Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy raz MarsHydro/Biotabs/Kannabia 0,49m2/70x70x160/TS1000/150W/1xFEM Gelato-K


Recommended Posts

Okej, więc po nocce szybko przesadziłem i przesadziłem. Przesadziłem, bo chyba udało mi się przesadzić roślinkę, ale kurdę przesadziłem też, bo nie ogarnąłem dwóch rzeczy. Mianowicie zrobiłem za duży dołek i jak wrzuciłem ją tam to próbowałem go wyciągnąć łapiąc od góry, ale, ze było już trochę ciasno to za bardzo nie chciał wyjść i nie chciałem tego rozkopywać, bo obsypałem mikoryzą to trochę siły użyłem i nie wiem, czy przez to nie porwałem trochę korzeni przy tym... A druga akcja to podnoszę donicę, a tu jeb mi się otworzyła od dołu i trochę się wysypało... 😄 Nie spiąłem drugim wkrętem u dołu, tylko u góry i się zsuneło normalnie. Nie chciałem tego wszystkiego wysypywać, więc trochę na siłę wcisnąłęm spowrotem ten spód donicy, żeby to zapiąć... Mam nadzieję, że nic tam za bardzo zbite na dole nie będzie, że się jakaś lipa wytworzy. Mam nadzieję, że roślina będzie żyła. Dałem te 2 tabsy narazie i resztę mieszanek plus spryskałem trochę boom boom liście i na dobranoc wyłączyłem lampę, bo o 7 wyłączam do 13. Sprawdzałem PH mojej wody w kranie i jest dosyć wysokie, ale w połączeniu z nawozami wychodzi tak całkiem dobrze, bo z destylowaną wychodziło za niskie. Ogólnie sporo ziemii mi zostało i nie wiem co z tym zrobić, bo jedna część jest z mieszanką startexu, a druga część bez niczego. Jeszcze jakąś donicę z 5-7 litrów bym zapełnił, a mam jeszcze Silver Widow foto fem, ale ona już raczej nie wejdzie no i musiałaby mieć krótkiego wega, skoro ta ma już 2 tyg? Temp 24/RH78% Rozdrówki dzięki za rady! 😄

20221103_163224.jpg

20221103_163213.jpg

20221103_163139.jpg

20221103_162601.jpg

20221103_162045.jpg

Edytowane przez BlackSunEmpire
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, Rysiu napisał:

Też mi się nieraz korzonki naderwały lekko i jakoś żyła. Silver juz nie dodawaj. Zostaw tą jedną i rób wega 4-5 tygodni. Masz dużo miejsca to może spora urosnąć.

Next time wrzucaj 3-4 w tego boxa. 

 

12 godzin temu, Toksyna napisał:

Jeżeli coś uszkodziłeś to najwyżej może mieć mały przestój ale odżyje. Możesz też zastosować jakiś trening dłuższy weg i ładnie wypełnisz cala przestrzeń. 

4-5 tyg wega jeszcze, czy od wsadzenia w ziemię? Bo wczoraj mineło 2tyg od wsadzenia w Ziemię.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 4.11.2022 o 10:58, AligatorOzi napisał:

Na weg trzymaj aż wypełni w 75% boxa bo na Bloom jeszcze wystrzeli 😄 

tyle ze po liscisch wydaje się bardziej indica… ja bym próbował wyżej lampe by się wyciągnęły, poczekaj pare dni po przesadzeniu aż się przystosują i możesz lecieć z toping.

 

W dniu 4.11.2022 o 08:00, Rysiu napisał:

Od wykiełkowania.

Siemanko to znowu ja. 😄 Chciałem prosić o kolejną radę od was, doświadczonych w boju i zameldować, że podniosłem lampę na 40cm od szczytu 50% mocy i będę mierzył co jakiś czas, czy się zbliżają do lampy coś. Baardzo powoli idzie, ale to pewnie po przesadzeniu, albo ja różnicy większej nie widzę. Nigdzie mi się nie spieszy w sumie. Zastanawiam się, czy powinienem już wykonać Topping, czy jeszcze poczekać aż wyraźnie wyjdzie ze stresu i dorośnie do 5 piętra? Dobrze zaznaczyłem, że są już 4 piętra i przydałoby się teraz, czy poczekać na to piąte i po piątym ciachnąć? Teraz ma 11cm wysokości. Ogólnie ktoś mógły wytłumaczyć jaka jest różnica między Uncle Ben, a Toppingiem? Bo próbuję coś znaleźć, ale chyba słabo szukam. Trochę nie podobają mi sie te dwa oklapuchy co tak lekko zżółkły i najlepiej bym je usunął, ale narazie zostaje mi cieszyć się, że przynajmniej im się nie pogarsza. 

Tak to wygląda aktualnie 3 dni po przesadzeniu.

Pozdrówki i miłej niedzieli wszystkim. 🙂

PS kurna teraz się zczaiłem, że jedno piętro liści wyrosło od przsesadzenia. Czyli jest chyba git elegancko ❤️ 😄

20221106_035043.jpg

20221106_035038.jpg

20221106_035020.jpg

20221106_032237.jpg

20221106_032924.jpg

Edytowane przez BlackSunEmpire
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli nie chcesz się bawić z lampa polecam 100 procent dać około 60 cm i same urosną potem tylko trochę podwyższasz by topy się nie paliły i nie musisz wnikać 😄

3 dni minęły i ma się o wiele lepiej, poczekać niedługo zobaczysz magię jak tabsy zaczną działać 😄

mam nadzieje ze zdj przed podlaniem? Bo sucho jak wiór się wydaje 😄 staraj się o wilgotna ziemie ale nie zalej. 
 

benek to chyba jak lolipop? Ze wycinasz boki i starasz się zrobić pare głównych szczytów? Ale wąska wysoka jak lizaki.

top to po prostu ucinasz główny top gdzie zaznaczyłeś i wtedy rosną 2 zamiast jednego.

Reguła niby taka ze możesz poczekać aż będą duże wiatraki żeby po topingu szybciej i bez ryzyka się odbiła. Ale np ja robiłem odrazu na 3 pietrze 😄 wszyskto zależy od ciebie, to Fem wiec możesz się bawić 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+