Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 150W | Pure AK


Recommended Posts

Kolego i zeby nie bylo zebym Tobie zle zyczyl.Napisze tobie jakie popelniles bledy i jak moze dasz rade z nich wybrnac bo az zal mi patrzec jak ona jest zajechana.

Pierwsze nim zaczniesz uprawe sprawdzasz wode jej ph jesli nie masz miernika elektronicznego to polecam nawet zwykle krople do sprawdzania ph wody z akwarystycznego ten miernik ph i wilgotnosci wbijany w ziemie wez wyslij na wysypisko smieci,sprawdzaj ph przed i po podlaniu.

Drugie nigdy ale to nigdy w zyciu nie lej octu by regulowac ph i zadnych innych kwasow lepiej wydac troche na jakis regulator w grow szopie lub do ustawienia mozesz uzyc wody RO jesli wiesz co to jest?jesli nie to podpowiem tobie jest to woda demiralizowana,destylowana lub przepuszczona przez filtr odwroconej osmozy lecz takowy filtr jest drogi czesto uzywany w akwarystyce.Mozesz tez w jakims baniaku zalac woda dolomit i pozniej mieszac z woda do uzyskania odpowiedniego ph w ostatecznosci woda kupna ale tu tez musisz wiedziec ze nie kazda sie nadaje jesli masz juz jakas uzyc to ja polecam Dobrowianke.

Po trzecie nigdy nie pusz sie jak ktos tobie cos radzi bo wszystko bylo widac jak na dloni ze jest z nia cos nie halo nawet fotki robione pod wlaczonym swiatlem by nie bylo widac w jakim jest stanie .

Po ostatnie leszcze lowi sie w jeziorze a ja do nich sie nie zaliczam bo czytajac twoje bluzgi w moim kierunku to albo jestes mlody i to forum nie dla ciebie albo opanuj emocje i wez na wstrzymanie,bo kto wie czy nie mogl bym byc twoim ojcem hehe jesli myslisz ze wszystko co wczesniej pisalem to bzdury teraz mozesz to oszacowac do czego doprowadziles nie chciales mojej rady ja juz 18 lat uprawiam outdoor i jakies 3 ind i tez mialem trudne poczatki i wszystko bralem na klate i wyciagalem wnioski a ty popelniasz ten sam blad w drugiej uprawie.Teraz jesli chcesz zeby ona odzyla to przygotuj wode tak jak pisalem i ja ostro przelej pozniej zacznij podlewac z nawozami na kwitnienie zaczynajac od polowy dawki podlewaj w schemacie papu-dzien przerwy-woda czysta-przerwa-papu  stopniowo zwiekszajac dawke nawozu.Zawsze podlewaj by woda wyplynela do podztawka.Albo pomoze albo nie bo jest naprawde w oplakanym stanie.Pozdro i zycze jej szybkiego powrotu do zdrowie. Jak to bylo Srak Maroca hehehe.I nie pizgaj juz wiecej fochow tylko sie sluchaj doswiadczonych growerow.Bless :puff:

 

Siema. Może trochę źle zaczęlismy znajomość ;) Tak więc już bez ciśnień opowiadam jak było...

 

Po pierwsze, wodę zawsze sprawdzam przed podlaniem papierkami lakmusowymi, dlatego też zawsze piszę jakie mam ph w przybliżeniu gdyż po tych kolorkach co do dziesiątej nie zmierzę...

 

Drugie: zawsze dodawałem do wody cytryny od samego początku tej uprawy i nie było problemu. Później musiałem wyjechać na tydzień i żeby dziadkowi, który miał mi ją podlac ze 2 razy, nie motać z cytryną zrobiłem mu gotową mieszankę woda/ocet - i tu był mój błąd i zgadzam się z Tobą w 100%. Wróciłem narazie do cytryny gdyż nie posiadam  zadnego profo regulatora. Zakupię do następnej uprawy na pewno gdyż moja woda z kranu po odstaniu, ma około 8 może troszkę mniej. Dolomitem zbije chyba ph tylko do 7 jeśli się nie mylę a to troszkę chyba nadal za dużo? (tylko pytam)

 

 

Z tymi liśmi było tez tak, że pierwsze pożólknięte wyskoczyły jak przesadzałem z sadzonki do docelowej donicy, więc uznałem że to stres i nie przejmowałem się. Następne żółte wyskoczyły po FIM i uznałem tak samo bo zżółkły troszkę i przestały... Do czasu pokazania się pierwszych kwiatów rosła sobie ok i nic dalej nie zółkło. Potem był ten ocet i poszło to w złą stronę... DO tego nawozy lałem co podlanie czyli czasem nawet 2x na 3 dni jak było gorąco... I to pewnie kolejny błąd który robiłem. Teraz będe dawał papu tak jak piszesz Ty albo Scorp. Czyli 2 podlania woda potem papu. I tak na zmianę.

