Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy raz MarsHydro/Biotabs/Kannabia 0,49m2/70x70x160/TS1000/150W/1xFEM Gelato-K


Recommended Posts

Siemka, dziś minie siódmy tydzień.

Generalnie to nic ciekawego się nie dzieje, ale jak w niedzielę przełączyłem na kwitnienie to dziś po powrocie z pracy chyba zauważyłem oznaki rozpoczęcia kwitnienia na głównym szczycie i paru mniejszych, takie małe włoski. Mam czasami problem z wilgotnością, bo potrafi mi dobić ok 70%, po zgaszeniu lampy. Wczoraj przed wyjściem podkręciłem wentę prawie dwukrotnie i nawet było 53% po powrocie z pracy tylko przez więszość czasu nie wiem jak ta wilgotność wygląda, bo albo śpię, albo 12h jestem poza domem w pracy...  Przypał😄 Mimo to polecilibyście jakieś niedrogie sprawdzone osuszacze np, które sami macie? Wolałbym zmniejszyć problemy z wilgocią do minimum.

Pozdrawiam! 

20221208_054826.jpg

20221208_055106.jpg

20221208_055302.jpg

20221208_055339.jpg

20221208_055347.jpg

Edytowane przez BlackSunEmpire
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 5.12.2022 o 09:06, GreenPig napisał:

Zmiesciles tam jeszcze jedna lampe? Panie z taka iloscia światła to bedzie niezla kalifornia 😃 Za jakies 2 tygodnie sie okresli 😉

Niby to głównie Sativa, a takie ponoć lubią ciepełko. 😄 Zobaczymy co z tego wyjdzie. Lampy są na 75%, to daje jakieś 220W, odległość 90cm Pożyczyłem sobie pomysł od jednego gościa z growdiaries 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, BlackSunEmpire napisał:

Mimo to polecilibyście jakieś niedrogie sprawdzone osuszacze np, które sami macie? Wolałbym zmniejszyć problemy z wilgocią do minimum.

Ja wrzucilem u siebie Mały osuszacz 23W i wilgotność nie przekracza 60%, a wiekszosc czasu jest 45-55%. Wczesniej dobijala nawet do 75%.

Model to DH500C. Jest naprawdę cichy.

Edytowane przez GreenPig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko!

Już mamy 56 dzień, jakieś 12dni od przełączenia na kwitnienie

Dziś wjechała herbatka kompostowa i mam zamiar ją podawać na zmianę z Bio PK 5-8, zobaczymy co z tego będzie. 

Ogólnie jest git, idzie bezproblemowo, byłaby wyższa, ale nie o to mi chodzi, to co się wyciąga staram się dogiąć, żeby było płasko. 😄 Muszę chyba niedługo defoliować liście i zbędne gałęzie, jak myślicie kiedy będzie najlepszy czas na to? Myślałem, żeby zrobić to dopiero tuż przed świętami, bo jak zdefoliuje to chyba powinna wtedy się na chwilę zatrzymać? Bo generalnie jadę do rodziców na święta, więc te parę dni mnie nie będzie, trochę przyschnie i może jak ją zdefoliuje to tyle nie będzie też wody potrzebować jak się zawiesi po stresie? Dobrze myślę? 

Pozdrówki!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ho ho ho! 

Witam Was bracia i siostry!

Moja kochana roślina ma już 9 tygodni, jakoś 3 tygodnie od przełączenia na 12/12.

Póki co daję jej na zmianę PK compost tea plus orgatrex i Bio PK 5-8 czasem calmag. Dziś trochę powalczyłem z podnoszeniem lampy o jakieś 10cm możliwie pod sufit, bo uwolniłem roślinę z większości drutów i trochę się podniosła. Myślę, że nie ma co narzekać coś tam się włochaci powolutku. Dużo listków, które były całkiem pod spodem, z dala od światła stały się żółte, usunąłęm je wszystkie, bo niektóre jakby poumierały. 😄 Możliwe, że jest za gęsto i wysysa energię z najsłabszych liści do których nie dociera światło? Ogolić lekko po świętach? Zacząłem zastanawiać się jeszcze nad podaniem trzeciego tabsa, ale nie wiem. 

Z racji, że mamy zaraz święta życzę Wam zdrowych, spokojnych i wesołych świąt spędzonych z bliskimi, rodzinką, czy kim tam chcecie. 🙂

Widzimy się jeszcze przed nowym rokiem, także do następnego!

Pozdrówki! :trawka:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

20221224_003136.jpg

20221224_003220.jpg

20221224_003225.jpg

20221224_003554.jpg

20221224_003617.jpg

20221224_003623.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+