Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250W | Passion, Euforia, Royal AK, AK 47, Blackberry Kush, Easy Plant


Recommended Posts

? a co tu pisać skoro wszystko gra ;)

To nie to forum gdzie ludzia mają więcej uwag niż ja w dzinnicznku za młodego ;) Tu ludzie są dla siebie Życzliwi i czasem tak po prostu pochwalą bez pieprzenia zbędnych głupot i filozoficznych wywodów których nie brakuje u tzw. "konkurencji" ;)

Czas się przyzwyczaić , bo jak będziesz pisał żeby ludzie "nie nabijali" sobie postów to jedyna osobą udzielającą się w tym wątku zostaniesz Ty sam :) 

Bez urazy oczywiście.

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

myślałeś może nad siatką ? Czy tylko LST i wolno ? Przydało by się więcej Wat. Pomysl nad rurą T5/T8 na tylnej ściance bądź na bokach.

Ja tak doswietlalem od polowy flo.

BTW. HPS i T8 będą działać w zgodzie z jednego gniazdka/ bezpiecznika ?

Podlaczalem do dwóch innych gdyż jakąś lampa z HPS się gryzie. Teraz juz niestetycnie mogę i nie wiem czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślałem właśnie nad siatką, z tym że nigdy tego nie robiłem i nie do końca wiem jak to zrobić i jak to ma działać. Za mało światła? Według ogólnego kalkulatora na moją powierzchnię potrzeba 24080 lumenów, a posiadam żarówkę o mocy 32000 lumenów, więc wydaję mi się że jest ok. Ponad to rośliny w tej szafie nigdy nie wykazywały jakichkolwiek objawów braków światła, wręcz czasami zdawało mi się że mają go za dużo ( liście i kwiaty "uciekały" od lampy). Niemniej jednak to ciekawa uwaga, czekam na zdanie innych growerów. Nawiąże jeszcze do poprzedniej Twojej wypowiedzi. Muszę przyznać się bez bicia że nigdy nie sprawdzałem pH. Może to dla tego, że nigdy nie miałem problemów ze zdrowiem ani z rozwojem krzaków, dlatego zwyczajnie nie szukałem źródła jakichś tam problemów. Co do super vita, ciężko z nim przesadzić, producent poleca dodawać jedną kroplę na 4,5l wody od początku do końca, i tak też właśnie robię. Ziemia od canny jest faktycznie fajna, używam jej w sumie drugi raz, raz użyłem ziemi biobazz mix, a wcześnie zawsze robiłem własne mieszanki. Szczerze powiem że nie odnotowałem nigdy znaczącej różnicy względu na glebę, teraz po po prostu idę na łatwiznę i zamawiam, kiedyś chodziłem, kopałem, mieszałem itp itd. Co do podłączenia przewodu wentylacyjnego, niestety nie mam możliwości podłączenia go do kanału wentylacjnego, po prostu odprowadzam rozgrzane i "zużyte" powietrze do innego pomieszczenia. Z zapachem mam lekki problem, mimo iż zamontowałem filtr węglowy to czuć, myślę że to przez niedokładny montaż filtra (przewód przy filtrze łapie gdzieś bokiem powietrze). Muszę to poprawić i sprawdzić efekty. Nie rozumiem trochę Twojego pytania. Jak to pod jedno gniazdko? Ja bym np. podłączył jakiś przedłużacz lub rozgałęźnik pod włącznik czasowy, i do tego podłączył obie żarówki. Nie spodziewał bym się po takim podłączeniu jakichś problemów, a jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli pierwszy raz chciał byś zastosować siatkę to najlepiej jakiś stelarz do każdej donicy z osobna.

Jeśli codzienne zaglądanie oczywiście przy włączonej lampie nie jest na przypale. Możesz zastosować drut fi1.0/1.5 w otulinie. Robisz z nich haczyki i podwiazujesz od gałązki do gałązki aby trzymać równy poziom. Jeszcze jak male masz to w donicy, w rancie otwory do tych chaczykow aby w ziemie nie wbijać gdyż i tak wyjdą a mogą dodatkowo korzenie uszkodzić. Zobacz u mnie w galerii ak47 auto w 5L bańce wygląda jak Bonsai.

Z lampą to kiedyś tutaj przeczytałem tylko nie pamiętam. W HPS jak i w rurach są startery i nie pamiętam czy to chodziło o T8/T5 czy tez to byla mowa o theon-ch bądź plazmie. Cos się z HPS gryzlo gdy jest na jednym gnieździe. Nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+