 

Następnie, leszcze wiem gdzie się łowi bo jestem też wędkarzem... Mozna powiedzieć że już ponad 18 lat :) Tak więc tu ośmielę się stwierdzić że ojcem moim byś mógł być, eśli jesteś już po 60-tce ;) A to Ty zacząłeś "Jankować"

 

A co do przelania zrobiłem już to w czwartek. Tyle że najpierw przelałem ją wodą z prysznica (wiem że ma złe ph ale chciałęm wypłukać ocet i inne syfy które mogły się nagromadzic) a później wlałem 11litrów odstanej już kranówy z dodatkiem cytryny. Po przelaniu co prawda nie mierzyłem co wychodzi dołem. Mam zamiar zrobić to przy następnym podlaniu. Podleje samą wodą z cytryną 2 razy po jednym litrze . Po tych dwóch razach dodam pół dawki biobizza.

 
Na ten czas dzięki za odpowiedz
Mam nadzieję że teraz już bedzie tylko lepiej :)
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

szybki sposob na regulacje ph nie uzywaj juz cytryny bo to nic dobrego jesli masz gdzies w okolicy cieplownie to mozesz sie spytac czy nie maja wody demiralizowanej ja stosuje do akwarium z paletkami ta woda to taka powstala z parowania i jest czysciutka jak place ok 20gr za litr gosciowi ale jak jest inny na szychcie to leje mi za free.Jak mierzylem ph tej wody to ma miedzy 4,5-5,5.A najlepiej jak bedziesz zakladal kolejny ogrodek zaopatrz sie w nawozy od Advanced Nutrients one reguluja same ph do 5,8 u mnie w kranie woda ma 7,2ph leje rozne bosty a te nawozy i tak klaruja odczyn i zawsze mam ph miedzy 5,6-6,0 chodz ja podlewam jakies kilka lat juz tylko woda z akwarium jak podmieniam i leci jak narazie.Pozdr

 

Tez wedkuje powiem ze ostatnio nie mam zbytnio czasu ale jakies tam wypady z ryba w tym roku zaliczylem a tylko spininguje zasiadki mnie nie bawia sa za nudne ;) tak ze leszcze to tylko przylow choc czasami na male gumki jak dlubie okonie traliaja sie sztuki do2,5 kg ale to na inne forum i na inne opowiesci :rasta:

 

Mozesz jeszcze sprobowac zrobic wywar z szyszek olchowych nic nie masz do stracenia tak kiedys regulowalem wode w akwa wywar dodajesz do wody malymi kroplami az osiagniesz odpowiednie ph.

Jeszcze jedno papierki to lipne mierniki jak dla mnie kup w akwarystycznym tester kropelkowy nie przeklamuje az tak.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok. kupie na początek ze 2 banki demineralizowanej i na tym dojade do konca tego pure AK.  Na następne kupię już PH down

http://allegro.pl/ghe-ph-down-500ml-i5494286366.html - to będzie ok?

Tester chce kupić jakiś lepszy.

Myślałem o tym http://allegro.pl/elektroniczny-miernik-ph-wody-test-tester-promocja-i5224107791.html

Czy lepiej ten kropelkowy?

Co do ryb to też spininguje, ale ostatnio nie bardzo mam kiedy. Dzieci za małe żeby jeździły ze mna :P

ale lubię wypady takie 2 dniowe i stacjonarka... blancik piwko i siedzieć przy bombce... :D ...ale tak jak piszesz to już temat na inne forum :D

Pozdro i dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W takim razie zakupie to. http://www.growshopjamaica.pl/product/ghe-testy-do-pomiaru-ph-roztworu-tester-ph/?id=49

Nie trzeba kalibrować i motac się że coś nie działa  :) A starczy na długo. 

A tą wodę demineralizowaną... Mniej więcej w jakich proporcjach mieszać ją z odstaną kranówą? Ustalając że ma ona ph 5 a moja w kranie ma 7,5

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+