Skocz do zawartości
thc-thc

grower

3x Auto, LED DIY 140W, 0,4mkw


Rysiu

Recommended Posts

Witam po przerwie.

Czas na małego growa.

Ostatnie parę growów to były pestki z palenia. Efekty były różne. Częste problemy z pleśnią. Tym bardziej, że testowałem też różne nawozy. No i z ziemią też było różnie. Ostatnie dwa growy to ziemia marketowa i problemy z robactwem. Wciornastki czy jak im tam. Postanowiłem w końcu wrócić do firmowych pestek. Znajomy robił dla siebie zamówienie to poprosiłem żeby i mi coś wziął 🙂 Zobaczymy jak to pójdzie. Wracam do mojej ulubionej ziemi, czyi biobizza light mixa. Miałem lecieć na plagronach, bo jeszcze nigdy z nich nie korzystałem. Miałem dwa razy green sensation i byłem bardzo zadowolony z efektów, dlatego też chciałem w końcu cały set plagrona przetestować. Ale będzie to trzeba odłożyć na kiedy indziej, bo tutaj też postanowiłem wrócić do mojej ulubionej marki czyli AN 🙂 Co do lampy to jak zawsze LED DYI 🙂 Zmieniłem trochę diody. Wyrzuciłem białe zimne COB i do białych ciepłych dałem białe neutralne. Po za tym trochę chińskich power ledów czerwonych 660nm i 640nm, IR 730nm, UV 420-430nm, niebieskie 460-470nm i pomarańczowe 610nm. Kiedyś miałem taki miks kolorów (ale bez COB) i byłem zadowolony. Łącznie wychodzi na mierniku 140W. 

Pestki tylko 3. I przy tym zostanę. Może nie będzie tyle problemów z pleśnią. No i mniej pierdzielenia na koniec z trymowaniem. Doniczki 7,5 litra. Myślałem nad 5 litrowymi, ale w sumie przy trzech jest więcej miejsca w boksie to wybrałem trochę większe doniczki. 

Pestki były 2 dni w wodzie a potem od razu trafiły do docelowych doniczek. Z kiełkowaniem nie było problemów. Po 3 dniach wyszły na powierzchnię. Dzisiaj mają 9 dni. Pierwszy tydzień sama odstana woda. Używałem psikacza żeby nie lać na początku wody z butelki i nie ubijać ziemi. Dopiero ósmego dnia weszły nawozy. Dawkowanie według tabeli na stronie AN. Ph i ec nie sprawdzam bo nie mam czym 🙂 Zresztą nie miałem przy AN wcześniej z tym problemów większych. W razie czego zmniejszę ilość nawozów.

Co do czasu naświetlania to pierwszy tydzień leciałem 16/8. Teraz 18/6 do pokazania się pierwszych włosków. Potem będę skracał o godzinę co tydzień.

Jeżeli chodzi o wentylację to jak zawsze wyciągowy z filtrem i mieszający. Wyciągowy z filtrem odpalę dopiero jak zaczną pachnieć 🙂 a mieszający chodzi od początku. Będę go musiał tylko zmienić na jakiś mocniejszy bo ten komputerowy jest słaby bardzo.

I to by było na tyle chyba. Zachęcam do komentowania i dzielenia się swoimi uwagami. 

A tufotki

large_d8a.jpg.de5789db802d2d2fa56b9f179e330cf7.jpglarge_d8b.jpg.fee9c709bd9a3f2531bedf6327899248.jpg

Haze berry auto

large_d8hb.jpg.00d93bc0f8485dfb1595ed79d84879a2.jpg

Hindu kush auto

large_d8hk.jpg.a9b34f4033c36af3fd6925622d5e3ac7.jpg

 

Super skunk autolarge_d8ss.jpg.5e17ec25864e8359ecb0921c912b57f3.jpg

Edytowane przez AligatorOzi
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Heja.

Szybki upik.

Mamy 12 dzień. Jest postęp 🙂 

Od poprzednich zdjęć z 8 dnia dostały 2 razy nawóz. Za pierwszym razem po jakieś 0,7 litra na roślinę. Ziemia była dość mocno przesuszona, więc postanowiłem po dwóch dniach jeszcze raz je nakarmić. Dostały po litrze na głowę 🙂 Ja tam po litrze leżę i umieram, a one wręcz odwrotnie 🙂 Przy pierwszym podlaniu poszło 100%dawki nawozów, przy drugim jakieś 2/3. Ten litr na doniczkę zrobił robotę. Myślę, że nawet aż za dużo to było. Będzie trzeba trochę odczekać żeby ziemia przeschła. Następne podlanie prawdopodobnie sama woda. Różnica na przestrzeni 4 dni jest widoczna. Same liście jak się potrze to już czuć lekki zapaszek. Powiem wam, że jestem dość podekscytowany tym growem. Głównie, ze względu na nawozy. Trochę sianka na nie poszło. Oczywiście przyjanuszowałem i zamawiałem najtaniej jak się da, z różnych źródeł. Patrzałem gdzie poszczególne składniki są najtańsze. Zamówiłem z 4 różnych sklepów. I januszowanie tak się skończyło, że zapłaciłem łącznie kilka dych więcej niż jakbym cały set zamówił na raz. Ehhhh, tak to jest z tym oszczędzaniem. No jestem bardzo ciekaw jak te AN się sprawdzą. Na weg idzie connoisseur grow dwuskładnikowy, 3 ukorzeniacze: voodoo ,tarantula i piranha, dodatkowo b52, sensizym, bud candy i rhinoskin. Kiedyś miałem voodoo, b52, bud candy, sensizym. Rhinoskin, piranha i tarantula to dla mnie nowość. Ciekawe jaki będzie efekt. Nieskromnie przyznam, że liczę na 200g z tych 3 panienek. Pożyjemy zobaczymy.

