Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

(thumbup)

Spoko, mam nadzieje, ze nie zbyt szybko ten harvest. Poprzednio zajelo im to 90dni. Piewsza pojdzie szybciej, prawdopodobnie ok. 75, natomiast mloda bedzie sie ociagac.

Namiot dziala jak dzialal, 18/6, ale ta pekata mlodsza pod koniec swiecenia wyciagam ja i pod oknem na bezposrednim sloncu sie prazy. Zatem ona pojdzie na 24/0 i moze nadrobi troche.

Czy ktos moze odradzilby ta strategie z jakiegos powodu?

Dzis mysle, solidnie poleje wody tej dojrzalszej, bo nic pojasniec sie nie chce, a faktycznie flo juz na polmetku. Widac, przejasnienia na zabkach krawedzi lisci jakby w zwiazku z Cal Mg, wysokie temperatury zwiekszaja zapotrzebowanie. Jakbym miala za duzo NPK i przycielo jej wapn? Ktos, cos?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziekuje Panowie za slowa uznania, piona.

Micro update here.

Moje panny doszly do siebie i zaczynaja glodniec. Bez tragedii, spokojnie spijaja z dolnych lisci. Typowe objawy 'niedoboru'potasu. Ze starsza, nadal ciemniejsza, ide ostroznie, dostala wczoraj bonus do wody w postaci:

3ml BioRoot+

1 ml BioBloom

1 ml TopMax

Kolezanka wspolpracuje ze mna, redystrybuujac pierwiastki z lisci, ktore jej w pierwszej kolejnosci niepotrzebne, tak sie sklada, ze sa to rejony pomiedzy galeziami srodkowej partii, ktore mialem w planie wycinac. Roslina wie co dla niej najlepsze, wiec dam jej wyssac co potrzebuje. Totalnie, lepiej grubo sie pare razy zastanowic zanim cokolwiek sie odetnie, co nie? 

Jej mlodsza siostra, ma sie rownie swietnie, a ze nie byla tak przeladowana, wrocilem do supli wczesniej. 

3ml BioRoot+ (raczej ostania dawka)

1,5 ml BioBloom

1 ml TopMax

0,3ml CalMg Boost (zawiera azot wiec w tym wypadku tez spasuje z BioGrow)

Roslina ta jest strasznie lisciasta, pomalu po pare lisci na dzien, odslaniam co trzeba, a troche tego jest. Moze do niedzielnego posta uda mi sie zrobic jakas mini relke z defoliacji.

Na chwile, obecna, jeden maly spoiler. Panienka idzie bardzo rowno, wkraczamy w faze mglista ;)

large.DSC_0094.JPG.18353bbf3635e553e0ed17da294d9f2b.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czołem Wy,

klimat w moim namiocie, miota się jak szalony, przyznaje, bez szczelnego pomieszczenia wyciąg nie działa jak powinien, w konsekwencji temperatury sięgają czasem w okolic 32°C. raczej prawidłowo nie jestem w stanie uszczelnić tej tandety i gdy sytuacja jest krytyczna, łapąc się ostatniej brzytwy ratunku - odłączam filtr.

Morale mi trochę opadły, tak patrze i się zastanawiam czy oby przypadkiem cały ten trening nie obróci się przeciwko mnie. Bardziej to dotyczy młodszej rośliny, którą rozciągnąłem zbyt mocno. Obawiam się, że roślina może nie wykształcić odpowiednio gęstych kwiatostanów. 

pocieszający fakt - może ktoś, zaglądający tutaj nie popełni tego samego błędu w przyszłości.

Pytanie do doświadczonych zawodników,

 

 Czy przeazotowane ‘’szpony’’ wracają kiedykolwiek do normalnego stanu? 

Staram się je bardziej pod światło ustawiać, żeby może intensywniej mieliły ten nadmiar pierwiastków, ponad to, nie dopuszczam do krytycznego przesuszenia podłoża, aby potencjalnie nie narażać jej na sole pierwiastków, czy coś...

 

On 25/06/2017 at 10:28 AM, SmakMaroca999 said:

Ładne rośliny ale mnie interesuje jakość wizualna topów na finiszu jak na moje obserwowanie i wymiana informacji z innymi growerami Biobizz jest raczej marnym budulcem topów choć chce się mile zaskoczyć na finiszu.Pozdrawiam i z fartem!

