Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Budowa przykładowego systemu hydroponicznego DWC(deep water culture)


Recommended Posts

Budowa przykładowego systemu hydroponicznego DWC(deep water culture)


-wiadro/pojemnik
-pompa napowietrzająca 
-wąż akwarystyczny 4/6mm
-zawór zwrotny 4/6mm
-kamień napowietrzający
-uszczelka 6mm
-złączka kolanko 16mm
-złaczka z gwintem wewnetrznym 16mm
-wąż igielitowy 16mm
-opaska ślimakowa

large_121.jpg.26d2d273d4ba8392aa6536a086f65810.jpg


Wiadro okleiłem kocem ratunkowy, ale jest raczej średni, przepuszcza światło, polecałbym coś innego.
W wyciętą dziurę w wiadrze wkładam kolanko 16mm, skręcam ze złączką z gwintem wewnętrznym 16mm,
i uszczelniam super glue i pistoletem na klej. Wąż do sprawdzania stanu wody ściskam opaską
zaciskową, i też na wszelki wypadek uszczeniam 🙂 Na górze wycięta dziura na wąż napowietrzający,
w który wkładam uszczelkę 6mm. Na wężu, między pompą, a wiadrem zakładam zawór zwrtony, żeby nie
zalało pompy 🙂

Poziom wody na początku trzymamy na wysokości koszyczka, później kilka cm pod jego dnem.

Zdjęcia złożonego systemu wkrótce 🙂

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Znaczy teraz po prostu usprawniłbym kilka rzeczy, m.in:

-nie oklejał kocem ratunkowym, tylko biało-czarną grubą folią, koc prześwituje

-nie montował rurek do inspekcji poziomu wody, jest szansa, że mogą przeciekać, rosną w nich glony, i więcej z nimi roboty, w nowym wiadrze zrobiłem bez rurek, tylko taki inspekt, nie oklejałem całego wiadra, zostawiłem pionowy pasek, pokaże później na focie

-wstawił większe koszyczki, 8cm są za małe do większych roślin, korzenie wyżej przesychają, i cała roślina jest mniej stabilna. Koszyki często są zanurzone w wodzie, tylko trochę, tak, że keramzyt ciągnie wilgoć w górę, i korzenie nie schną.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, Wloczykij napisał:

usprawniłbym kilka rzeczy

Dzięki za odpowiedź, wnosi to kilka dość istotnych spraw 😃
Lada dzień pójdę w Twoje ślady, widać jak panny rosną u Ciebie w okamgnienia i to bardzo zachęca !

Podzieliłbyś się jeszcze, jak stosujesz nawóz? Jak często opróżniasz wodę z nawozem, czy np. dolewasz, aby uzupełnić braki a w ostateczności zlewasz całość?
- testowałeś może różne nawozy do hydroponiki? droższy = lepszy?
(Każdy chyba na samym początku chce uniknąć podstawowych błędów, aby nie uszkodzić drogocennej Panny XD 💖)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+