Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vapefully.com hemp.pl

Recommended Posts

Supreme   

Yo. Dawno nie prowadziłem GL, a że ruszam z małym projektem..., postanowiłem, że tym razem znowu udokumentuje swoją przygodę. ;) Najprawdopodobniej będą to tylko dwie rośliny, bo na biedę może i 3 bym zmieścił, ale w sumie to wolę mieć dwie, żeby było miejsca dla nich, niż 3 i ściśniętę jak sardynki. Pierwszy raz wsadzam dwie różne odmiany. Jedną z nich to auto diesel, a druga to legendardny jack herer. - Wszystko od tego samego bredera (hemp brothers). Z tego co się zdążyłem zorientować to diesel podobno strasznie mocno pachnie i tutaj będzie trzeba w końcu zrobić jakiś porządny filtr. Nie wiem jak zapach jacka. - Jak macie info to dawać znać, żebym wiedział na co się nastawić. ;)

Nasiona: Auto diesel i jack herer
Oświetlenie: Gotowy panel led, realny pobór prądu to 108W
Fotoperiod: 18/6 - standardowo, chociaż rozważam opcję 20/4
Box: 0.24m2
Podłoże: czytaj niżej.
Donice: ok. 6-7L
Nawozy: Biotabs
Wentylacja: komputerowe wentyle

I teraz pytanie. Naświetlanie. Zawsze jechałem standradowo 18/6. Czy może być znacząca różnica przy 20/4?

I kwestia jeszcze mixu gleby. Ostatnio robiłem lightmixa+dolomit+biotabs+perlit - było całkiem fajnie, ale mam jeszcze założony temat i możliwe, że będzie teraz inny mix. ;)

Na razie bez foto, bo nasiona aktualnie biorą kąpiel. ;)

Drwal   

:elo: Diesel faktycznie ma intensywny zapach. Podobnie Jack, ale już nie aż tak bardzo jak Diesel. FP zostawiłbym na 18/6. Rośliny też potrzebują odpoczynku i 6 godzin to dla nich optymalny czas. Co do podłoża to ilu growerów tyle opinii. Jedni wolą ziemie inni coco, jedni perlit inni keramzyt. Osobiście uważam, że do biotabsów najlepsze podłoże to 50% ziemi light mix (biobizz) i 50% perlitu. Fajnie też idzie na 35% ziemi light mix, 35% coco i 30% perlit. Ale to jest moje zdanie. Kto inny będzie miał inne. Życzę powodzonka i z fartem do mety! :) 

Supreme   

OK. A powiedz mi..., czy lepiej perlit czy ten wermikulit? Bo pamiętam, że ten ostatni perlit co miałem to to był taki jakby styropian i na powierzchni się zrobić jak popkorn w środku, ale nie pamiętam jak to były przy korzeniach. - Chyba, że są inne jakościowo perlity? ;>

Drwal   

Słyszałem opinię o wermikulicie, że jest lepszy od perlitu, ale sam nie miałem z nim styczności, więc nie powiem. Perlit trochę przypomina kulki styropianu a po pierwszym podlaniu gdy ziemia "siada" perlit zostaje na powierzchni i wydaje się, ze jest go tak dużo. Jak dobrze zrobiłeś mieszankę to przy korzeniach na pewno też on jest. Co do jakości perlitu to wydaje mi się, że wszytko to jeden pies. 

Supreme   

Z tym perlitem na powierzchni to chodziło mi oto, że się "spopkornował" - pewnie od światła. I chodziło mi oto czy w korzeniach zachował swoją naturalną barwę (białą) i strukturę. ;) Już nie pamiętam jak to było, bo dawno wywawałem te ziemię. W każdym razie, jak dorwę wermikulit to wrzucę zamiast perlitu. I też w takich proprocjach - np. 50/50%?

Supreme   

Ok. Jeszcze z innej beczki. Chodzi o doniczki. Gdzie kupić doniczki - takie z rantem, mocne 7L? Zamawianie z neta z growshopów odpada. Stacjonarnie też nie widziałem - leroy, itp. - Chyba, że źle patrzyłem? Macie jakieś sugestie?

Drwal   

Poszukaj w sklepach ogrodniczych. Jak jesteś z wlkp. to na pewno na WGRO coś znajdziesz. 

