Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zielona Trucizna HPS 250W


Recommended Posts

Nazwa nasion i producenta: 4x Green Poison - Sweet Seeds
Rodzaj i moc lamp: HPS 250w
Fotoperiod (czas świecenia): 12/12
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: 80x80x180
Rodzaj podłoża i wielkość donic: torf/kompost/kokos/perlit 11l
Nawozy: pellet uniwersalny, PK 13/14, Ripen, Melasa
Wentylacja, przepustowość (m3/h): 280

Siema, startuję z nowym projektem w tej chwili będą siedzieć w boxie 50x50 pod ledem 100W 4000K. W planie puścić wolno i jak uda się bez błędów skosić po 10tyg.

Zapraszam do oglądania i komentowania :elo:large.IMG_20211104_111954_572.jpg.3f0ca0518da3b01967d119cbfb9ffadc.jpglarge.IMG_20211104_112022_096.jpg.c445473eb4bab401e1d99eb50c077cc7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jednego nie mogę zrozumieć, po co piedolić tak zajebiste medium jak kokos jakimiś torfami czy ch*j wi czym. Perlit i keramzyt w zupełności wystarczy. Kokos przyjmie każdy nawóz i ma wręcz doskonale właściwości woda-powietrzne. Najprostsze medium a jednak i tak widzę ludzie kochają sobie je komplikować, chyba , ze to ma być projekt podnoszący poprzeczkę przy uprawie. Druga sprawa to jak już lecisz z peletem to trochę szkoda ładować tam ripen, kiedyś robiłem projekt w kokosie na samym kurzym pelecie i na kwitnienie doszedł nawóz z banana i z krzaka wyszło ponad 100g suchego o ile dobrze pamiętam. 

Nie chciałbym żebyś to odebrał jako krytykę, po prostu się tak głośno zastanawiam, pozdrawiam  i z fartem 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, AligatorOzi napisał:

Co to jest ten Ripen Panowie? Taki booster pk? Z tego co przeczytałem to tak jakby daje im bodziec ze maja kwitnac? Jak automaty? Hah pomyslalem ze to dobry produkt jak ktoś ścina na 2 razy, dać im to żeby nie ścinać na 2 razy albo dać im to po ścięciu głównych topów 😄

Ripen to nic innego jak ..... PK ot cala tajemnica 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@gigit kokos dlatego że mi trochę zostało i poszedł mix, torf wysoki ma również dobre właściwości wodno-powietrzne, generalnie taka mieszanka wyszła bardzo lekka w strukturze, nie trzymam się uparcie schematów każdy projekt jest kolejnym doświadczeniem. Nie będę się już tutaj rozpisywał ale dla mnie bzdurą jest to że nie wolno lać nawozów mineralnych do organicznych bo zabijają drobnoustroje.

@AligatorOzi Ripen to nie jest po prostu PK ma te pierwiastki lecz w mniejszych ilościach niż typowy PK zawiera dodatkowo 5% siarki i 3% magnezu. Siarka wpływa na poprawę smaku i przyśpieszenie dojrzewania, magnez jako główny składnik chlorofilu bardzo przydaje się w ostatnich dniach życia.

Całą magią jest to żeby nie przesadzić z ilością nawozów bo wtedy na pewno zepsują smak, ostatni tydzień woda z melasą.

Edytowane przez Zielone
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a kto powiedział ze mineralne zabijają cokolwiek? Miom zdaniem nie ma sensu ich mieszać tylko i wyłącznie ze względu na jakość materiału i trochę na marnowanie potencjału organiki, to tak jakbyś dojrzewający stek z wołowiny jadł z bulka z mcdonalds, ale to tylko moja subiektywna opinia. Każdy pali to co lubi. D. Co do torfu, to jest on bardzo żyzny, zawiera masę substancji organicznych i mineralnych jednak trzeba uważać na PH. 

Dobrze ze eksperymentujesz, zawsze to jakieś doświadczenie.

Cala magia jest zrobić takie palenie żeby było czuć te nuty które charakteryzuje dana odmiana i uwierz mi ze żadna melasa, czy tydzień z woda tego nie da. Dlatego dla siebie zawsze robię full organik.

Pozro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, gigit napisał:

a kto powiedział ze mineralne zabijają cokolwiek?

Zauważyłem że panuje na forum takie przekonanie.

Znam smak full organik poza tym inaczej się spala, prawdopodobnie polecę kolejny grow na ziemi z peletem do wiwatu, choć mam też ochotę spróbować hydro, zobaczymy co czas przyniesie.

Pozdro :blant2:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+