Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy raz MarsHydro/Biotabs/Kannabia 0,49m2/70x70x160/TS1000/150W/1xFEM Gelato-K


Recommended Posts

Czy ja wiem czy wiedze . Wszystko jest kwestia obserwacji i poswiecania czasu . To jak z lozkiem . Jak poscielisz tak sie wyspisz . Sadze zeby palic za darmo swoje ziolko , swoja odmiane ktora mi odpowiada . Czysta od syfu ❤️ 

W dniu 25.10.2022 o 23:01, BlackSunEmpire napisał:

O kurka to swoje z Marysią już przeszedłeś, musisz mieć sporą wiedzę w temacie, zazdroszczę. ^^ Co to rady to najlepsza jaką można dostać, szanuję. Pozdrowionka 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, Malutki195 napisał:

Czy ja wiem czy wiedze . Wszystko jest kwestia obserwacji i poswiecania czasu . To jak z lozkiem . Jak poscielisz tak sie wyspisz . Sadze zeby palic za darmo swoje ziolko , swoja odmiane ktora mi odpowiada . Czysta od syfu ❤️ 

 

Racja najważniejsze mieć swoje, a nie łazić po dilerach i kieszeń im napychać. Ile kasy się przepaliło to niezły sprzęt do uprawy byłby.  Fajne jest też to, że można swoje odmiany tworzyć, klony itp, nie ma takiej nudy przy MJ.😄 To jedno nasionko wysiałem, a mam już ochotę postawić kolejny, sporo większy namiot, ale max 500W😄 Jaką odmianę najlepiej wspominasz w uprawie i paleniu? Ja najlepiej wspominam z coffeshopu Blueberry Gum 😄 I jedno palonko, które zdecydowanie przebija te Blueberry Gum to Sweet Edi od Oriona, kumpel z OUTa przyniósł świeżo ścięte topy i kazał nabijać do shishy 😄 Smak, zapach i faza była niepowtarzalna. Muszę to cudeńko wysiać w następnych uprawach.

Wciąż czekam na nawilżacz i tackę, dopiero się skapnęli i dosłali, we wtorek rano przyjdzie... A pod kopułką już nie ma miejsca, więc niestety niższa wilgotność teraz i bezpośrednio pod lampą. 

Dziś te największe liście tak jakby więdną w dwóch miejscach, nie wiem, czy to efekt tego, że dziś cały dzień bez kopułki i wilgotność 55%? Trzymam 30cm od szczytu i 50% mocy.  Temperatura 23-26 w dzień i w nocy. Jeszcze mnie ciekawi jak to z nawozami jest, bo generalnie zrobiłem taki "miks" na początku, że do pół litra wody destylowanej dorzuciłem jakąś szczyptę bactrexu, parę kropli boom boom spraya i tam pare ml organtrexu. 😄 I tak od tygodnia leje co jakiś czas po te parędziesiąt ml jak usycha, to się  nie zepsuje taka mieszanka po jakimś czasie w butelce jak trzymam ją w boxie? Czy lepiej takie mieszanki z nawozai roślinie podać na raz? Nie chciałbym jej zaszkodzi. Czytałem, że po dwóch tygodniach dopiero nawozy podawać, ale no jakoś tak wyszło, że już to zrobiłem, następnym razem wodę samą będę lał od początku. Jeszcze takie pytanie jak źle raz nastawiłem programator czasowy i wcześniej o godzine wyłączyło światło i wcześniej włączyło to też chyba nie ma jakiejś większej lipy, nie? 

 

20221029_231611-min.jpg

20221029_231628-min.jpg

20221029_232037-min.jpg

A tu jeszcze 2 dni temu

20221027_134205.jpg

Edytowane przez BlackSunEmpire
dsadas
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, BlackSunEmpire napisał:

Dziś te największe liście tak jakby więdną w dwóch miejscach, nie wiem, czy to efekt tego, że dziś cały dzień bez kopułki i wilgotność 55%? Trzymam 30cm od szczytu i 50% mocy.

