Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 180W | Critical+ Auto, LaDiva x Pure Auto, Auto Purple NL, Auto Afghan


Recommended Posts

@Scooby    Trudno się z Tobą nie zgodzić co do ceny tylko,że mnie się coś "wjebawszy" w głowę z tymi diodami UV,IR,oraz dodatkowe białe 14000K i 6700K.

 

Zobaczymy co z tego będzie , jeśli kupa to bankowo następny Panel z ebay :laugh:.

 

PS: Sorki za zaśmiecanie tematu, bo tu widzę zjebki łatwo dostać :big-joint:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Żydek85 - panel barta i mój mają diody UV i IR. Bo to nie koniecznie musi być kolor diody tylko długość fal. Panel był sprawdzany na spektrofotometrze w laboratorium -po znajomości  ;):P ( po naszej rozmowie ta ten temat chciałem się upewnić ).
Więc , według mnie pisanie na polskich portalach o "specjalnych diodach UV i IR" jest chwytem marketingowym :)

To jest tak jak z olejem rzepakowym , teraz reklamuje się olej rzepakowy ( pewnej firmy ) który jest rzekomo specjalnie wzbogacony kwasem omega3 i kosztuje kilka złotych więcej a przecież każdy olej rzepakowy ma kwasy omega3 :)

Wiem że ujowe porównanie ale efekt końcowy ten sam ;)

Ale jestem ciekawy efektu i jak najbardziej będę kibicował :)

@bart85 - hehe od dziś zostajesz moim adminem :D

Pozdrawiam Panowie :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Problem z Auto Purple NL. Po pokazaniu preflowerow jakieś 10 dni temu słabiutko kwitnie. Większość odnóży jest fioletowo-czerwona. 

 

Łodyga główna też. Obstawiam , nadmiar azotu ( to by wyjaśniało ws3manie flo ) tylko nie pasuje mi ten kolor łodygi. Bo to raczej nie azot. Dodatkowo starsze liście na dole nie bledną specjalnie - a już powinny , ale zamiast tego końcówki kilku satrszych wiatraków są rdzawe i kruche - nie jest to jakaś expansja ale trochę widać. Zobaczymy narazie w3muje się z nawozami. Kilka podlań wodą z małą porcją Biohumusa - na poprawę gleby.

Jak macie jakieś pomysły to walce śmiało.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A moze jednak azot albo geny i dlatego filetowe lodygi.? Chodz u mnie w sumie tez sa filetowe lodygi od listkow i tak jest w zasadzie przy kazdej uprawie.

Natomiast ja mam problem ze najmniejsza rosjanka ta najbardziej zbita wogole sie nie szroni, a dwie pozostale juz sie pieknie oszronily i sie kleja niesamowicie...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Stawiam na nadmiar azotu - niepotrzebnie lałem nawóz na weg - co prawda tylko dwa razy , ale jak widać wystarczyło.

Przez nadimar azotu panna mogła się trochę zblokować. Stąd lekki niedobór fosforu - kolor łodygi.  Interwencyjnie dostała oprysk z McCream - powinno pomóc.

W sumie wszystkie panny dostały oprysk. Critical też dostał swoją porcję bo dziś było łamanko ;)

 

Poza tym wszystko jakoś idzie. Tylko ta purpura coś wydziwia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Scooby   Pozwolę sobie na małą sugestię,że jest to jednak przesyt azotu, Podobne akcje widziałem u siebie, gdy dałem pełną dawkę na weg to łodyga zaczynała się robić fioletowa i końcówki liści obsychały a kolor był mega ciemnozielony liści.

 

Zrobiłem im też oprysk z CalMagXtra z AN i póki co problem znikł ale dawki wszystkiego i tak daję po 50% (może dlatego też mi tak słabo poochnie)

 

Dasz radę Scooby, jak nie ty to kto?? :puff:  .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Żydek85 - no właśnie też obstawiam azot. Nigdy do auto nie używałem nawozów na weg , raz mnie podkusiło i o wyszło.

Dziś z rana podlana wodą z Biohumusem i dany oprysk z McCream. Teraz przesuszenie donicy i sama woda przez kilka podlań.

Zobaczymy bo może się okazać , że będzie potrzebny flusz.

 

Dzięki za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+