raz, to samo. Podłączam samego HPSa i wszystko działa, same świetlówki i co? Też działa. Czym może być to spowodowane? Za duże napięcie? Jak temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witajcie. Chciałem reaktywować swoje hobby , ale niestety coś stanęło mi na przeszkodzie. Podłączyłem boxa tak jak kiedyś (HPS + 2 świetlówki) i co? Bum korki wyjeb... No cóż próbuję jeszcze raz, to samo. Podłączam samego HPSa i wszystko działa, same świetlówki i co? Też działa. Czym może być to spowodowane? Za duże napięcie? Jak temu zaradzić.

Albo jakąś zware gdzieś robisz, abo za duży pobór prądu. Sprawdź jaki amperaż wytrzymuje różnicówka, jak podłączałem w domu wzmacniacz estradowy 1800W to w momencie włączania wywalało kory :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Albo jakąś zware gdzieś robisz, abo za duży pobór prądu. Sprawdź jaki amperaż wytrzymuje różnicówka, jak podłączałem w domu wzmacniacz estradowy 1800W to w momencie włączania wywalało kory :)

Tylko, że wcześniej było dobrze. Poza tym to nie jest duża moc bo bodajże HPS 100W i dwie świetlówki. Tego ziomek co podkreśliłem w ogóle nie kumam :zbakany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Emano mam mały problem odnośnie wentylacji ... Krótko mówiąc mam 3 wiatraczki komputerowe z których tylko 2 sie krecą a pozostały nie moze sie zabrać do wystartowania ... Aha jeszcze jedno może być to wina zasilacza bo jak go podłącze to dioda swieci a po 15 sek zac zaczyna mrugać , co to może oznaczać ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Emano mam mały problem odnośnie wentylacji ... Krótko mówiąc mam 3 wiatraczki komputerowe z których tylko 2 sie krecą a pozostały nie moze sie zabrać do wystartowania ... Aha jeszcze jedno może być to wina zasilacza bo jak go podłącze to dioda swieci a po 15 sek zac zaczyna mrugać , co to może oznaczać ?

A dajesz pomiędzy zasilacz a diodę odpowiedni rezystor ? Spróbuj uruchomić wiatrak z innego zasilacza, jeżeli się nie zakręci to znaczy, że jest do kosza.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+