Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 100W | BioTabs | Amnesia Auto


Recommended Posts

4 godziny temu, Vito napisał:

ja zazwyczaj tnę przy 55/60 dniu flo, ale nie zależy mi na bursztynach ;) Zrób tak jak Smaku radzi, test, można nawet w jakąś pończochę i na suszarkę, szybsze niż kaloryfer :D 

 

O 13.12.2017 o 00:20, SmakMaroca999 napisał:

No to pobierz sampla wysusz na prędce gdzieś przy kaloryferku i patrz na efekt po wypaleniu ,na efekt nie smak.Smak dopiero złapie przy wolnym suszeniu i curingu minimum 30 dni w słojach.

 Sampelek porobił dwoma lufkami czystego, i to był sampelek z przed chyba 4 dni bo wczorajszy jeszcze nie wysechł i w ogóle nie chciał się zapalić więc stwierdzam, że jest dobrze. Tylko pomóżcie mi bo zabieram się do tego, mam wrażenie, od dupy strony. Póki co ją lekko podsuszyłem. Od 3 dni nic nie piła, zastanawiam się czy tak ją zostawić jak @Pasjonista czy klasycznie uwalić wszystko i do góry nogami wieszać. Kiedy jest najlepsza pora na kosę? Przed spaniem czy zaraz po wybudzeniu? I zostawić ją w ciemni na te 24-48h czy nie, bo czytałem post growera który dla testu dwie rośliny ciął dwoma sposobami i rzekomo bez różnicy. Jak to teraz strategicznie podejść. Pomocy :D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

21 minut temu, TrippyHD napisał:

Od 3 dni nic nie piła,

Jak chcesz scinac to mozesz ja jeszcze podsuszyc, jak roslina ma sucho produkuje wiecej zywicy by zabezpieczyc sie przed wieksza strata tak potrzebnaj jej wody.

 

22 minuty temu, TrippyHD napisał:

zastanawiam się czy tak ją zostawić jak @Pasjonista czy klasycznie uwalić wszystko i do góry nogami wieszać.

Mozesz polowe uwalic i suszyc a 2 polowe zostawic w pozycji "Na Pasjonista". Bedziesz mial do porownania i bedziemy wdzieczni za wszelkie info jesli tak zrobisz :) .

 

24 minuty temu, TrippyHD napisał:

Kiedy jest najlepsza pora na kosę?

Przed wlaczeniem swiatla badz zaraz po. Najwieksze wydzielanie terpenow przez rosline jest w tym czasie.

 

26 minut temu, TrippyHD napisał:

I zostawić ją w ciemni na te 24-48h czy nie, bo czytałem post growera który dla testu dwie rośliny ciął dwoma sposobami i rzekomo bez różnicy. Jak to teraz strategicznie podejść. Pomocy :D 

Wlasnie to domnie dociera ale nie wiem wlasnie jak roslina reaguje na ciemnie w takim wypadku... czyli tak, zaleca sie scinanie z rana badz przed wlaczeniem bo terpeny itp. jesli roslina dostanie ciemnie to watpie zeby ilosc terpenow rosla caly czas... moze produkuje i w pewnym momcie zaprzestaje produkcji i ich ilosc pozostaje... ale moze po za dlugiej ciemnie roslina protrzebuje energii i "jakos" je spala (tak jak my tluszcz i zmagazynowane zasoby) co za tym idzie ich ilosc spada.

Dodam ze na te ostanie pyt to uzylem swoich swobodnych mysli!

Decydujesz Ty.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

U mnie scinka wyglada tak, ze przesuszam rosline do stanu, w ktorym normalnie bym podlewal i zaczynam scinke chwile przed wlaczeniem lampy lub zaraz po wlaczeniu. U mnie akuray jest to 5 rano wiec nie chce mi sie wstawac w srodku nocy zeby scinke robic. 

Tne pokolei i trymuje od razu po jednej lodydze. W ten sposob zaczynam wstepna selekcje - glowne szczyty osobno i dolne lub niedojrzale szczyty osobno. Do sloikow tez juz pakuje po selekcji i czekam :). Pozniej biore takie na jakie mam ochote :)

Pozdrawiam i powodzenia. Tez mam jutro scinke wiec wpadne tu zobaczyc jak Ci to wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

FINAŁ!