Siemanko. 30cm to trochę za blisko, ja trzymałem 50cm na 50% mocy i później 60cm na 70%. Można było jeszcze wyżej dać, bo i tak się nie wyciągają. Weź mokry ręcznik, wyciśnij w rękach i powieś w środku na jakimś wieszaku. Sporo podbije wilgotność. I nie wiejesz w nią za mocno wiatrem? U mnie robiło się podobnie z listkami od za mocnego wiatru. Pozdrawiam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, GreenPig napisał:

Siemanko. 30cm to trochę za blisko, ja trzymałem 50cm na 50% mocy i później 60cm na 70%. Można było jeszcze wyżej dać, bo i tak się nie wyciągają. Weź mokry ręcznik, wyciśnij w rękach i powieś w środku na jakimś wieszaku. Sporo podbije wilgotność. I nie wiejesz w nią za mocno wiatrem? U mnie robiło się podobnie z listkami od za mocnego wiatru. Pozdrawiam. 

Faktycznie może trochę za mocno wiało jak na tak małą roślinkę. Chociaż trzymam ten went przy samym suficie skierowany w stronę lampy, teraz poprawiłem, trochę mniej wieje. Prawie niewidocznie buja roślinką. No i odczuwanie światła chyba się nasiliło, bo już rozkminiałem, czy na 75% nie dać, bo nic nie czułem na skórze. Na stronie MH jest, że sadzonki 30cm/50%, wegetacja 30cm/75% i kwitnienie 30cm/100% i narazie spróbuję się trzymać tego planu póki nie ma jakichś problemów. Wydaje mi się, że to też wina wilgotności przez to, że nie mam tego cholernego nawilżacza. Powinienem go mieć już tydzień temu, ale sklep dał dupy. Spróbuję z tym ręcznikiem. Od kiedy tego wega liczycie, od momentu jak wyjdzie z Ziemii, czy na którymś etapie sadzonki? Czytałem, że sadzonkę można liczyć do 3 tygodni dopoki nie rozwiną się jakieś tam liście wiatrakowe. 😄Zobaczymy narazie jadę na te 50%, poczekam na nawilżacz we wtorek, i podbije wilgotność to wtedy nie będzie się czuła tak nagrzana może jak woda ją będzie chłodzić i za 10dni na 75%. Co myślicie ogólnie, aby w pierwszych dniach dawać 16/8, bo gdzieś czytałem, że tak robią, gdy jest dopiero sadzonka, czy nie ma jakiejś drastycznej różnicy, prócz tych kilku godzin zaoszczędzonych na prądzie? 😄 Pozdrawiam miłej niedzieli!

Edytowane przez BlackSunEmpire
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

według mnie
Staraj sie nie robic mieszanki I podlewac nią co raz. Robisz tyle ile wiesz ze podlejesz tak samo dając nawozy tyle ze w mniejszej skali, trzymaj się tego jak na stronie napisane jak dawkować chyba ze wystąpią problemy, znajdź niedobór/nadmiar i daj więcej/mniej jedzonka w którym najwiecej tego jest 😄 przygotuj na tyle wody ile potrzebujesz, nie na zaś. Niby bio to nie mierzysz zapewne pH? Ja mimo wszyskto to robię i nie ma problemów 😄
 

czy błąd z oświetleniem zaszkodzi? Jeśli zrobisz to 2 czy 3 razy to wybaczy, jeśli dasz jej nie regularne pory dnia i często problem będzie popełniany- może się obrazić i zhermic 😄

np 18/6 i 12/12 w przypadku auto 20/4 przez początek i później 16/8 cały czas. Ja tak przynajmniej postępuje 😄 100w dużo prądu nie zjada 😄

jak liczyć? Jak ci się podoba, ja doszedłem do momentu w którym przestałem liczyć bo co za roznica 😄 możesz dać tyg/ półtorej seedling czyli kiedy wrzucisz do wody ziemi i wyjdzie pierwsze piętro możesz zacząć Wega, lub od momentu wyjścia pestki z ziemi/wsadzenia do ziemi.

