Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Sezony Lumatek Attis 300w pro i hps 150w mix sałat


Esned

Recommended Posts

Godzinę temu, MrSmokeWeed napisał(a):

aaa to elegancko faktycznie nie sprawdziłem myślałem że to filtr jest 😄 regulacja jest to malina. Zaczną kwitnąć podkręcisz wentyl to na lajcie wilgoć wyciągnie. :big-joint:

No wszytko ładnie ale irytuje mnie hałas bo powyżej 40% mocy zaczyna tak hałasować silnik ze denerwuje i nie mam pomysłu co zrobić bo jest już w kartonie otulony z każdej strony  mata wygłuszającą 7cm 🙄 i jak go dalej ściszyć 🥺

halasu powietrza nie słychać bo rury wygłuszające i tłumik sporo daja ale ten silnik 🙄

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ten model raczej tak ma,kiedyś miałem podobny i lipa była,po kilku growach go wymieniłem. Te wentyle mają to do siebie że działają w miarę znośnie ale tylko na wolnych obrotach silnika niestety na wyższych jest tragedia xD Zobacz że nawet tutaj w opisie https://www.growbox.pl/pl/products/wentylator-promieniowy-prima-klima-z-regulacja-obrotow-i-temperatury-o-125mm-400m3-h-603 jest napisane - Urządzenie jest bardzo ciche,gdy zostanie przełączone na niską prędkość :big-joint:

Tłumiki itp oczywiście pomogą zniwelować szum powietrza ale na hałas pracy silnika nic to nie pomoże - wiem bo kiedyś to przerabiłem,ziomek na frezarce zrobił mi skrzynie z otworami na wentyl z płyt,obiliśmy je pianką akustyczną około 10cm, do środka poszedł wentyl z przewodami owinięty folią i całość została zalana pianką montażową w sprayu  żeby zniwolkować wszelkie drganie i takie tam ale za wiele to nie dało i wentyl i tak wymieniłem. Jedyne co Ci mogę doradzić to jeżeli masz taką opcje to wywal wentyl poza pomieszczenie gdzie jest box i problem rozwiązany, wtedy będziesz się wkurwiał szumem wiatraków a po czasie niestety też zaczyna je być slychać- ja co grow robie servis wszystkiego rozkręcam i wszystko smaruje bo masakra jest :D Kombinacje to nieodłączny element tego hobby :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

51 minut temu, MrSmokeWeed napisał(a):

Ten model raczej tak ma,kiedyś miałem podobny i lipa była,po kilku growach go wymieniłem. Te wentyle mają to do siebie że działają w miarę znośnie ale tylko na wolnych obrotach silnika niestety na wyższych jest tragedia xD Zobacz że nawet tutaj w opisie https://www.growbox.pl/pl/products/wentylator-promieniowy-prima-klima-z-regulacja-obrotow-i-temperatury-o-125mm-400m3-h-603 jest napisane - Urządzenie jest bardzo ciche,gdy zostanie przełączone na niską prędkość :big-joint:

Tłumiki itp oczywiście pomogą zniwelować szum powietrza ale na hałas pracy silnika nic to nie pomoże - wiem bo kiedyś to przerabiłem,ziomek na frezarce zrobił mi skrzynie z otworami na wentyl z płyt,obiliśmy je pianką akustyczną około 10cm, do środka poszedł wentyl z przewodami owinięty folią i całość została zalana pianką montażową w sprayu  żeby zniwolkować wszelkie drganie i takie tam ale za wiele to nie dało i wentyl i tak wymieniłem. Jedyne co Ci mogę doradzić to jeżeli masz taką opcje to wywal wentyl poza pomieszczenie gdzie jest box i problem rozwiązany, wtedy będziesz się wkurwiał szumem wiatraków a po czasie niestety też zaczyna je być slychać- ja co grow robie servis wszystkiego rozkręcam i wszystko smaruje bo masakra jest 😄 Kombinacje to nieodłączny element tego hobby 😄

