Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 85W | Blue Berry, Amnesia Auto


Recommended Posts

Baton - rezystorek zamontuje w obwodzie od zasilacza 12V dzieki czemu uzyskam nieco nizsze napięcie... Aktualnie gorny wylot jest na 9V lecz prawda jest taka ze 9V to on sie wolno kreci, lecz przy 12V szczerze mowiac zaskoczył mnie bardzo bo słychać z 10m... a wieje jak nie jeden duzo większy wiatrak na 230V xD - Wiec zamierzam uzyskac napiecie pomiedzy 12V a 9V :P

Hmmm wlałem po 100ml na roslinke... wiec wychodzi malutko.... A zwlaszcza ze taka ilosc wody zdarzyła sie zatrzymać zaraz pod pokrywa ziemi....

Igorek to chyba na odwrot z tą wilgotnościa... Im wyzsza wilgotność tym szybciej traci sie temperature... Jak idziesz na zewnątrz i jest fest mokro, to mimo dobrej pogody jest zimno... DOkladnie to samo jak wyjdziesz z basenu :D

rollnik - Odblysnik zrobie wiszący, mozliwe ze z aluminium :P Nie wiem jak jeszcze go ustabilizuje (by sie nie krecil w lewo i prawo)

Fotki wrzuce dzisiaj :P
Temperatura 26*C, Wilgotność 42%

UpDate----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poszedlem poszukac plyty na odblysnik, lecz odrazu sceptycznie bylem nastawiony na robienie go z aluminium.... Duzo zabawy :D
No i znalazlem stara szeroka rynne a raczej scinek 50cm :D
Wiec odcialem 30cm.... Lecz przy cieciu odrazu gdzies cos popekalo... Maly uszczerbek na rynnie no ale zajmowalem sie nią dalej.... W ostatnim etapie sie rozwalila :D

Zostal scinek 20cm i ten jest prawie caly... Podgrzana rynna butla z gazem nabral troszke innych ksztaltow, bardziej plaskich.... Ide zaraz na balkon pomalowac :P Jak narazie będzie taki odblysnik z braku czasu :P


Jak będe wrzucal dzisiaj fotki to wrzuce tez odblysnik xD

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Igorek to chyba na odwrot z tą wilgotnościa... Im wyzsza wilgotność tym szybciej traci sie temperature... Jak idziesz na zewnątrz i jest fest mokro, to mimo dobrej pogody jest zimno... DOkladnie to samo jak wyjdziesz z basenu :D

 

Mylisz stany skupienia, wilgotność to woda w postaci pary wodnej w powietrzu, natomiast w basenie lub na polu gdy pada to jest już woda w stanie płynnym. 

 

Do pewnego momentu wiglotność sprzyja ochładzaniu, jednak po przekroczeniu pewnej granicznej bariery temperatury jak i wilgotności to mamy saune. Zobacz jak jest w saunie, tak nie jest tak gorąco, jednak para dodaje kilka stopni. 

 

Jednak dzieje się tak gdy wilgotność jest powyżej 85% oraz temperatura też powyżej 30*C :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No tak.... Masz racje :D Ale w boxie nie osiagne wilgotnosci wiekszej niz 65% :D wiec raczej nie mam co sie martwic... Mysle ze do 65% wilgotnosci i 30*C wilgotnośc sprzyja zbijaniu temperatury.... Ide malować rynne :P

Ogarnij wyzej patent z odblysnikiem :D

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzien 15
Jak narazie nie podlewam, bo wody zapewne jest jeszcze duzo w ziemi... Zreszta jest to wyczowalne, o dziwo duzo bardziej niz ostatnio.... MImo ze nie podlewałem w zasadzie (100ml na planta tylko).... Zrobilem na szybko odbłyśnik z rynny :D Ale moze dzisiaj po pracy zmajstruje cos nowego :P Wentyl wyciągający podpiąłem do 12V stosując 2 rezystorki (Poprzednio bylo 9V) wiec mysle ze napięcie jest kolo 11V - Troszke glosno dziala, no ale może jeszcze jutro dodam jakis rezystor :P

 

Fotki
 

P1050372

P1050370

P1050369





Dodam ze jeszcze swietnym rozwiazaniem sa jakies stare klocki znalezione na strychu :D Widac na fotce nr.2 :P Konstrukcja na wiatrak mieszajacy zrobiona w ciagu 2min :D Juz kiedys posłużyły mi za zrobienie ruchomej 'suszarni' :P

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

rollnik niestety nie mam czym sprawdzic aktualnie PH.... Powinno byc w normie skoro ziemia uniwersalna.... Woda tez ma podobne PH... 6.8 bodajze....

Hmmm niepokoi mnie jedna rzecz. Dzisiaj zwiekszylem napiecie na wentylatorku wyciagajacym z 9 na 11 co podnioslo jego efektywnosc o jakies 200% o dziwo.... Wiec spodziewalem sie ze gdy otworze boxa zobacze piekna temperaturke... a tu 30,5*C ! Poprzednio max bylo 29.... Na mniejszych obrotach.....

Doszukuje sie winy w tym ze za wylotem gornym jest kolanko ustawione w dol pod katem 30* w bok.... Wiec jesli mocniej wydmuchuje to mozliwe ze trafia prosto na wentylator ktory wsysa powietrze do boxa.... Wiec cieple powietrze z boxa znowi do niego trafia.... Jutro chyba bede zmuszony wywalic kolanko...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok testy PH bede mial dopiero w sobote :P Jakies pomysly jak ustabilizowac(podniesc) PH ? Bo chyba jest za niskie :P

A co do Plancików to odziwo dzisiaj widze znaczy progres :-) Widac ze brak wody od tygodnia dobrze im robi :P
Temperatura dzisiaj tez w normie.... Wczorajsze 30*C Mnie przerazilo i z rana mialem robic mocne przerobki wentylacji.... tz pozbyć sie kolanka, badz obrocic je.... PO uchyleniu okien do temp 19*C temp po 8 godzinach ustabilizowala sie na 27*C wiec jest git :P

Nie mam sily wrzucac fotek.... Wrzuce jutro albo w piątek :P

Dodam jeszcze że od 2 dni w boxie jest zrobiony odblysnik, lecz nie jestem z niego zadowolony i zaraz biore sie za projekt innego odblysnika :P Zobaczymy co wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak nie wiesz jakie jest ph to idz na stacje benzynowa i kup wode DESYTLOWANĄ która ma 7ph. 

 

ja muszę lekko podnieść temperaturę bo obecnie mam około 20-22*C co jest trochę za nisko, jak wcześniej było za gorąco to teraz jest za zimno pasowało by u mnie tak 28-30*C to było by git 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+