Nawiazując do tego, nie szukałbym przyczyny w samej marce, ale jedynie doboru odpowiedniego programu żywieniowego rośliny i techniki uprawy. Widzieliście przypadkiem ten growlog z AFN, gdzie gościu na BioBizz i CFL 125W wyciska ponad 250g z jednej (!) AutoWidow? Naprawdę, aż trudno uwierzyć, calkiem sceptycznie się na to patrzy, wiem.

Z kolei, mój pierwszy ’poważny’ grow przeprowadziłem na BioBizz rownież, BioGrow, Bloom, ActiVera, Alg-a-mic, jedynie stymulator kwitnienia miałem od GO BioBud Boost, bo dostałem w growshopie w prezencie, i ten sam stymulator korzeni co teraz. Miałem po 35 z tych samych nasion. (JH Auto) Nie tak zle jak na swieżaka, myślę.

large.DSC_0675.JPG.c44cbd7c9bd463905a7207958eadad0c.JPG

 

Ale skupmy sie na terazniejszosci.

 Młodsza roślina, dzien 53, to jest jedno wielkie kłębowisko gałęzi, ale wyglada na to roślina poszła bardziej w liście niz w topy, choć liczę, że sytuacja ulegnie poprawie, obstawiałbym, ze jeszcze z 30dni jej potrzeba. O ile wcześniej się nie zhermi od temperatury i tego dziwnego niedoboru na szczytach, który staram się wyeliminować od jakiegoę czasu.

Wyglądało mi to na niedobór Fe/S spowodowany nadmiarem NPK ujawniający się rozjaśnieniem młodego wzrostu, nie udało mi się, następnie tłumaczyłem to sobie intensywnością z jaka roślina pruła do przodu i że się wyrówna, a teraz zostałem w kropce, z chudymi niedoje*anymi szczytami. Coś na pewno jest na rzeczy z microelementami. Tylko z której strony? Pogubiłem się, oj.

W międzyczasie, dostała:

3L 

2ml/l BioGrow

2ml/l BioBloom

1ml/l TopMax

2ml/l ActiVera

0,3ml/l CalMg

Wczoraj:

3L 

2.5ml/l BioGrow

2.5ml/l BioBloom

1ml/l TopMax

 

+oprysk Activera 1ml/0,5L

 

Tak nam teraz to wyglada, zapomnialem wspomniec, ze kolejnym 'treningiem' jest 'catsbiting', dz***a miete i bazylie wypluwa, ale moje panny to chetnie wpierdala, nie zdazysz sie obrocic, a ona z nikad sie zjawia i atakuje.

large.DSC_0133.JPG.2c31aef5628b66ea52313d1eb95ecd9e.JPG

 

large.DSC_0132.JPG.65889680a195d3dd82e708b17f023af6.JPG

 

large.DSC_0136.JPG.1eb8b3b1048d8e78a6c19aa17cb10286.JPG

 

 

Starsza roślina, dzień 60, zdaję się, że gałęzie zakończyły swoją /wertykalną podróż/ i teraz tylko się modlić coby jej ramiona przytyły. Widać ciagle przybywające calyxy, wiec jeszcze się budują. Jeszcze trzy tygodnie lekko poczekamy. 

W zeszłym tygodniu, dostawała jedynie wodę. 

Prawdopodobnie raz jeszcze solidniej przeleje woda i wale Bloom+TopMax.

Tak to idzie:

large.DSC_0127.JPG.0706c56443ac5adef23819098a0d894b.JPG

 

large.DSC_0128.JPG.86929f64a913f6410903524b3b48ad67.JPG

 

large.DSC_0130.JPG.996bbe690441fb6632b5b056f8a3f3cd.JPGlarge.DSC_0131.JPG.87a701b326147520fb3fc941fb456d4f.JPG

 

No i para, w swietle dziennym widac zdecydowania roznice, lewa na skraju glodu, prawa nadal przekoksowana ;/

large.DSC_0137.JPG.5edc2cdfb726fcf4e4a86e69f20e6b21.JPG

 

Tyle w tym odcinku. Wskazowki na temat jak to ugryzc?

 

Piona!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+