Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 70W | Haze#13,Full Moon, Amnesia AK


Recommended Posts

Dzień 52 / 18 Flo

4 dni od przesadzenia korzenie zaczynają wyrastać dołem w nowych doniczkach. Mam dalej problem z usychającymi liśćmi (foty poniżej).W sumie to pojawia się w każdej uprawie już na początku. Pogorszyło im się ostatnio po podlaniu, dostały root juice+bio bloom+top max. Wygląda to jak niedobór wapnia, ale jeśli pojawia się to u roślin 1 albo 2 tyg to raczej jest od zblokowany czymś innym, Podlewam wodą o pH 6++, więc to nie pH.Obstawiam jeszcze zbitą i za mokrą ziemię. Full moonowi zrobiłem dzisiaj flusha, zobaczę czy to coś da, postaram się też dorwać dolomit, i podsypie któregoś planta. Od ostatniego upa ledwo co urosły, ale może to przez przesadzenie. Auto i główny moon pokazały płeć, klon i haze na razie nic :)

IMG 20150822 090855

IMG 20150822 091031

IMG 20150822 090646

 

Haze

IMG 20150822 091133

Klon

IMG 20150822 090752

Auto

IMG 20150822 091048

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Też tak właśnie myślę, postaram się dzisiaj ogarnąć dolomit. Po wczorajszym flushu moonowi nic nie pomogło a nawet jakby się pogorszyło. Ziemia nie jest zbita i błotnista, mam miernik wilgotności gleby i wgłąb błota też nie ma, jest ok, więc to też nie to.

To mi się zawsze pojawia u praktycznie każdej rośliny. Także obstawiam że ziemia, którą zawsze kupuje, ta sama uniwersalna, jest o kant dupy potłuc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak jak przedmówca. Nie ma co szukać niedoborów skoro samo podłoże blokuje odżywianie.

Dolomit mieszam dokładnie z podłożem przed sadzeniem, nawet kilka tygodni/miesięcy wcześniej ( w przypadku outdoor)  Dodawanie go na szybko pewnie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Zrobiłeś te dodatkowe otwory w donicach?

Zawsze możesz rozważyć przesadzanie, bo szkoda wyrzucać i szkoda męczyć się do końca

 

Takie podłoże to same problemy łatwo się zbija, dusi korzenie. Innym razem za bardzo przesuszone traci swoje i tak lipne właściwości.

zawsze dodawaj "spulchniaczy" kokos, perlt, wermikulit etc

3mam kciuki :-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+