Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

"Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:

żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu"

Czyli jeśli masz prawko i jesteś pasażerem, wychodzi na to że mogą poddać cie badaniom. Bo uzasadnione podejrzenie znajdą zawsze

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jasne, że możesz odmówić badania i powoływać się na to, że nie prowadziłeś. Ale to jest tak jak z prawem odmowy zeznań-sugeruje, że masz coś na sumieniu. Jeśli będą zawzięci to przymusem zrobią Ci badanie, zawiną na komende i nie ważne czy są na to paragrafy czy nie. Możesz oskarżać o nadużycie ale twoje zdanie nic nie znaczy przeciwko słowu policjanta. Niby na ulicy też ot tak nie mogą przeszukać, ale zawsze powiedzą, że podejrzanie sie zachowywałeś i to wystarczające uzasadnienie. Ktoś tam napisał, że zasłonią się przepisami bo to Polska. Kolego po to są przepisy właśnie żeby sie nimi ''zasłaniać''. Cieszcie się, że nie jest tak jak w stanach, że pies moze do ciebie strzelać jak np sięgniesz do schowka po dowód rejestracyjny a on pomyśli, że po broń.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam mam szanse na to ze nie pójdę siedzieć ? wstępne zarzuty to udzielenie (udzielenie nieletniej i nie tylko) i uprawa do tego się przyznałem dlatego nie siedzę 3 miechów do sprawy... prokurator poszedł mi na rękę mam 26 lat do tej pory nie bylem karany no i oczywiście żałuje ze tak wyszło...
 

 

Marihuanę hodował w szafie. Policja zatrzymała 26-letniego mieszkańca Słosinka

Uprawę konopi indyjskich ujawnili w Słosinku policjanci z Miastka. 26-letni mieszkaniec wsi marihuanę hodował... w szafie.

Mężczyzna uprawę przygotował profesjonalnie. Konopie rosły w intensywnym i ciepłym świetle lamp. Policjanci naliczyli 12 roślin w doniczkach. 
 
- Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie – mówi Jarosław Juchniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. 
 
Wiadomo, że udzielał narkotyków przynajmniej dwóm osobom. Według policjantów sprawa jest rozwojowa. 


pozdrawiam czy mogę liczyć na jaka kol wiek pomoc potrzebuje każda linie obrony dajcie (linki adresy www nr telefonów wszystko co na ta chwile jest aktywne) na adwokata mnie porostu nie stać ;( jestem biednym chłopakiem jedynie cieszy mnie fakt ze nigdy nie sprzedałem złamanego gięta wolałem komuś porostu dać ! w prezencie i tak mi się ktoś odwdzięczył... na pw więcej szczegółów szkoda ze to mój pierwszy post i od razu taki mam nadzieje ze nie ostatni... POZDRO 4 ALL

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skontaktuj się z Rzecznikiem Praw Osób Uzależnionych i Używających Narkotyków tam szukaj pomocy prawnej:
 

 

Pomoc możesz uzyskać: 
• online: 
asieniawska@politykanarkotykowa.com
rzecznik@politykanarkotykowa.com
• bezpośrednio:
w biurze Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej na ul. Marszałkowskiej 85 w Warszawie, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny i dnia konsultacji. 
Obowiązują zapisy telefoniczne! +48 22 400 50 43; +48 517 933 301
 
Dyżury Prawników odbywają się w dniach:  
Poniedziałek, godz. 10.00-11.00 
Wtorek, godz. 11.00 - 12.00
Środa, godz. 10:00 - 11:00 i 11.30-12.30

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+