Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

:elo: Witam.

Mam zamiar posadzić na dworze 20 roślinek (10 af i 10 bez af), i chcę zbudować growboxa, tylko takiego, w którym roślinki siedziałyby tylko tydzień, bądź półtora. Jak mam go przygotować, jakie żaróweczki wstawić. Z jakiś tanich materiałów.

Dziękuje z góry za odp. i pozdrawiam

@Edit:

Planowane wymiary: dł. 30cm, szer. 20cm, wys. 20cm-30cm. Dokładniej chodzi mi o żarówki, jak mam je ustawić, jaką temp. utrzymywać, jaki fotoripid ustawić na pierwsze 1-1.5 tygodnia życia roślinek w growboxie, czy wysokość 20-30cm jest dobra itp. Będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc.

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź, jest to dla mnie ważne. Będę bardzo wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź, jest to dla mnie ważne. Będę bardzo wdzięczny...

Nikt Ci nie odpowie bo uznają Cie za leniucha. Poczytaj forum takich tematów było mnóstwo.

Jak tylko tydzień bedziesz trzymał, to jakaś szafka,wyłóż kocem ratowniczym, i zrób sobie oświetlenia z żarówek energo-oszczednych

Projekt i wykonanie oświetlenia energo

 chyba ze masz kase to kup sobie światlówke

 

zestaw do uprawy hps cfl swietlowka kompaktowa

 

tylko o innej barwie 64000k na wzrost.

 

Wentylatorki 1 na (wyciąg powietrza,mieszanie powietrza,wpychanie powietrza)

Najważniejsze jak duży bedziesz miał box. :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

exefraq ! sprubuj zwiększyć wilgotność powietrza, wydaje mi się ze jeśli w powietrzu będzie więcej wilgogi tak z 70% to tęperatura powinna spaść o te kilka stopni. a jak nie to walnij jakiś dobry wiatraczek wdmuchujący powietrze do środka i powinno styknąc, Oczywiście do wiatraczków zamątuj jakiś dobry zasilacz...nie taki od ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Kaparat:

Leniuch :D, tak dokładnie, to ja. Nie chce za bardzo się tego szukać, i czytać wszystkiego. A i tak większość poradników jest na całkowity indoor. No nic, poszukam jeszcze dokładniej, chcę, aby moja pierwsza uprawa poszła perfekcyjnie :D, a out zbliża się wielkimi krokami. Ale i tak dzięki za pomoc ^^, pozdrawiam.

@Edit:

Dobra, poczytałem trochę o tym :P, i mam krótkie i szybkie pytanie. Czy żarówka 5000lm (o ile taka jest) wystarczy na pierwsze 1-1.5 tygodnia życia roślinki w growboxie? Wymiary box'a 35x35 cm. I jeszcze jedno, na jaką wysokość od doniczek mam taką żarówkę zamontować?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Kaparat:

Leniuch :D, tak dokładnie, to ja. Nie chce za bardzo się tego szukać, i czytać wszystkiego. A i tak większość poradników jest na całkowity indoor. No nic, poszukam jeszcze dokładniej, chcę, aby moja pierwsza uprawa poszła perfekcyjnie :D, a out zbliża się wielkimi krokami. Ale i tak dzięki za pomoc ^^, pozdrawiam.

@Edit:

Dobra, poczytałem trochę o tym :P, i mam krótkie i szybkie pytanie. Czy żarówka 5000lm (o ile taka jest) wystarczy na pierwsze 1-1.5 tygodnia życia roślinki w growboxie? Wymiary box'a 35x35 cm. I jeszcze jedno, na jaką wysokość od doniczek mam taką żarówkę zamontować?

Witam. Powiem Ci tak wg kalkulatora potrzebujesz 6125 lumenów. Jak bedziesz miał za mało,to roślinka bedzie rosła ,tylko się wydłuży łodyga. Będzie ciągła do światła. czyli żarówke tak ok 5cm od roślinki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powiem Ci tak wg kalkulatora potrzebujesz 6125 lumenów. Jak bedziesz miał za mało,to roślinka bedzie rosła ,tylko się wydłuży łodyga. Będzie ciągła do światła. czyli żarówke tak ok 5cm od roślinki.

Czyli roślinka od samego poczatku potrzebuje tyle samo światła (w tym przypadku 6125 lumenów)? Zastanawia mnie to bo sam chce w tym roku ogarnąć jakiegos boxa na pierwszy tydzien. Kalkulator chyba oblicza optymalną liczbe lumenów na całą uprawe a w boxie na początek uprawy out wystarczy chyba mniej lumenów.

I jeszcze jedno, jeżeli swojego boxa chciałbym zrobic w wersji PC to czy wystarczy 1 wentylatorek wydmuchujący? I jeżeli tak jak pisał Kaparat żarówke trzeba ustawic 5 cm od roslinek to czy da rade wcisnąć tam jakos szybke czy moge to sobie odpuscic? :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemanko mam pytanie co do minimalnej wysokości boxa zrobiłem takiego mini 15x15x20(Szerokość,Długość,Wysokość) i jak w stawie żarówkę to będzie tak z 16-17cm wysokość mam tam zamiar wstawić 23W energooszczędną ma ponad 1000 lm i moje pytanie czy da redę i czy wogóle zaczynać

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czyli roślinka od samego poczatku potrzebuje tyle samo światła (w tym przypadku 6125 lumenów)? Zastanawia mnie to bo sam chce w tym roku ogarnąć jakiegos boxa na pierwszy tydzien. Kalkulator chyba oblicza optymalną liczbe lumenów na całą uprawe a w boxie na początek uprawy out wystarczy chyba mniej lumenów.

I jeszcze jedno, jeżeli swojego boxa chciałbym zrobic w wersji PC to czy wystarczy 1 wentylatorek wydmuchujący? I jeżeli tak jak pisał Kaparat żarówke trzeba ustawic 5 cm od roslinek to czy da rade wcisnąć tam jakos szybke czy moge to sobie odpuscic? :joint:

Uwaga sarna. Masz tutaj fotka roslinki która rosła w boxie pierwsze swoje 14 dni. Świeciła nad nią 1 żarówka 1500 lumenów. Zobacz wygląda ładnie ale zobacz jaka jest wyciągnieta do góry.Foto   Rosła sobie 1 cm nad żarówką zwykłą, bo jeśli masz hps to nie może być blisko.

 

 

post-27223-0-27687600-1379760647_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemanko mam pytanie co do minimalnej wysokości boxa zrobiłem takiego mini 15x15x20(Szerokość,Długość,Wysokość) i jak w stawie żarówkę to będzie tak z 16-17cm wysokość mam tam zamiar wstawić 23W energooszczędną ma ponad 1000 lm i moje pytanie czy da redę i czy wogóle zaczynać

Tetrahydrocanna Do takiego małego boxu nic nie wsadzisz :wacko: za mały ten boksix po czym to masz ?? Po soku ?? :) Musisz sobie skołować coś większego. Obudowe od kompa, jakąś szafeczke. Pozdrawiam :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+