Harvest odbył się dokładnie 88 dnia życia rośliny

Był to 63 dzień Flo

Dzięki wszystkim serdecznie za wsparcie i za cierpliwość kiedy spamowałem błahymi pytaniami.

Mokrego wyszło około 150g, podam później wynik na sucho. Fryzjerek był średni, na pewno zadbałem o pozbycie się wszystkich większych liści, tych zielonych i tych wysuszonych na wiór.  Podziwiam mega ludzi którzy mają więcej niż jednego planta czy nawet jednego ale np. większego. Przy tym jednym zeszły mi dwie godzinki i miałem tego już dosyć :P

Suszenie - starałem się wieszać gałązki tak aby topy nie stykały się ze sobą. Myślę, że jak na mój metraż boxa  to wyszło spoko. 

Niestety spieprzyłem bo nie miałem pod ręką żadnej starej firanki, rajtuzy nic. Dlatego te małe topki (z którymi zastanawiam się co zrobić) zostawiłem póki co na kartce rozłożone. Zresztą widać na zdjęciu.

Wilgotność w boxie nie przekracza 50%, temperatura to jakieś 23 stopnie czyli pokojowa.  Zostawiłem przez cały czas odpalony wyciąg wraz z wentylatorem który niegdyś chodził jako wlotowy. Przestawiłem go do boxa, ktoś radził mi abym nie kierował go w stronę topów więc ustawiłem go na ścianki aby jakąś cyrkulacje chociaż robił.

Co sądzicie o mojej suszarce? Ujdzie? Jakieś sugestie?
Tematu prosiłbym moderacje o niezamykanie gdyż wstawię jeszcze suche, słoiki i napiszę podsumowanie aby inni nowi growerzy mogli na szybko przeczytać moje błędy itp.

Pozdrawiam :D

large.IMG_0559_-_Copy.JPG.445eca0361045bab5a2e1dbf80f34e85.JPGlarge.IMG_0560_-_Copy.JPG.1f7b5996f71070522994262ad35b816f.JPGlarge.IMG_0561_-_Copy.JPG.e5678b74450949465497856723132aef.JPGlarge.IMG_0562_-_Copy.JPG.0f4ec7a6c3dbe0f9d14aca504faa2b5d.JPGlarge.IMG_0563_-_Copy.JPG.6ed45c50dfb57408134c2a0a631934ed.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

To co widać na zdjęciu to 3 z 4 słoików. W tych trzech znajduje się dokładnie 45g według nowej wagi kuchennej.

Mam nadzieje, że nie za szybko wrzuciłem do słoików.  5 dni się suszyły w dosyć suchych warunkach, w dodatku przez pierwsze dwa dni wyciąg był włączony przez 24h wraz z mieszającym. Koniec końców łodygi są patykowate i łamliwe, w niektórych miejscach jedynie się wyginały a nie łamały, ale są raczej puste w środku. Topy wyschnięte na wiór, przy wycinaniu łodyg posypało mi się tyle brązowych włosków, że aż szkoda było patrzeć. Po naciśnięciu top wciąż suchy. No nie wiem, rozmyślam jeszcze nad wrzuceniem ryżu żeby ew. wilgoć wyciągało. Oceni ktoś? 

Zrobię jeszcze update jak dorzucę główny top wraz z mniejszymi które zostały bo zabrakło mi słoika :D Zaraz się przekonam czy pękło 60g. 

Pozdrawiam!

PS. Może być, że waga w chu*a robi. Nie wiem, jak ważyłem produkt który miał na opakowaniu wagę brutto to wychodziło co do grama jak producent wpisał. 

large.IMG_0571_-_Copy.JPG.3b0a3c6da3fd19f9abcd83ebbac8afc1.JPGlarge.IMG_0566_-_Copy.JPG.13c9c63011095ac2c1b41632751cfc5c.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, tripman napisał:

wyciagaj je ze sloików na pare godzin dziennie jeszcze luzno, zeby doschly. lodyga nie moze ci sie wyginac, jak beda tak lezakowac w sloikach rzadko otwierane/nie wyciagane to moze ci sie wjebac plesn

Dziękuje za rade. Będę codziennie przez przynajmniej dwa tygodnie wietrzyć je chociaż z godzinkę. 

