Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Led TS 600, 3x niewiadoma 40x40


ichikaru

Recommended Posts

Siemano

Nowy grow zacząłem kilka dni temu i nie omieszkam się podzielić nowinami i problemami 😄

Nasionka 3 x nie wiadomo co. Robię to bo i tak nie mam nic innego do roboty na lockdownie. hehe

Box 40x40x120

Światełko 100W (później coś dołożę jak by było mało),

Jeśli chodzi o karmienie dalej jadę na BioBizz.

!!!!Mam problem ze SKOCZOGONKAMI. Może ktoś z was ma na nie skuteczny sposób? Zwłaszcza, że to jeszcze dzieci ;D

Zamówiłem pałeczki owadobójcze ale nie wiem czy to skuteczne. Nikt na żadnym forum się nie chwalił.

Jest ich nawet całkiem sporo. A dopiero co wytępiłem ziemiórki i następny problem.

Tak to wygląda w na początku 2 tygodnia. Chyba 8-9 dzień od kiedy wylazły.

unnamed.thumb.jpg.95287c62114a1a192d77084b92f93e3d.jpg

Tak sobie je nazwałem żeby łatwiej było opisywać ;D

Maniek fajnie wygląda jak kapusta. Od razu widzę, że to nasionko było inne. 

Edit:

Rozkopałem ziemię usuwając biały i pomarańczowy osad(czynność bd powtarzać co kilka dni).

Umieściłem pokrojony czosnek w okolicach roślinki, żeby te paskudztwa trzymały się z dala.

I już szykuje wyciąg z tytoniu i popiołu (podobno najbardziej skuteczny).

 

Ja nie wiem czy takie już moje szczęście, że co kupię ziemie to jest tam jakieś dziadostwo 😕

 

Edytowane przez ichikaru
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@SweterTak wiem strasznie męczą wzrok jak się zagląda. Z imion także zrobiłem bekę ;D

@CelMarzeniaAtakZycieDonice małe 3,5l. A z takiego powodu, że na początku miałem mieć 4 planty ale jedno nasionko zastrajkowało.

Planowałem robić coś jak SOG a teraz nie wiem co wymyślę bo jest trochę więcej miejsca.

Jak by były 4 to bym już walnął światło na flo a tak wstrzymam się jeszcze te kilka dni.

Kilka zdj dodaje bo ostatnie jest kiepskie.

 

1458234003_Maniek2tydz.thumb.jpg.7d0225703f4856cdc14fef944803ba37.jpg1109094703_Radek2tydz.thumb.jpg.a27e579efca55cf6b6eb9a773e464c8a.jpg652252735_Stefan2tydz.thumb.jpg.c88c4b27f176aedc25b3f29ad4ec1855.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wszelkie latające istnienia np. Ziemiórki to żółte pułapki i niebieskie.

Plus domowy roztwór w szklance pol szklanki octu jabłkowego pół płynu do naczyń, ustawia się go gdzieś w neutralnym miejscu.

Jezeli chodzi o skoczongonki to jak dużo ich jest ? 

Najprostszym sposobem to przesadzenie roślin do zdrowej gleby ale pierw wypłukanie korzeni .. czasem nieumiejętnie i roślina padnie.

 

Jezeli jest ich dużo to jeszcze oprysk gleby np.target Nomolt 150 Sc, i pałeczki do gleby bo one nawet gdy będą wytrute zawsze zostawiaja jajka wewnątrz. 

Jezeli zauważyłeś ich mala ilość to nie ma za bardzo co się bać, jedynie gdy ich ilość wzrasta świadczy ze nie mają one pokarmu i zaczynają jeść roślinę. 

Aktywne są one nocą zatem oprysk nocą, po kilku dniach trzeba powtórzyć. Nie pryskać na roślinę.

A co do donic urocze 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@AmbasadorkaTak narzeczona też mi to mówi xD

Ziemiorek jest nieznaczna ilość cały czas mam lepy porozkładane i roztwór też załatwił sprawę.

Od dłuższego czasu cisza i tylko jakiś pojedynczy osobnik jeszcze się czasem kręci to go pacnę.

Zapobiegawczo dalej mam lepy.

 

Skoczogonków tak sporo nie ma jak mi się na początku wydawało.

Jedna doniczka nawet praktycznie ich nie posiada.

Właśnie przesadzania i płukania się trochę boję i szukałem mniej inwazyjnych metod.

Więc póki co na pierwszy odstrzał pójdą pałeczki. Dziś powinny mi przyjść.

Czytałem, że w małej ilości są nieszkodliwe a nawet pożyteczne ale nie będę czekać aż się rozmnożą ;D

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W sumie ten grow to taka zabawa (jak widać). Więc nie zaszkodzi trochę pobawić się w kontrolę tłumu.

Będzie trzeba często obserwować co się w glebie dzieje. Czy nie ma ich zbyt wiele.

Wsadziłem dziś pałeczki i zobaczymy za kilka dni co będzie.

Jak zostanie kilka sztuk przy życiu to je zostawię.

Edit: W zasadzie te skoczogonki są podobne do ziemiórek. W mniejszych ilościach także nie szkodzą a są uznawane za pożyteczne.

Jednak larwy ziemiórki nie widziałem jeszcze ani jednej a są znacznie większe od skoczogonków. 

Widocznie teraz pouczę się trochę o życiu w doniczce 🤓

Dzięki @Ambasadorka

Edytowane przez ichikaru
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siema, świeżak jestem i oglądam twojego growloga aż założyłem konto żeby zapytać ts600 to który led
/admin, link do aukcji wygasł/

ten czy ten ?


/admin, link do aukcji wygasł/

 

Bo chińczyk używa nazwy Master Grow ts600 i to jest panel led z jakimś chłodzeniem aktywnym z osłoną szklaną na ledy a drugi to chyba podjeba Mars Hydro 600 aczkolwiek wygląda tak samo jak to co w growshopach a cena niemal 50% niższa. Chce zakupić jakiegoś leda do boxa 50x50 ale mam dość ograniczony budżet z racji, że to będzie mój pierwszy projekt to musze kupić a w zasadzie już kupiłem reszte sprzętu zostało mi światło i nie wiem co wybrać 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@czosnelloSzczerze ja żałuję zakupu tej lampy bo za te cenę mogłem mieć marsa o lepszej jakości. Polecam rozglądać się za tą marką "chińczyków" bo mojemu kumplowi wychodzi na tym znacznie lepiej niż na moim. Polecam też założyć jakiś offtop na forum bo tutaj ludzie naprawdę potrafią doradzić w co zainwestować. 

Jeśli wrócić do marsa to na 50x50 jakieś 150W mocy powinno cię usatysfakcjonować.

Ja lecę na 100W i dokładam jeszcze 2x10W żarówki na flo razem 120W/40x40x120

Niektórzy mówią, że to mało więc możesz śmiało na tę powierzchnię 50x50 walnąć leda o mocy rzeczywistej 200W 

Z fartem przyjacielu.

Edytowane przez ichikaru
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+