Wydaje mi sie, ze nie.. na innym forum widzialem jak ktos pisal, ze trzyma nasiona w lodowce po 5/10 lat i nic sie mu nie dzieje. 

Badz cierpliwy, dopiero sroda :)

Supreme   

Dorwałem fajne donice, tylko, że na dole - mają kilka dziur gdzieś o średnicy 2cm i kilka mniejszych - pytanie, czy korzenie nie będą przez nie wychodziły?

Supreme   

Wczoraj nie było kiełków, więc nasiona delikatnie nadusiłem i dzisiaj się kiłki pokazały. Diesel miał z 3-4mm kiełka, a herer ok. 2. Obydwa poszły do kubków. Diesel pewnie wyjdzie, nie jestem pewien co z hererem będzie, bo widać, że ospały jest.

17 godzin temu, Supreme napisał:

Dorwałem fajne donice, tylko, że na dole - mają kilka dziur gdzieś o średnicy 2cm i kilka mniejszych - pytanie, czy korzenie nie będą przez nie wychodziły?

Będą ci wychodziły, ale to nie jest problem. U mnie wychodzą na całym spodzie i nie widać żeby było z nią coś nie tak :P.

Supreme   

Tak jak mówiłem. Diesel wyszedł, jack herer nie dał rady - nie wiem dlaczego i co się stało (odkopałem), ale liścienie były już uformowane pod ziemią, ale przerwana została łodyga - nie jest to świeże cięcie, bo zrobiła się bulwa takajak przy zrastaniu. Nie grzebałem nic wcześniej, więc nie potrafię wyjaśnić tego fenomenu. Z nazwy tematu można usunąć - "& Jack Herer Auto ".

Miś   
1 minutę temu, Supreme napisał:

Z nazwy tematu można usunąć - "& Jack Herer Auto ".

Edytuj pierwszy post :) 

Supreme   

Dzień drugi, wczoraj pokazała głowę. ;) Mam jeszcze pestkę w zanadrzu, też diesla, więc jest szansa, że będą jednak dwie, ale te same. :(

large_d2.png.453777d613dc8a96aafcaa6dc993fc81.png

Supreme   

Dzisiaj się rozpoczął dzień 4. Nie przejawia na razie żadnych szczególnych cech, mega szybkiego wzrostu też nie odnotowano. ;) Poza tym ma deformację jednego liścia, mam cichą nadzieję, że nie będzie to żaden karzeł ani jakaś inna deformacja, skazująca ją na uśmiercenie. ;)

large_d4.png.6e60a7a864f19e722328a015a3ba1dcf.png

Supreme   

Ech. Ciąglę pod górkę. Przyrosty małe, proporocje niezachowane, brak sprężystości, listki patrzą w dół. Poza tym te kolejne liście, które wyrastają na poprzednim zdjęciu, złapały fioletu. ku**a. Myślicie, żeby dać jej jeszcze kilka dni, zanim ją unicestwie?

Supreme   

Dam jej jeszcze kilka dni i podeję decyzję. Bo ewidentnie się ociąga, cała pomarszczona, zero sprężystości. ;) Szkoda mi czasu na takie coś. Niedługo powinno się z ziemi wybić drugie nasiono, zobaczymy co tamto pokaże. ;) - Zastanawiam się czy wilgotność nie wpływa na to, że są takie wiotkie? - ok. 40% - wiem, że mało, ale z drugiej strone nie raz miałem w tych okolicach na starcie i szło. Może nasiona jebniętę, albo w lodówie dostały po dupie - bo nawet nie wiem na ile stopni lodówa jest ustawiona.

Supreme   

Dzień 6. Zobaczcie na własne oczy jak ch****o rośnie, jakie przyrosty i do tego wygląda jak sałata z warzywnego. ;)

large_d6.png.40d2e754cf24bff218057eac7ef530c7.png

Miś   

To auto, więc z deka lipa :( 

Moja wyglada identycznie w 3 dniu. A druga nadal nie wyszla :(. Moze takie problemy mamy przez fazy ksiezyca? Slyszalem, ze yeraz najlepiej wysadzac na 10 maja i podobno rosliny beda szly jak burza.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.