Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 100W | BioTabs | Amnesia Auto


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

20 godzin temu, TrippyHD napisał:

Bez tych dwóch wiatraków czuć już było stęchliznę z boxa kiedy lampa była wyłączona wraz z wyciągiem.

Teraz musisz zadbac o ciagly ruch powietrza w boxie, mieszajace 24h na dobe skierowane na topy. Wyciag rowniez caly czas musi byc. Jesli chodzi o mnie to mam 2 wyciagi. W dzien filtr z kanalowym a w nocy wiatrak komputerowy podlaczony do drugie rury.

Wydaje mi sie ze troche bledna, kiedy ostatnio podlales czyms z azotem. A jak z reszta nawozow jakie dawki teraz dajesz?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, joka.menas napisał:

Teraz musisz zadbac o ciagly ruch powietrza w boxie, mieszajace 24h na dobe skierowane na topy. Wyciag rowniez caly czas musi byc. Jesli chodzi o mnie to mam 2 wyciagi. W dzien filtr z kanalowym a w nocy wiatrak komputerowy podlaczony do drugie rury.

Wydaje mi sie ze troche bledna, kiedy ostatnio podlales czyms z azotem. A jak z reszta nawozow jakie dawki teraz dajesz?

Z azotem? Bardzo dawno temu robilem oprysk BoomBoom Sprayem. Ostatnio dałem jej Orgatrex i Bactrex. I było to dopiero trzecie użycie. Ja mam tylko BioTabs pakiet startowy i tego boom booma. No i dostałem w gratisie ze sklepu Shooting Powder który ma w sobie conieco na Flo ale @Vito odradził mi użycia tego specyfiku z racji na rozwijaną organikę. Co proponujesz @joka.menas?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja w swoich pierwszych uprawach mialem niedobor azotu. Gdzies przeczytalem ze nie wolno dawac azotu na flo wiec staralem sie go ograniczac jak moge, jednach roslina na flo rowniez potrzebuje go, minimalnie ale potrzebuje. Ja osobiscie (jesli jedyny azot u Ciebie to boom boom spray, a Vito mowil zeby reszty nie uzywac) to bym spryskal.

Alo poczekaj jeszcze na opinie innych bardziej doswiadczonych, nie chce sie przyczynic do Twoich problemow.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, joka.menas napisał:

Ja w swoich pierwszych uprawach mialem niedobor azotu. Gdzies przeczytalem ze nie wolno dawac azotu na flo wiec staralem sie go ograniczac jak moge, jednach roslina na flo rowniez potrzebuje go, minimalnie ale potrzebuje. Ja osobiscie (jesli jedyny azot u Ciebie to boom boom spray, a Vito mowil zeby reszty nie uzywac) to bym spryskal.

Alo poczekaj jeszcze na opinie innych bardziej doswiadczonych, nie chce sie przyczynic do Twoich problemow.

O pryskanie BoomBoomem już pytałem. @Vito odradził mi psikać tym w takiej fazie kwitnienia. Do kosy niby pozostały trzy tygodnie. Nie wiem tylko czy tyle wytrzyma. 

EDIT. Inaczej, wytrzymać pewnie wytrzyma ale chcę żeby to spuchło jeszcze trochę.

Edytowane przez TrippyHD
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakie problemy wy tu widzicie panowie, bo ja chyba nie nadazam?

Na moje oko wszystko jest ok tylko roslina pozbywa sie starych wiatrakow. Zbliza sie jej koniec, ale to na pewno nie 3 tygodnie, a mysle, ze miesiac to minimum, albo 1,5. Mimo, ze to auto to w koncu amnezja. Jeszcze sporo czasu zeby napuchla...

Pamietaj tez ze wywar z organtrexu i bactrexu nie dziala od razu tylko po kilku, kilkunastu dniach zanim maszyna ruszy. W organice tak to dziala, ze dzis podajesz a za tydzien widzisz efekty. 

