Skocz do zawartości
thc-thc

grower

jak walczyć ze szkodnikami ?


Benedykt

Recommended Posts

Poradzcie jak walczyc ze szkodnikami atakującymi wykiełkowane nasionka osadzone w glebie .Z trzech nasionek uzyskałem tylko jedną sadzonkę. Jeden kiełek miał ok 10 mm i obumarł - żerował na nim taki robaczek coś jak mikro dzdzwownica o dł. 1 mm, drugi kiełek juz miał liscie wychodzące z łupiny i korzeń 2 cm , i też obumarł, w okolicy buszował mały robaczek z 2 mm, szybko chodził  

 

Jak zabezpieczyc wykiełkowane nasiona przed umieszczeniem w doniczce? Spryskiwac medium czymś prewencyjnie?

gleba uniwersalna z ogrodniczego 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Padłeś zapewne ofiarą ziemiórek. To cholerstwo potrafi szkód narobić. Larwy ciężko zwalczyć, o ile to w ogóle możliwe. Z larw potem wyłażą muszki. Ja kiedyś je pryskałem takim cholerstwem na ziemiórki i inne podobne robactwo. Można dostać w maketach budowlanych. W czerwonym małym opakowaniu. Nawet pomogło. Pełno ich martwych leżało. Są też żółte ley do których się przyklejają. Najlepsza rada- kup dobrą ziemię. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

też miałem jakąś larwę zawiniętą w listek 16dniowego krzaczka, zastanawiało mnie czmu taki mały[choć regularny, ale że aż taki uj] rozlepiłem listek a tam larwa się pasła...

Ponadto mam w boxie takie zielone muszki małe. Chyba obecne kilka sztuk w każdej mojej uprawie, choć nie zauważam, żeby jakieś szkody mi wyrządziły.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+