Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 85W | Blue Berry, Amnesia Auto


Recommended Posts

Hejka, zapewne mało osob mnie kojarzy bo od mojego ostatniego GroLoga mineło sporo czasu. Jest to juz moja kolejna uprawa. Mam nadzieje ze w tym temacie spotkam wiele cennych rad, ktore pozwola mi podniesc moje dotychczasowe umiejętności :P

Box: 36 x 38 x 95cm
Oświetlenie: CFL 85W Dual
Wetylacja: 2 wentyle : Wdmuchujący 12V, wydmuchujący 9V.
Ziemia: Uniwersalna
Nawozy: Biohumus, Planton K, Moze na koniec Rippen
Wilgotność: 30%
Temperatura 28*C
Sionka: 2x Amnesia fem auto, 1x auto Blue Berry
Donica: 23L

Rośliny aktualnie mają 10 dni, lecz jak na ten czas wyglądają kiepsko....

 

P1050342

P1050341

P1050338

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hmmm a nie lepiej dac wentyl mieszający ? W zasadzie juz wczoraj wrzucilem wentyl mieszający tylko ze wzgledu na dzien (u plantow) nie chcialem przerabiac zasilania :P
Mysle ze ta jedna donica az taka zla nie bedzie, lampe postaram sie obnizyc :P
 

@Smoker Face - No z poczatku ciezko okreslic jak czesto je podlewalem, lecz mialem jeszcze mate na ziemi z otworkami na lodygi roslin... Z tym ze ona strasznie blokowala odparowywanie wody.... Wywalilem to 24h temu i juz wyglada lepiej...

Dodalem maly ventyl mieszający na 9V.... :P
Najlepsze jest to ze gorny wentyl wylotowy na 9V chodzi slabawo, lecz gdy dzisiaj testowo podlaczylem 12V to moc nieporownywalna... tylko ze dzwiek.... :/

 

 

UPDATE
No i mamy nowy dzien :-) W nocy byla dosc duza wilgotnosc bo 50-70... Ziemia powoli wysycha po nadmiarze wody, a roslinki widac sa zadowolone z pozbycia sie maty, ktora trzymala wilgoc w donicy....

Wentylator mieszajacy juz smiga, zobaczymy jaka temperatura będzie za 3 godzinki :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Baton tak jak pisałem ziemi jest 23L :D Mieszający wlasnie dmucha na liscie :P Juz w miare podeschlo, ale podleje dopiero wieczorkiem jakl wroce z uczelni :P
Tez myslalem o odblysniku ( sufit niby bialy) Ale boje sie ze to jeszcze bardziej mi podniesie temp oraz skoro to lampa Dual to w wiekszym stopniu barwy sie wymieszają niż dotychczas.... Problem z odblysnikiem jest jeszcze jeden :D Zobacz jak lampa jest zamocowana :P Pod katem 45* wkrecone sa wkrety w narozniki :D

Moze zrobie wiszący z góry odblysnik z paru puszek :P Ale musze jeszcze pomyslec nad tym :P
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wg mnie ziemi sporo za dużo ja na powierzchni 20x20 mam 2litry co za tym idzie na powierzchni 40x40 było by jej 8 litrów. Wiem że teraz będziesz miał spory problem z przesuszeniem gleby. Lepszym wyjściem było by dać na początek nawet 1litrowe doniczki 4 małe i dać zaraz pod lampą a później przesadzić niż odrazu do takiego olbrzyma. Bo z góry może być sucho ale poniżej może być bagno. Dlatego wsadz palucha w ziemie przez podlaniem i zobacz jak wilgotna jest. Odbłyśnik wg mnie dużo u ciebie tutaj nie da a tym bardziej z puszek jak byś chciał już robić to kup sobie 1m mylara i zrób półkolisty sufit aby od niego się odbijało światło jak najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Igorek zwroc uwage ze mam powieszchnie 36 x 38.... Co do przesadzenia to masz racje, ale mysle ze juz po fakcie..... Bo teraz nie ma sensu juz tego przesadzać.... No na 2cm jest sucho... na 3-4 cm czuc wilgoc, wiec delikatnie podleje.... Tak 0,5L/3 :P

Wlasnie odblysnik tez wydaje mi się ze malo by dal w tym wypadku :P

Nie ogarniam tej temperatury... Raz jest 26*C a innym razem 29*C... Dodam ze temp w pomieszczeniu jest mniej wiecej stala 20*C... Czasem jest +/-2*C ale to zalezy od tego czy mam okna otwarte :D Z tym ze wczoraj np temp 22*C otoczenie a box 26*C, dzis zaś 29*C a otoczenie 20*C :/

Kupilem 2 rezystory wiec wiatrak wyciagający jutro przelacze z 9V na obwod 12V + 2 rezystory.... W zaleznosci od mocy albo szeregowo albo rownolegle to polacze :P

Jutro wstawie jakies nowe fotki :-)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a po co te rezystory? z elektroniki slaby jestem :)

niedpodlewal bym. masz mega duzo ziemi. jak na glebokosci 3-4 cm wilgotno to nie ma poco podlewac. glebiej jest napewno mokro. tymbardziej ze miales ta mate. przesusz ziemie solidnie zeby korzenie pobudzic do rozrostu. rosliny sa narazie male i napewno korzenie tez. na moje to mozesz poczekac pare dni z podlewaniem, a juz napewno jak teraz podlales. ile wlales jeden raz 0.5L? czy na jedna pol litra? dawaj zdjecia bo wydaje mi sie ze przelewasz. bedzie to widac odrazu. pH wody znasz?

jol

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie podlewaj teraz bo robisz jeszcze gorzej, lepiej aby ziemia przeschla do bardzo suchej niz caly czas miec wilgotną. Ja podlałem kiedyś i nie mogłem pozbyć się tej wody, przez co roślina rosła dość powoli.

 

Temperatura może skakać od wilgotności im wyższa wilgotność tym temperatura może być wyższa. 

 

Baton - rezystor działa jak regulator obrotów tylko na sztywno jedna wartość :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się z większością poruszonych kwestii, poza odbłyśnikiem. Odbłyśnik zawsze sporo daje, ale musi mieć odpowiedni kształt i powierzchnię odbijającą.

Światło z górnej części świetlówki marnuje się, bo żeby dotrzeć do rośliny, musi przebyć długą drogę do sufitu i potem z powrotem na dół. Ściany są pokryte farbą, która w przeciwieństwie do mylaru silnie rozprasza i tak już rozproszone światło świetlówki. Tak więc, wiele fotonów wykonuje więcej odbić i ich droga znacznie się wydłuża. W tym przypadku zrobiłbym odbłyśnik z np. aluminium oklejonego mylarem. Takiego półkolistego jak proponował Igorek lub coś w stylu batwing. Nie wiem jak to będzie wyglądało z temperaturą, ale trzeba wypośrodkować - jak zawsze w małych boxach. 
O wymieszanie barw bym się nie bał - szerokie spektrum o większej mocy roślinom nie zaszkodzi, myślę że to lepsze niż wykorzystywać tylko część światła.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+