Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

cooltuby nie będzie, będzie standardowy hps 100. Zamontuje wentylator na odbłyśniku, będzie wyciągał z lampy ciepłe powietrze, i wyciągające na górze szafy. Zmontuje i obadam temperaturę jaka jest wewnątrz. Wykorzystam narazie jedną komorę 30x49. Wciskać w to 3 doniczki, czy tylko dwie lepiej? 3 by weszły obcięte butle 5l po wodzie (może trochę za małe?)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mylar jak najbardziej ma sens, ale jak nie masz mylaru, to możesz pomalować ścianki boxa na biało.

ścianki już są pomalowane, bo to szafka ubraniowa, nowa. dawałem linka.

mam pytanie, porównywał ktoś wskazania higrometru elektronicznego z analogowym?

W sklepie u mnie bym kupił analogowy, ale na ile on dobrze pokazuje. Elektroniczny to tylko allegro. Już jeden zamówiłem to nie dotarł, wolałbym lokalnie. Co sądzicie o higrometrach, proszę o opinię.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

witam przymierzam się do mojej pierwszej uprawy potrzebuję growboxa w którym będą 2x wappa box będzie stał w piwnicy gdzie jest około 10 stopni w boxie planuje włożyć lampy energooszczędne osram 25w czy takie coś jak napisałem może być i proszę napisać jakie wymiary boxa by były dobre dla tych krzaków i jak z wentylacją za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dużo masz tematów z których myślę że wyciągniesz odpowiednie wnioski. Energetyki dobierasz na podstawie powierzchni boxa, ilość lum. musi być odpowiednia do danej powierzchni. Do obliczenia służy kalkulator który znajduję się na forum. Poczaytaj, poszukaj, a wszystko znajdziesz co Ci jest potrzebne.

Mniej więcej z Ci napisze tylko że box może mieć przykładową powierzchnię np 15x35, do niego 2 świetlówki 25w z srednią lum. ok. 1300 i będzie git.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Pytanie a propos uziemienia.

Mam dwa trójżyłowe kable:

1) Między gniazdkiem a balastem (GIB 400W) podpiąłem brązowy kabel do F, niebieski do N. (zostaje niepodpięte uziemienie)

2) Z LA podpiąłem brązowy kabel do środka oprawki, z LR niebieski kabel do gwintu oprawki. (zostaje niepodpięte uziemienie)

Jak mam podpiąć te uziemienia? Normalnie wkręcić do kostki w balaście tam, gdzie nie ma oznaczeń?

Jak podpiąć drugi koniec uziemienia do odbłyśnika? Taśmą izolacyjną?

Sorry za mój brak wiedzy i żałosne pytania :) Liczę na szybką odpowiedź, gdyż zaczynam outa i prędko potrzebuję wstawić tam roślinki, by sobie podrosły :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+