Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Super porównanie, widać ze pod hps się wyciągnęły i nie równo rosną bo jest tylko jedno źródło światła i gorsza barwa niż pod ledem. Lampa led elegancko ma rozłożone oświetlenie równomiernie pada na rośliny no i lepiej dopasowana barwa. Szacun za ten test! Czekam na pąki kwiaty i wyniki  :trawka:

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myślę że powinno się odciągnąć najwyższe szczyty od HPS. Lampę opuścić 25 cm bo roślinom stojącym z boku robi się daleko, natomiast dla szczytów jest za blisko. Niema co trzymać na przymus w naturalnej pozycji bo pod naturalnym światłem nie są i lampa wszystkiego nie doświetli.

 

 

Niższe roślinki lepiej by się czuły w środku a wyższe po bokach. Światło HPS rozchodzi się jak kula a LED bardziej soczewkowane w jednym kierunku. Widać to nawet gołym okiem po zdjęciu że HPS trochę się marnuje i doświetla rośliny spod LED. Te z kolei są większe im bliżej do HPS. Kolejnym dowodem ze odległość jest duża jest "wyciąganie" się roślin. Nowa żarówka HPS 600W sięga skutecznie maxymalnie 75 cm. Dalej już jest dla konopi niewystarczająco. Natężenie spada z odległością do kwadratu i jest to bardzo istotne, a im bliżej tym lepiej.

 

Dla mnie na razie HPS wyprzedza o głowę LEDa.

 

Edit: jeśli się mylę to mnie naprostujcie, rozumów nie pozjadałem :-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Anonymous te wasze zdjęcia sa masakrycznie zaje....e , kozak na maxa ale zakrzywiają wielkości i

,,brud (realność) rośliny,, ☺ daj prosze kilka zdjęci nieobrobionych ,,nieprofesjonalnych,, ?.

Przyjemnie sie ogląda full pro zdjęcia ale rośliny naogół nie są tak podrasowane?.

Wiem że będzie cięższko ale napewno dasz rade.Piszę to bo chyba troszeczke zazdroszcze ??.

Pozdro i z fartem do mety ziom.?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+