Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


gieta

Recommended Posts

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

damian, co masz na myśli pisząc

mozesz walic wiecej niz w dawkach. np.1/3 nawet pol na pol
????????

ziemia pół na pół z dolomitem?

taaa powodzenia....

Ci się coś ostro pomieszało (domyślam się że chodzi o perlit, ale skoro kolega seven nie chce nosić worków ziemi, to perlitu chyba tym bardziej, a jak już miałby cos taszczyć, to lepiej ziemie niż perlit).

Seven, dobrze radze, dorzuć koniecznie ziemi kupnej. Napisałeś, że to sosny, a sosny raczej na ubogiej glebie się dobrze czują, konopie wręcz przeciwnie. Jak posadzisz poprostu w ziemi ze spota, to prawdopodbnie wynik będzie nędzny.

co do ph, to na 1000% będziesz musiał podnosić, bo obecność igliwia mega zakwasza ziemie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź :)sprawa jest taka że to miejsce dobrze znam wiem że nikt nie będzie się tam kręcił szukałem przez cały weekend i nie znalazłem nic lepszego i poprostu nie chce go odpuszczac... A gdybym chciał przynieść tam ziemie w workach to zapewne skończy się to niepowodzeniem całej akcji. Czy da sie odratować jakoś tą glebe? mam papierki uniwersalne moge iść i sprawdzić odczyn. Może polecicie jakies nawozy i środki które podniosą ph i można je bez większego problemu przetransportować? Dodam zdjęcie miejscówki ale wątpie żeby to coś pomogło
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wyglada to wcale tak zle.widac jakies rosliny w tej wolnej przestrzeni miedzy choinkam(wdodatku jakies drzewo lisciaste) to znak ,ze gleba nie jest taka zla.zalatw sobie jakis obornik ,dolomit,możesz uzyć lisci drzew drzew lekko przegnitych i przekop glebe z ta ,ktora tam masz i bedzie gitara.jak dasz nawozy np takie co sie dlugo rozkladaja bedzie gitara na bank.jedyny problem to ph ale wcale nie musi byc zle.

sory za bledy pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wyglada to wcale tak zle.widac jakies rosliny w tej wolnej przestrzeni miedzy choinkam(wdodatku jakies drzewo lisciaste) to znak ,ze gleba nie jest taka zla.zalatw sobie jakis obornik ,dolomit,możesz uzyć lisci drzew drzew lekko przegnitych i przekop glebe z ta ,ktora tam masz i bedzie gitara.jak dasz nawozy np takie co sie dlugo rozkladaja bedzie gitara na bank.jedyny problem to ph ale wcale nie musi byc zle.

sory za bledy pozdro

a i jeszcze jedno przed zabiegiem usuń wszelkie elementy tej sosny (jakieś gałazki i i igły) z tej sosny ,które zapewne leża tam -to one zakwaszaja glebe.pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok więc poszedłem dziś rano w to miejsce ze szpadlem no i wyglada to tak ze jakies 30 cm ziemia jest ciemna wydaje mi się że nawet ok dalej juz niestety piach... z racji tego że innego miejsca poprostu nie mam sprobuje tu zobaczymy co z tego bedzie nasion mam sporo mam nadzieje ze cos sie uchowa i jakis tam zbiór bedzie niestety u mnie w okolicy piach sosny piach sosny rzeka/bagno postaram się w najbliższym czasie przekopac te dołki jest tam taka cala sterta gnijących gałęzi (napewno z drzew liściastych) da rade tym troche użyźnić tą ziemie? Czy moze się bardziej zakwasić? oczywiście nawóz jakiś do tego tez...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nawet nie próbuj wsypywać gnijących liści do dołka.

Jak juz się upierasz przy ziemi spotowej, to może poszukaj w okolicy spota jakiegoś żyznego miejsca i przenieś ziemie.

a kolega megaziom niech poczyta o procesie kompostowania.

Dopiero jak proces jest zakończony, to kompost sie nadaje pod rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nawet nie próbuj wsypywać gnijących liści do dołka.

Jak juz się upierasz przy ziemi spotowej, to może poszukaj w okolicy spota jakiegoś żyznego miejsca i przenieś ziemie.

a kolega megaziom niech poczyta o procesie kompostowania.

Dopiero jak proces jest zakończony, to kompost sie nadaje pod rośliny.

Nie upieram sie wiem że lepiej było by dać ziemie ogrodnicza zanabyłem już nawet worek 50L bede go próbował jakoś tam przeteleportować moze jakos powoli troche tej ziemi naniose. Problem jest z dolomitem w mojej miejscowości niestety go nie kupie Zobacze czym można to zastąpić...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dolomit kupisz na 100%. idź do ogrodniczego i zapytaj. A jak nie będą mieli to niech zamówią. A jak się nie uda, to kup przez internet.

a ziemie możesz już powoli zacząć nosić. codziennie wieczorem jeden kurs i po kilku dniach będzie tam kilka worków na kilka rośłin.

serio w kupnej ziemi będzie jakieś 500% więcej z roślin w porównaniu do ziemi spotowej

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+