Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

Siemka

Chciał bym podzielić się z wami moim planem, znam się tyle o ile na uprawie roślin ozdobnych, ale wiadomo zawsze jest jakieś ale.

Więc:

Wymiary box-a:

długość- 60 cm

szerokość- 50 cm

wysokość- 75 cm

Wg kalkulatora wyszło, że potrzebuje prawie 20 000 lumenów. Myślę nad HPS 250w. Lampa 150 w może być trochę za mała bo mają średnio 15 000 lumenów, a świetlówki kompaktowe co mają np 20 000 lumenów zostały mi odradzone. Waszym zdaniem HPS 150w może być za mało?

Pomiędzy HPS a roślinkami zamontuje szybę i wentylator, dzięki czemu temperatura powinna być ok. Nie będę się bawił w jakieś cool tuby bo nie widzę sensu.

Na ścianach biały mat, wentyl wdmuchujący, mieszający i wydmuchujący.

Sprawa doniczek. Mam takie do rabatek długie i wąskie (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) 6 litrów, powinny starczyć. A waszym zdaniem?

Jeszcze kwestia podłączenia wentyli. Kiedyś widziałem temat na forum, ale nie mogę go znaleźć: chodzi o to, że gdy do jednego zasilacza podłączę 3 wentyle to moc będzie dzieliła się pomiędzy nimi 3? Chodzi o to że w momencie, gdy zasilacz będzie miał obsługiwać 3 wentyle to czy one nie będą wolno chodziły?

Myślę nad zrobieniem filtru węglowego w małej puszce, ale nie widziałem opinii czy to w ogóle działa?

Tak samo co2. Jest potrzeba to zrobić? Czy można sobie podarować

Pozdro600

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trochę niski masz ten box żeby tam wsadzić 250w ale gdyby się udało ci opanować temp to pięknie by porosło to wszystko, nadmiar 10tys lmn i dobra opieka zrobiły by swoje, donice już lepiej skleć sam takie jak ty mówisz to zajmą ci całego boxa a wsadzisz ich tam 3-4 a tak to z 6 kwadratowych 11l upchasz. Przy podłączaniu wentylatorów V odpowiadają za szybkość obracania się a ampery odpowiadają za ilość jaką możesz podpiąć przykładowo masz zasilacz 0.750a to możesz podłączysz bez problemu 3 wentylatory o poborze 200a dobrze to mówię? chyba tak. co2 możesz odpuścić dobra wentylacja wystarczy, a filtr, jeśli masz wentylatorki komputerowe to wątpię żeby dały rady przepchać powietrze przez ten węgiel ale kombinuj jeśli musisz :] A no i no trochę nisko wracając do tematu lampy, 1m to już by było łatwiej a tak 20cm HPS doniczki kolejne 20cm zostaje ci 35cm na roślinki a przy 250w raczej się to nie uda, będzie za blisko i popalisz.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Widzisz HPS zajmuje 10 cm + szyba to liczmy 15 cm. doniczki mają 10 cm i mają 6 litrów. Ja chcę włożyć 2 doniczki i mieć 2 krzaki, zastosować LST. Dwa krzaki ma ten box to za mało Twoim zdaniem? Czy 50 cm na rośliny to za mało? Wydaje mi się, że gdy wentyl dobrze będzie dmuchał to da rade ostudzić temperaturę. Zawsze mogę zrobić tak, że skleję doniczkę (właśnie jakiś patent na to? Bo ja nie mam pomysłu jak to zrobić) na prawie całą długość i szerokość boxa ale niską. Takie coś zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powiem ci tak musiał by się tutaj wypowiedzieć ktoś kto ma 250w i wie jak ona grzeje, ile trzeba trzymać od rośliną ja tym bardziej ze idzie lato i w dzień po 25-30*C będzie i przy paru komputerowych wiatrakach może być ciężko. A dwie to mało, jeszcze zależy czy af czy zwykłe jak zwykłe to przy fajnym treningu nieźle mogą się porozrastać na boki i zrobią się takie kulki ładne :D Poza tym pamiętaj 50cm odejmij minimum 20cm na odległość od lampy zostaje 30cm.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam w planach robić ostry trening, wręcz po całym boksie rośliny ponaginać, by zająć dużą część powierzchni. :) Taki miałem zamysł wymyślając takiego boksa. Zawsze mogę dać 150W HPS albo tą świetlówkę energooszczędną, tyko że to podobno kicha jest, ona ma niby 20 000 l ale jakos słabo palmy rosną. 3 tys lumenów to duży brak?

Proszę o opinię także posiadaczy HPS 250 W.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sprzedam Świetlówkę CFL 150 W o barwie na kwitnienie 2700K.

Ale bardzo dobrze sprawdza sięna vega.

Chodziła dokładnie 2 tygodnie zanim wystawiłem roślinki na out.

Ogromną zaletą świetlówek kompaktowych jest to, że światło emitowane jest 100% promieniowaniem słonecznym Świetlówki w przeciwieństwie do lamp HPS nie nagrzewają się, co automatycznie eliminuje problem temperatury w boxie i prawdopodobieństwo spalenia roślin, zestaw nie potrzebuje balastu, można podłączyć bezpośrednio do gniazdka, jest cichy, dyskretny.

Do zestawu dołączam również odbłyśnik,kabel zasilający,i oprawkęJeżeli ktoś jest zainteresowany prosze o kontakt. Myśle że z ceną sie dogadamy ok 130zł Zestaw jest przygotowany do podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam a wiec mam pytanie teraz do was. Mam 200 Zł I chodzi o to czy kubić CFL 250 W czy HPS 250W Chodzi mi o to że mam boxą 45X 50 i 100h. Prosze o odpowiedź czy w takim niskim boxie nie bedzie problemów z temperaturą ?? Miałem CFL wiec jestem troszke za nią. Prosze o opinie. :blant: czyli CFL czy HPS ?? Prosze pomóżcie i dlaczego ??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam a wiec mam pytanie teraz do was. Mam 200 Zł I chodzi o to czy kubić CFL 250 W czy HPS 250W Chodzi mi o to że mam boxą 45X 50 i 100h. Prosze o odpowiedź czy w takim niskim boxie nie bedzie problemów z temperaturą ?? Miałem CFL wiec jestem troszke za nią. Prosze o opinie. :blant: czyli CFL czy HPS ?? Prosze pomóżcie i dlaczego ??

:elo:

Radził bym Ci zakupic HPS jest to wydajniejsza lampa od CLF, poprostu planty lepiej rosna pod HPS, co do wysokości do nie bedzie problemu jeśli oczywiscie zamontujesz odpowiednie wentylatory, radził bym zakupic wentyle DOSPELA 150 m3/h w growshopach kosztuja 50 zł za sztukę.

Pozdrawiam i życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kiedyś tez miałem boksik z kartonu;)

martw się lepiej tym, żeby karton się nie zapalił.

ja przymocowałem świetlówki do kawałka sklejki.

wsadziłem do kartonu, a żeby nie spadło, zrobiłem dziury w kartonie tuż pod sklejka i przełożyłem listewki. tym samym sklejka z lampami lezała sobie na listewkach

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+