Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Spojrzenie w przyszłość konopi. Jaka czeka przyszłość konopie indyjskie?


Vito
 Share

Recommended Posts

the future of cannabis what can we expect

 

Spojrzenie w przyszłość konopi. Jaka czeka przyszłość konopie indyjskie?

 

W ostatnich dziesięcioleciach, wprowadzone innowacje, takie jak nasiona feminizowane oraz nasiona automatycznie kwitnące, sprawiły, że konopie przeszły kilka diametralnych zmian w kwestii zastosowania wiedzy z zakresu genetyki. Jednakże, dekada 2020-2030 powinna przynieść jeszcze bardziej istotne zmiany. Uprawa konopi indyjskich powoli staje się legalna, przynosząc zyski rzędu kilku miliardów dolarów. Przewiduje się, że może stać się legalną alternatywą dla alkoholu. Dlatego też, poważni inwestorzy, rozważają zainwestowanie w badania nad konopiami. Konopie indyjskie mogą, nie tylko, stać się legalne, ale ponadto, będę całkowicie różnić się od tych, które znamy teraz.

 

Co działo się z konopiami w ostatnich kilku dekadach?
 

Stworzenie feminizowanych nasion marihuany Dutch Passion pod koniec lat 90tych było jedną z innowacji, która na zawsze zmieniła uprawę nasion konopi. Nasiona marihuany zaczęto uprawiać z nasion sfeminizowanych. Pozwoliło to zaoszczędzić czas oraz konieczną przestrzeń. Na przestrzeni ostatnich 10-20 lat pojawiły się nasiona konopi bogatych w CBD oraz automatycznie kwitnących. Wszystkie te innowacje sprawiły, że uprawa konopi stała się łatwiejsza i wygodniejsza. W ciągu ostatniej dekady obserwowaliśmy znaczące zmiany w uprawie konopi oraz jej nasion. Oczekiwania na następną dekadę są jeszcze śmielsze.

 

Co dzieje się w świecie nasion konopi?
 

Specjaliści od nasion konopi, tacy jak Dutch Passion, mają nadzieję na stworzenie, pierwszych na świecie, odmian konopi bogatej w CBG oraz THC. Do tej pory, dostępne były tylko odmiany konopi bogatych w THC lub w CBD. Wprowadzenie na rynek odmian bogatych w CBG oraz THC zapoczątkuje nową erę w procesie ewolucji konopi, w której nowe kannabinoidy staną się selektywnie hodowane dla określonych celów i zastosowń.

 

Nowe kannabinoidy z konopi indyjskich. Nowe nasiona konopi.
 

Być może największą zmianą, dotyczącą przyszłych odmian konopi, będzie fakt pojawiania się coraz większej ilości „nowych” kannabinoidów. Może się okazać, że odmiany konopi, które będą pasować do twojego unikalnego systemu kannabinoidowego endo, będą hodowane tylko dla Ciebie. Będziesz mógł wybierać spośród odmian, które będą wyjątkowo uspokajające, orzeźwiające, przeciwlękowe lub wyjątkowo euforyczne. Użytkownicy marihuany medycznej będą mogli uprawiać nasiona konopi, które będą miały szczególne korzyści w przypadku określonych problemów medycznych. Będzie to wymagało poważnych inwestycji, zarówno w kwestii czasu, jak i pieniędzy. Jednakże, przemysł konopi nigdy nie był tak intensywnie dofinansowywany, jak dzisiaj. Na terenie legalnych upraw konopi indyjskich w miejscach takich jak USA czy Kanada, prowadzone są obecnie fascynujące projekty badawcze.

Nadchodząca dekada zapoczątkuje erę ewolucji konopi, w której odmiany konopi hodowane będą nie tylko w celu zwiększenia ilości THC czy CBD. Dutch Passion stara się uplasować w czołówce tych badań. Istnieją dziesiątki mniej znanych kannabinoidów, o których wiadomo stosunkowo niewiele. W nadchodzących latach, wiele z tych mniej znanych kannabinoidów będzie dostępnych jako feminizowane nasiona konopi o wzbogaconych, wyższych stężeniach.

 

new-cannabis-with-thcv-and-cbg

Nowe systemy uprawy konopi. Poznaj nowe metody.
 