 

PODSUMOWANIE

Tak jak już pisałem wcześniej, harvest odbył się dokładnie 88 dnia życia rośliny Był to 63 dzień Flo.

Dziękuje wszystkim za aktywną pomoc ze wszelkimi problemami które się pojawiły. 

Napiszę kilka słów dot. mojej uprawy mogących pomóc osobom które zamierzają pierwszy raz spróbować własnych sił w uprawie.

  • Korzystałem z gotowego box-a o powierzchni 0,18m^2 (40x40x120) wraz lampą HPS 150W oraz balastem GIB (całość, wraz z żarówką, balastem, odbłyśnikiem oraz gwintem na żarówkę dostępne jest np. na allegro za około 200zł)
  • Korzystałem z nawozów marki Biotabs a konkretnie Biotabs Starter Pack, Biotabs BoomBoom Spray (oprysk z azotem przeciw stresowi, polecam gorąco bo roślina wystrzeliła po tym) oraz Biotabs Bio PK 5-8-2 na fazę kwitnięcia. I tutaj dodam, że zakupiłem go dosyć późno co odbiło się mocnymi niedoborami. Polecam zainwestować w cały komplet nawozów już na początku ew. być przygotowanym na zakup poszczególnych nawozów w odpowiednich momentach.
  • Moje warunki klimatyczne były dosyć męczące dla rośliny. Całość znajdowała się w pokoju, z racji zimna panującego na dworze nie mogłem sobie pozwolić na częste otwieranie okien, starałem się jednak jak najczęściej wietrzyć pokój gdy tylko wychodziłem z niego. Było dosyć duszno. Polecam kupić wentylator wtłaczający ew. mieszający już we wczesnych fazach rozwoju rośliny jeżeli Twoje warunki będą zbliżone do moich.
  • Staraj się kontrolować temperaturę przy szczycie rośliny aby nie przesychała. Jeżeli będziesz zmuszony zwiększyć odstęp pomiędzy szczytem a lampą to obniż lampę a nie podnoś donicę. Gdy skorzystasz z np. podstawek które podniosą kwiat to szczyt będzie znajdować się w największym zaduchu gdyż zimne powietrze jest na dole. To takie moje spostrzeżenie. Myślę, że wpłynie to pozytywnie na rozwój rośliny.
  • Miałem problem ( zwyczajnie z powodu niewiedzy ) z podlewaniem. Pamiętaj aby nie wlewać roślinie za często wody! W bardzo szybkim tempie natworzą Wam się kolonie robactwa jak u mnie (na szczęście było to na sam koniec życia rośliny). Jednak metoda ważenia donicy (poczytaj o niej) była najskuteczniejsza. Wlewaj wodę partiami, nigdy jednorazowo całej dawki. Poczekaj aż ziemia wchłonie dawkę wody. 
  • Kontroluj jakość wlewanej wody. Odstana woda (min. 24h) jest najlepsza jak mówią stare mądrości. Przynajmniej jest najlepsza w przypadku zestawu nawozów którego używałem.
  • Ja nie korzystałem z filtra węglowego. Nie tłumiłem również hałasu wentylatora co było błędem. Pamiętaj również o sobie, aby to Tobie było komfortowo. No i przy okazji roślince.
  • Zastosowałem jedną technikę. Mianowicie super cropping. Złamałem główny szczyt gdyż roślina robiła się za wysoka. Zaowocowało to wystrzeleniem w górę gałązek które był obok głównego szczytu. Nabrały sporo masy.

Tyle póki co przychodzi mi do głowy.

Suszu wyszło 63g.

Pozdrawiam raz jeszcze ekipę!

Edytowane przez TrippyHD
Podsumowanie.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+