Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

im wiekszy box tym lepszy. rob wg potrzeb i mozliwosci.  na 100 x 50 6 automatow to nawet za malo wg mnie. a donice 9 l za duze. moim zdaniem 6 l to max na automaty.  dla automatow starczyloby Ci 100 cm h ale jak masz mozliwosc to rob wiekszy wtedy bedziesz mogl sadzic normalne odmiany jak Ci sie zachce i z tygodniowym wegiem bedziesz je scinal niewiele pozniej niz automaty a palenie o wiele lepsze.  co do sklejki to raczej bym to poma;lowal farba zeby miec pewnosc ze bedzie skutecznie, a koszt farby to grosze

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

 

Mam w planach zakup gotowego homeboxa. Orginalnie mialo byc 80x80x180 ale znalezienie takowego(w miejscu gdzie mieszkam) okazalo sie prawie niemozliwe ale na koniec znalazlem jeden. Duzo wiecej bylo boxow 80x80x160.  

 

Cena za 80x80x180 - okolo 125 funtow

 

Cena za 80x80x160 - okolo 60 funtow

 

W boxie zamierzam sadzic przewaznie automaty ale okazyjnie tez normalne bez autoflo.

 

Zamierzam tam na poczatek wsadzic hps250 a w przyszlosci byc moze hps400.

 

Moje pytanie, czy ta roznica (20 cm) w wysokosci naprawde wiele zmienia ? 

Box o 20 cm mniejszy kosztuje o polowe mniej hajsu, ktory mozna by wlozyc np w lepszy balast albo wentylatory itd.

 

Jesli chodzi o temp, na poczatek sie nie martwie bo przyjdzie 250 hps, dobre chlodzenie i wszystko co niezbedne, niby wysokosc na automaty tez dobra.

 

Obawiam sie bardziej o przyszlosc bo kiedy zdecyduje sie na 400 w ( a napewno przyjdzie taki moment), 160 cm wysokosci + krzaki bez auto.

 

Wielka rozkmina z tym tematem.

 

Co sadzicie ?

 

Z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wszystko zależy w jakich warunkach będzie box stal, jak wydajna będzie wentylacja, czy będziesz miał CT czy tez nie.  generalnie jak się postarasz to ogarniesz temp na pewno i raczej obejdzie się bez klimatyzatora :)    oczywiście zawsze lepiej mieć zapas wysokości, jakby Ci się czasem jakies porzadnej sativy albo hejza zachciało :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Box bedzie w pomieszczeniu gdzie temp od 15 do 20 stopni nie wiecej. CT bedzie z wentylatorem 180m3/h, Wentylator wyciagajacy z boxa napewno od 200 do 300 m3/h. Pozniej juz tylko testy co i jak i w razie czego jakies mieszające.Zobaczymy jak bedzie z funduszem. Jesli da rade - bedzie wyzszy box - jesli nie - nizszy. Wole wiecej wydac na dobra wentylacje a w przyszlosci sie zobaczy. Dzieki za odp. 

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko

Mam pytanko dotyczące żarówek energooszczędnych. A mianowicie boxa mam nie za dużego bo 23x27x70 więc według wyliczeń powinienem mieć ok 3000Lm. Dzisiaj właśnie w sklepie znalazłem żarówkę 24w=190w 2,4k barwy i 1520lm. Gdybym zamontował dwie takie to czy byłyby wystarczające? Wiem według wyliczeń tak ale niestety są to żarówki energooszczędne...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+