Kwitnienie kiedy przełączysz lub sam zauwzysz ze zaczynaja kwitnac co do auto.

nawozenie zależne od ziemi, ale Np w light mix zaczynam kiedy widzę pare pięter lub gdy roślina traci zielony kolor. 

w biotabsach masz jasna przejrzysta tabelkę intrukcje dawkowania, stosuj się jej a naprawdę wyjdzie easy, czasem weź tylko poprawkę czy mniej cyz więcej nawozow bo nie każda roślina ma takie same zapotrzebowania 😄

chyba wszystkie odpowiedzi 😄 

co do rosiek, niektóre lubią się wyginać, nie zawsze może to oznaczać lipę 😄 mimo tego wyglada dobrze wiec kontynuuj podlewanie dobra woda 😄

Male te airpoty się wydają, sprawdź czy Korzenie nie wychodza dołem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, AligatorOzi napisał:

według mnie
Staraj sie nie robic mieszanki I podlewac nią co raz. Robisz tyle ile wiesz ze podlejesz tak samo dając nawozy tyle ze w mniejszej skali, trzymaj się tego jak na stronie napisane jak dawkować chyba ze wystąpią problemy, znajdź niedobór/nadmiar i daj więcej/mniej jedzonka w którym najwiecej tego jest 😄 przygotuj na tyle wody ile potrzebujesz, nie na zaś. Niby bio to nie mierzysz zapewne pH? Ja mimo wszyskto to robię i nie ma problemów 😄
 

czy błąd z oświetleniem zaszkodzi? Jeśli zrobisz to 2 czy 3 razy to wybaczy, jeśli dasz jej nie regularne pory dnia i często problem będzie popełniany- może się obrazić i zhermic 😄

np 18/6 i 12/12 w przypadku auto 20/4 przez początek i później 16/8 cały czas. Ja tak przynajmniej postępuje 😄 100w dużo prądu nie zjada 😄

jak liczyć? Jak ci się podoba, ja doszedłem do momentu w którym przestałem liczyć bo co za roznica 😄 możesz dać tyg/ półtorej seedling czyli kiedy wrzucisz do wody ziemi i wyjdzie pierwsze piętro możesz zacząć Wega, lub od momentu wyjścia pestki z ziemi/wsadzenia do ziemi.

Kwitnienie kiedy przełączysz lub sam zauwzysz ze zaczynaja kwitnac co do auto.

nawozenie zależne od ziemi, ale Np w light mix zaczynam kiedy widzę pare pięter lub gdy roślina traci zielony kolor. 

w biotabsach masz jasna przejrzysta tabelkę intrukcje dawkowania, stosuj się jej a naprawdę wyjdzie easy, czasem weź tylko poprawkę czy mniej cyz więcej nawozow bo nie każda roślina ma takie same zapotrzebowania 😄

chyba wszystkie odpowiedzi 😄 

co do rosiek, niektóre lubią się wyginać, nie zawsze może to oznaczać lipę 😄 mimo tego wyglada dobrze wiec kontynuuj podlewanie dobra woda 😄

Male te airpoty się wydają, sprawdź czy Korzenie nie wychodza dołem?

Faktycznie sprawdziłem PH tej mikstury i wychodzi, że ma jakieś 4.0-4.5 haha.  Tylko nie wiem teraz, czy było tak od początku, czy po jakimś czasie się taka stała, bo nie zmierzyłem PH od razu. A nie mam PH upa tylko down. Kij wyleję to i wodę będę lał przygotowaną na raz i nie kombinował więcej. 😄 A jak mierzysz to PH i Ci wychodzi np za niskie to podwyższasz, albo obniżasz przy podlewaniu lightmixa na początku narodzin rośliny? I analogicznie przez resztę uprawy sprawdzasz, regulujesz na odpowiedni poziom PH? W którym tyg zaczynasz treningi jakieś? Obserwuję teraz fotki jak niektórzy te rośliny wyginają,odsłaniają do światła liście itp, ale to trzeba wiedzieć którędy nowe pąki mogą wyjść, czy tam gałęzie itp, trochę rozkmina jest powiem. Będę chciał zrobić FIM, czy tam Topping i potem scrog, ale nie wiem, czy się zmieszczę z tym wszystkim potem, muszę jeszcze poczytać co zrobić najlepiej przed scrog, mam siatkę jakąś z highpro taką no mocno średnią bym powiedział, bo dosyć się rozciąga pod naporem i ma spore oczka, ale kij zobaczymy co wyjdzie narazie to zapoznawcza uprawa jest, bez spiny. Co do airpota i korzeni to nie wiem, czy w ogóle woda chociaż do połowy doniczki schodzi jak takie małe ilości wody leję teraz. 😄 Chyba nie powinno wypływać jeszcze dołem, czy tam też korzenie powinny wychodzić razem z wodą? Pozdrówki i dzięki za odpowiedzi, szkoda, że nie jest tak łatwo czyjeś fotorelacji namierzyć na forum, no przynajmniej ja nie ogarniam jeszcze tego. 