Wydatki na konopie indyjskie zwiększają się z roku na rok, zarówno wśród konsumentów, jak i inwestorów biznesowych. Rynki wysokiego wzrostu przyciągają wiele inwestycji wewnętrznych. Ponieważ, konopie przechodzą do głównego nurtu konsumpcjonizmu, zwiększa się zapotrzebowanie na precyzyjne sposoby dozowania dawek konopi. Obecne metody, takie jak waporyzacja, będą uważane za zbyt niedokładne. Zamiast tego, pojawią się nowe metody dostarczania tego produktu. Użytkownicy marihuany medycznej mogą dozować dawki lecznicze za pomocą plastrów, przyklejanych do skóry. Nanotechnologia będzie pomocna w kontrolowaniu precyzyjnych dawek, które trafią do krwiobiegu. Jadalne i nadające się do picia formy konopi będą dostępne w różnych stężeniach, dzięki czemu użytkownicy będą w stanie określić, jaki będzie efekt zażycia. Wdychanie wyciągu z konopi, z inhalatorów, podobnych do inhalatorów dla astmatyków stanie się powszechne. Zapewnią one natychmiastową dawkę kannabinoidów, odpowiednio dopasowaną, do potrzeb użytkownika.  

 

 

 cannabinoid mapping


Spersonalizowane mapowanie kannabinoidów endo.
 

Jedną z większych zmian dla miłośników konopi będzie możliwość mapowania własnego systemu endo kannabinoidowego. Ludzki system kannabinoidowy endo ma sieć receptorów. Receptory kannabinoidowe CB1 i CB2 zostały odkryte w latach dziewięćdziesiątych i są zaangażowane w wiele procesów fizjologicznych, w tym w proces bólowy, apetytu, pamięci czy nastroju. Wielu sądzi, że istnieją inne nieodkryte receptory kanabinoidowe. Uważa się, że nasz system endo kannabinoidowy jest wyjątkowy, co oznacza, że każdy z nas może inaczej doświadczać działania tej samej odmiany konopi. Kiedy w pełni zrozumiemy system kannabinoidowy endo, będziemy mogli zacząć dostosowywać odmiany konopi do naszych konkretnych potrzeb. Bez względu, na to, czy nasze potrzeby dotyczącą osiągnięcia czystej euforii, czy wybiórczego działania leczniczego.

 

Być może, okaże się, że pewne kombinacje kannabinoidów będą miały wyjątkowy wpływ na określony system kannabinoidowy endo. Miliardy dolarów, inwestowane w zakup marihuany, dają nam nadzieję, że pewnego dnia całkowicie odkryjemy tajemnicę tego, jak kannabinoidy i terpeny działają dla każdego z nas. Konopie zawierają dziesiątki kannabinoidów i terpenów. Uważa się, że niektóre z nich wzmacniają efekty innych. Wciąż, jednak wiemy niewiele o ich współdziałaniu. Połączenie sił, w kwestii legalizacji oraz ogromny potencjał finansowy, naświetli wiele nieodkrytych możliwości konopi indyjskich, które wciąż nie zostały odkryte z powodu ich zdelegalizowania.

 

cannabis-of-the-future


Czy konopie mogą być opatentowywane?

 

Opatentowanie marihuany może nie być tak łatwe i oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Firmy farmaceutyczne już teraz ekscytują się perspektywą ogromnych korzyści finansowych, płynących z leków, opartych na kannabinoidach. Jednak patent, nawet jeśli zostanie udzielony, trwa jedynie 20 lat. Patent nie jest wieczny. Uzyskanie patentu, który spełni wymagania prawne, może być szczególnie trudny do uzyskania w przypadku konopi indyjskich. Dzieje się tak głównie dlatego, że roślina rośnie naturalnie, zatem wiele odmian, zostało już samoistnie stworzonych. Oznacza to, że istnieje wiele „wcześniejszych rozwiązań” biologicznych. Utrudnia to przedstawienie dowodu, że ktoś odkrył coś, co zasługuje na ochronę patentową.

 

Jednakże, wielu będzie próbowało opatentować wszystko, co tylko się da, w nadziei na przyszłe bogactwo. Duże firmy farmaceutyczne mają duży budżet, przeznaczony na spory sądowe. Dzięki temu, jeśli ktoś podejmie próbę opatentowania rozwiązań genetycznych, dotyczących uprawy konopi, będą one gotowe zakwestionować patent w sądzie. Hodowcy konopi nie obawiają się zbytnio teoretycznymi patentami na konopie. Domowi hodowcy zawsze byli i zawsze będą w stanie uprawiać dowolne odmiany konopi. Jeśli patenty kiedykolwiek dotkną kogokolwiek, to prawdopodobnie będą to inne firmy konopne, a nie hodowcy domowi.

 

Przyszłość konopi indyjskich.
 

Pod wieloma względami, przyszłość konopi może wydawać się podobna do tego, co obserwujemy dzisiaj. Użytkownicy będą się inhalować, jeść lub palić marihuanę. Natomiast, mogą zostać odkryte nowe, interesujące kannabinoidy oraz nowe metody dopasowania ich do naszych indywidualnych potrzeb.

https://www.dutch-passion.com/pl/nowosci-i-rozwoj/Spojrzenie-w-przyszłosc-konopi-jaka-czeka-przyszłośsc-konopie-indyjskie/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+