Poza tym po Tobie widac, ze chyba do biotabsow sie nie nadajesz, bo na sile kombinujesz zeby cos dodawac i chcialbys widziec efekty od razu. Panikujesz za bardzo, a to nie dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

28 minut temu, Chory Królik napisał:

Jakie problemy wy tu widzicie panowie, bo ja chyba nie nadazam?

Na moje oko wszystko jest ok tylko roslina pozbywa sie starych wiatrakow. Zbliza sie jej koniec, ale to na pewno nie 3 tygodnie, a mysle, ze miesiac to minimum, albo 1,5. Mimo, ze to auto to w koncu amnezja. Jeszcze sporo czasu zeby napuchla...

Pamietaj tez ze wywar z organtrexu i bactrexu nie dziala od razu tylko po kilku, kilkunastu dniach zanim maszyna ruszy. W organice tak to dziala, ze dzis podajesz a za tydzien widzisz efekty. 

Poza tym po Tobie widac, ze chyba do biotabsow sie nie nadajesz, bo na sile kombinujesz zeby cos dodawac i chcialbys widziec efekty od razu. Panikujesz za bardzo, a to nie dobrze.

Pozdrawiam

Coś w tym jest. Niecierpliwie się strasznie.  

Czyli mówisz żebym się nie przejmował tym żółknięciem ? 

No dobra. Poczekamy zobaczymy. Po prostu patrzę na inne grow logi i widze jak to tam wyglada. Praktycznie do samego końca liście wyglądają bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym sie cieszyl jakby mi roslina pod koniec bladla i wysysala wszystko z lisci, a nie byla zielona, ale za to nafaszerowana skladnikami.  

Przy biotabsach nie masz za wiele mozliwosci, bo wszystko powinno robic sie sami. Czasem sa male czy troche wieksze niedobory, ale tylko dlatego ze jedne rosliny jedza mniej, a inne dwa razy wiecej. Czasem tez, bez powodu lub ze stresu blokuje rosline i tez zaczyna grymasic, ale w koncu wychodza na prosta. Wiem po sobie. Miewam rozne perypetie z roslinami, ale sie tym nie przejmuje i dzialam dalej, a reszta sama sie robi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jest dobrze, to że jakieś niedobory to olej to :D ważne by puchły :D 

Pamiętaj że tą glebę możesz do 5 razy użyć, czyli po ścince wyrywasz tylko wierzchnią warstwę łodygi i korzenia, sypiesz mikoryzy itd. (tak jak w instrukcji) i sadzisz kolejną sadzonkę bez ponownego mieszania gleby. 

Ile będziesz je trzymał ? Ja bym im dał 3 tygodnie jeszcze i kosił :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 21.11.2017 o 12:37, Vito napisał:

jest dobrze, to że jakieś niedobory to olej to :D ważne by puchły :D 

Pamiętaj że tą glebę możesz do 5 razy użyć, czyli po ścince wyrywasz tylko wierzchnią warstwę łodygi i korzenia, sypiesz mikoryzy itd. (tak jak w instrukcji) i sadzisz kolejną sadzonkę bez ponownego mieszania gleby. 

Ile będziesz je trzymał ? Ja bym im dał 3 tygodnie jeszcze i kosił :) 

Poczekam aż  mniej więcej wszystkie włochy zrobią się brązowe, kupię lupę i będę obserwować. Powoli będę zasiadać do lektur związanych z końcem. Tym wyczekiwanym hehe :) 

 

UPDATE.

To nie jest przypadkiem pleśń?

large.IMG_0500_-_Copy.JPG.3a71b50c7076f2bdd72cfe299ad03da8.JPGlarge.IMG_0499_-_Copy.JPG.e9f580de77dff63bbe6f6fa906da0a86.JPGlarge.IMG_0498_-_Copy.JPG.6e3cd53618038221d19ce70c4ac8cc1f.JPG

 

Czy może raczej przypalenie przez lampę? Parę z tych listków kręci się ku górze. Może podniosę lampę? 
Myśl o pleśni mnie dopadła bo wiem, że dosyć późno wentylator mieszający odpaliłem i ten wlotowy na całe 24h. Wcześniej był włączony tylko jak lampa świeciła.

Edytowane przez TrippyHD
Zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+