20221031_020040.jpg

20221031_015948.jpg

20221031_015837.jpg

20221031_015821.jpg

Przy okazji na taki pomysł wpadłem, wcześniej RH 50-55, teraz 75. Tylko pytanie teraz, czy odstaną od chloru, lub destylowaną popsikiwać ręczniki, czy nie patrzeć i prosto z kranu (nie zaciągnie się wtedy uwalnianym chlorem?) 😄 

20221031_025336.jpg

Edytowane przez BlackSunEmpire
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z kranu woda jakie pH ma? 
mna mam 7,9/8.3 dlatego kupiłem pH-

roski były grzeczne wiec pomyslalem ze kupię im dzbanek filtrujący żeby usunąć reszte gowna z wody, jeśli przefiltruj półtorej razy wode daje mi pH 6.1/6.3 co lubię, na kwitnienie trochę zwiększam 6. 5/7 a na sam start 5. 7/9

Pamietaj ze niektóre nawozy zmieniają pH wody.

Takie malutkie doniczki podlewalbym od dołu by tez tam korzenie szukały wody i rozwijały się po aurpocie. Aczkolwiek jeśli zauważysz wolniejszy wzrost to przesadzaj do dużej donicy, tak za 4/7 dni. Wtedy wrzucać biotabsa zależnie od litrów i dajesz im miksturę i potem znów cały czas woda aż zauważysz zmiany 😄 (jak dobrze pamietam z tabeli 😄 )

Na początek poleciłbym zwykle lst, możesz ładnie rozprowadzic lub nawet pokusić się na toping a potem na dwie strony Ala MainLining 😄 nie ma co kombinować za dużo, postaraj się sam nakierować jej tor rozwoju bez zbędnego okaleczania jej 😄

I zapraszam tutaj na wiedze która poszukujesz 😄

https://trawka.org/forum/490-lampy-led/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 31.10.2022 o 11:35, AligatorOzi napisał:

Z kranu woda jakie pH ma? 
mna mam 7,9/8.3 dlatego kupiłem pH-

roski były grzeczne wiec pomyslalem ze kupię im dzbanek filtrujący żeby usunąć reszte gowna z wody, jeśli przefiltruj półtorej razy wode daje mi pH 6.1/6.3 co lubię, na kwitnienie trochę zwiększam 6. 5/7 a na sam start 5. 7/9

Pamietaj ze niektóre nawozy zmieniają pH wody.

Takie malutkie doniczki podlewalbym od dołu by tez tam korzenie szukały wody i rozwijały się po aurpocie. Aczkolwiek jeśli zauważysz wolniejszy wzrost to przesadzaj do dużej donicy, tak za 4/7 dni. Wtedy wrzucać biotabsa zależnie od litrów i dajesz im miksturę i potem znów cały czas woda aż zauważysz zmiany 😄 (jak dobrze pamietam z tabeli 😄 )

Na początek poleciłbym zwykle lst, możesz ładnie rozprowadzic lub nawet pokusić się na toping a potem na dwie strony Ala MainLining 😄 nie ma co kombinować za dużo, postaraj się sam nakierować jej tor rozwoju bez zbędnego okaleczania jej 😄

I zapraszam tutaj na wiedze która poszukujesz 😄

https://trawka.org/forum/490-lampy-led/

Fenka a lot. 😄 Postaram się to PH też kontrolować. Mam wrażenie, że jakoś wolniej rośnie ostatnio. Ale potem patrzę i stwierdzam, że coś tam rośnie...😄 Pytanko do was, to dzień 13, jest git narazie? Czy te żółnknięcie liści to oznaka braku calcium? Czy może to być od lampy za mocno? Wczoraj się to pojawiło jakoś. W końcu mam nawilżacz, ale dzisiaj temp w nocy spadła mi do 19, bo okno uchyliłem. Aktualnie 24stopnie /RH76%. Pozdrówki wszystkim growerom. 😄

845399990_20221102_1603541.jpg

1579633258_20221102_1557581.jpg

541334292_20221102_1557401.jpg

1087266731_20221102_1643301.jpg

1607049204_20221102_1643002.jpg

Edytowane przez BlackSunEmpire
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+