Łapcie parę fotek. No i zapraszam do komentowania. Ożywmy trochę to forum 🙂 Konkurencyjne mają pełno postów i dyskusji a u nas jakoś tak cicho. Pablo musi chyba więcej pestek zacząć rozdawiać 🙂

 

Tak wygląda moje druciarstwo 🙂

large.panel.jpg.66af42b9216e87895328b2268a29c7e5.jpg

To jest secik na okres wegetacyjny.

 

large_nfb.jpg.654b4e451ac3cb2a4b28a6a841d48591.jpg

 

Super skunk

large.d12ss.jpg.6b4fef37c72c818bcd979c77bb0c5b3b.jpg

 

 

Hindu kush

large.d12hk.jpg.51054f5976c3b99662e3f6977e1644e1.jpg

 

Haze berry

large.d12hb.jpg.08d30204ee48473b71c615cf4d92de07.jpg

 

 

 

large.d12all.jpg.6c75188544a44fc3bd748ad4f4c3f34c.jpglarge_d12a.jpg.62f7d42be87d95f6d579428746719c89.jpg

 

Miałem jakieś stare pudło plastikowe z castoramy i okazało się, że idealnie pasuje na cały zestaw nawozów 🙂

large_anib.jpg.d19cbb10287cce02a5674fffb6e7d16a.jpg

 

 

A tak wygląda cały zestaw. 17 butli 🙂

large_anfg.jpg.1494254f218520f89f2a4f3bf9585422.jpg

Edytowane przez Rysiu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

58 minut temu, Toksyna napisał:

Ładne roślinki. Sporo tych nawozów ciekawe czy taka ilość mocno wpłynie na smak gotowych topów

Jest ten flawless na końcowy etap. On ponoć cos tam robi, że rozkłada te sole czy cos takiego. Jakby neutralizuje te nawozy. Zresztą i tak na sam koniec zrobię płukanie wodą lub ostatnie dwa tygodnie tylko wodą będę podlewał. Jeszcze jest jakiś kushie kush od AN, czy jakoś tak. Ponoć wpływa na polepszenie smaku. Może jeszcze dokupię.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jpr wydaĺeß pewnie majàtek na tè pasze. Powiadasz źe lubisz te suple ,dla mnie prze kombinowane I za duźo sobie liczà za nie. Miaĺem raz kilka ich butli I jakoß mi nie przypasowaĺo. J U mnie podstawa idzie na datch pro a+b do tego ich bosst . Calmag canny ,

bosst plargona on jest fajny . Bosst canny teź fajnie po nim idà.

nowość wjechaĺa do mojego setu atami bloombastic tutaj mam wielkie nadzieje .

Jeszcze cannazyme idzie za kaźdy podlaniem uźywam gleby po harweście ponownie dzieki niemu . Grzybki mykos extreme plus do tego sugar royal. 

A I jeszcze od niedawna od datch pro root take.

Kurka chciaĺbym jakomś fotorelke zalozyç ale siè dygam źe mnie namierza . 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Goku napisał:

Jpr wydaĺeß pewnie majàtek na tè pasze. Powiadasz źe lubisz te suple ,dla mnie prze kombinowane I za duźo sobie liczà za nie. Miaĺem raz kilka ich butli I jakoß mi nie przypasowaĺo. J U mnie podstawa idzie na datch pro a+b do tego ich bosst . Calmag canny ,

bosst plargona on jest fajny . Bosst canny teź fajnie po nim idà.

nowość wjechaĺa do mojego setu atami bloombastic tutaj mam wielkie nadzieje .

Jeszcze cannazyme idzie za kaźdy podlaniem uźywam gleby po harweście ponownie dzieki niemu . Grzybki mykos extreme plus do tego sugar royal. 

A I jeszcze od niedawna od datch pro root take.

Kurka chciaĺbym jakomś fotorelke zalozyç ale siè dygam źe mnie namierza . 

No kosztują trochę. Może nie majątek, ale ładnych parę stówek trzeba dać. W sumie jeden z droższych zestawów. Remo też widziałem duży zestaw za około 700. I jeszcze teraz są takie dość podobne do AN. Jakby się wzorowali na ich grafikach. Emerald harvest chyba. No to też pełen zestaw około 700 zeta. Ale z drugiej strony niebkupuje się tego co miesiąc czy dwa. Jak się zestaw sprawdzi to pewnie dopiero za 5 lat gdzieś sobie znowu taki skompletuję 🙂 Miałem kiedyś od AN  micro, grow, bloom i jeszcze kilka innych dodatków i bardzo dobrze mi się na nich robiło. Postanowiłem, że kiedyś sobie ogarnę cały zestaw no i w końcu się zdecydowałem. Canna mi np. nie przypasowała jakoś. Ten ich PK szczególnie. Chu. wie jak to się powinno dawkować. Na opakowaniu jest napisane, że tylko raz się to dodaje w całym cyklu. Dziwne. Na cholerę wtedy takie duże buteleczki robią. 

Bloombastic spoko. Z plagronowego boosta byłem bardzo zadowolony. A dutch pro nie korzystałem nigdy. Kiedyś pewnie spróbuję.

42 minuty temu, Esned napisał:

@Goku każdy ma swój zestaw supii na którym się mu dobrze robi 😅

a ktoś miał już z forum  nieprzyjemności ? Widzę ze sporo osób już tutaj nie ma 🥺

Nieprzyjemności raczej nie. Sporo osób raczej dało sobie spokój lub zrobiło przerwę. Inni pewnie przenieśli się na inne fora. No jest teraz mały ruch tutaj.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+