Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siema, który wentylator jest bardziej cichy, osiowo-kanałowy czy promieniowy? I czy można taki wentylator wsadzić do skrzyni żeby nie było go tak słychać. Nie przegrzeje się? Niby cały czas będzie przez niego leciało powietrze. Muszę jednak kupić filtr i wentyl, bo mój pomysł na zrób to sam chyba nie pociągnie powietrze przez węgiel, z wentylatorem komputerowym.
Chciałem zrobić tak

 

post-27223-0-66330000-1379767216_thumb.j

Od spodu wycięta ścianka, i założona siatką drobną. Do środka warstwa węgla aktywnego, i to zamocowane do sufitu boxa, w suficie dziura na wentyl.
A może jak wsadzę w skrzynię taki zwykły kanałowy Wentylator osiowo-kanałowy 280m3/h fi 150mm Dospel to będzie cicho, no i taniej. Tylko trzeba by redukować z tego 150.

---edit
Wentylator osiowo-kanałowy 145/187m3/h fi 100mm
Filtr węglowy 133-190m3/h 100/300
Taki secik będzie dobry? Filtr odorsoka, dobre są?
Znalazłem na forum ze do kupczych filtrów lepszy jest filtr promieniowy, czy taki też da radę?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

co toza filtr ma byc? bo jak taki normalny z grow shopu a nie samorobka to widze ze nie miales go jeszcze w rekach.  taki filtr mozna podlaczyc tylko z jednej strony, nie da sie tego zrobic tak jak narysowales.   laczysz to   filtr -> cooltube ->  wentylator.  innej opcji nie ma.   ale czy Ci to uciagnie to tez zalezy jaki filtr i jaki wentyl. wszystko trzeba do siebie dobrac

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

filtr ma przepustowosc 150m3 i wentyl kanalowy 150m3 to zrobie tak ze zestaw wyciagajacy poowietrze z boxa osobno i uklad cooltube rowniez osobno, tak jak na obrazku ponizej, mam jeszcze pytanie co do  wentylatora moze byc blisko lampy na wyciag? czy sie spali od ciepla zarówy?


 


Prostszym dla mnie montazem byloby tak ajk mi doradziles Uciulany. Mam dwa wentylatory i PYTANIE czy moglbym to tak zamontowac, z gory wielki dzieki :P  (drugi obrazek)


post-27858-0-04597800-1361088423_thumb.p

post-27858-0-21547100-1361089814_thumb.p

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

musisz pokazac jakie to wentyle bo podejrzewam ze takie zwykle lazienkowe. a takie nie maja prawa bycia nawet jak dasz 2. do filtra potrzebujesz konkretny wentylator takiego rodzaju. Wentylator Prima klima fi160mm 2bieg

 

co do Twojego pytania to jesli dobrze rozumiem tam sa narysowane 2 wentyle jeden kolo drugiego?   calkowicie bez sensu :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

co toza filtr ma byc? bo jak taki normalny z grow shopu a nie samorobka to widze ze nie miales go jeszcze w rekach.  taki filtr mozna podlaczyc tylko z jednej strony, nie da sie tego zrobic tak jak narysowales.   laczysz to   filtr -> cooltube ->  wentylator.  innej opcji nie ma.   ale czy Ci to uciagnie to tez zalezy jaki filtr i jaki wentyl. wszystko trzeba do siebie dobrac

 

ja mam filtr > went > ct> out a dokładniej

filtr > went > przewód > ct >przewód > out więc się da inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+