Nie mam możliwości poza jedynie poombinuje z zakupieniem tłumika lub innymi sposobami chociaż by w mire znośnie było 😂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ale busz. Ladnie Sie rozrosly. Bedziesz musial fryzjera zrobic, bo z Twoja wilgotnoscia i brakiem przewiewu między roślinami będzie niebezpiecznie. Na przyszłość polecił bym Ci zrobić 4 rośliny w takim boxsie i trochę inaczej je potrenować. Napewno wyciągniesz więcej i będziesz miał mniej roboty. To oczywiście tylko moje skromne rady, a nie krytyka i zrobisz jak uważasz 🙂🙃 Powodzenia w dalszej części!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

40 minut temu, GreenPig napisał(a):

Ale busz. Ladnie Sie rozrosly. Bedziesz musial fryzjera zrobic, bo z Twoja wilgotnoscia i brakiem przewiewu między roślinami będzie niebezpiecznie. Na przyszłość polecił bym Ci zrobić 4 rośliny w takim boxsie i trochę inaczej je potrenować. Napewno wyciągniesz więcej i będziesz miał mniej roboty. To oczywiście tylko moje skromne rady, a nie krytyka i zrobisz jak uważasz 🙂🙃 Powodzenia w dalszej części!

Tylko to by się wiązało z wegiem o wiele dłuższym, nieraz lepiej posadzić więcej a zebrać tyle samo lub podobnie w krótszym czasie….  Narazie mam wilgotność 50-60 w dzień a w Nocy 75 więcej nie idzie do góry 🙂 przemyśle temat może dokupie tylko mieszający jeszcze jeden 🙂  a z tym hałasem coś wymyślę 🙄 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Duży box 😄

Mamy 8 dzień indukcji idą w górę brak włosków 😜🍀podlane 1l wody i PK 5-8 

Żałuje  ze nie  dałem  tych w 6 l na 4 szczyty 🙈 

a teraz coś do hałasu Z którym się borykałem. Jak na zdjęciach można zauważyć został dodany tłumik 60 cm. Jeden 40 cm znajduje się przed filtrem a drugi 60 cm za. Te przewody izolowane które były miały za mało izolacji w sobie dorzuciłem trochę własnej upchałem ile się udało. Gdzieniegdzie została dołożona mata wygłuszające w przewodzie wentylacyjnym są na naprawdę mocno nabite i spełniają teraz moje oczekiwania. Nie było łatwo tego tam upchać wszystko jest na Styk ale ważne że wentylator chodzi na 80% i praktycznie go nie słychać, brak wibracji i teraz Najgłośniejszy jest wentylator mieszający  ale tego chyba nie idzie już ściszyć 😅 

ktoś pytał czy idzie sobie z tym poradzić pewnie ze idzie  jak ze wszystkim tylko trzeba trochę pokombinować.🍾🍀😎

 

maly box 

Dzień 8 indukcji 

temteratura 24
wigoranoci 60-70

panie dostały 1l wody i 1ml PK 5-8

zobaczymy jak zareagują 🍀

narazie żadnych włosków nie zauważyłem ale idą  mocno w góra  staram się hps trzymać na granicy by zostało coś miejsca 😜

 

3EE1A3DE-8148-41B7-B32E-31478665861E.jpeg

5B38EBB5-5CC7-43C3-A7BB-184B25D77A17.jpeg

8D144828-439C-4801-9B4D-33E3458F5B7C.jpeg

414DEF6E-4928-4271-9715-44DFE3AE882F.jpeg

EE370E9F-9110-4E4E-B160-ADBFCEB1F4A7.jpeg

D44BF751-3380-484B-B3D4-A71D622C73A6.jpeg

61F860AD-D65B-4BDD-8865-0F6C20C53978.jpeg

  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Toksyna napisał(a):

Rosliny bardzo ładne I zdrowe. Z tą wentylacja to na styk się tam zmieniłeś 😉 a próbowałeś w boxie zostawić tylko filtr a resztę poza boxa wyrzucić?

Pewnie by dało radę ale za bardzo nie mam miejsca a box jednak tez minimalnie tłumi dźwięk 🙂  ciężko było to tam upchać chciałem zrobić z tego 60cm wylot na górę ale stwierdziłem jedno załamanie mniej będzie i po prostej było bliżej 😄 ale tak napahclem tej waty na końcu ze nie  mogłem prZez dziurę tego wypchać wiec wsunąłem ile się dało zamówiłem taśma i tyle 😄 ten ścigacz co jest by zacisnąć nie dało rady 🙄

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+